Скрилл България / Paysafe https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 90&markers=София,бул. Цариградско шосе 90

Скрилл България / Paysafe

Безкрайно некоректно отношение,губят времето на хората с по 4-5 интервюта,но след това пращат стандартен мейл,че не покриваш изикванията.Като на интервютата те разпитват,изпитват,но информация от тяхна страна почти никаква не се получава.Некоректно отношение.

Мислех да пиша ли тук дълго, но ето че ми дойде музата. За ИТ отделити и тем подобни не знам нищо. Но в едно нещо се убедих сам. Реално погледнато в CS подбират хора на база дали си им симпатичен, а не дали имат опит, мотивация, визия и съответно какви. Защо? Сигурно защото хора с такива качества си знаят правата и имат мнение. А подобни неща не се харесват и всички добре го знаем.

ПС: Веднъж получиш ли шаблонното НЕ по имейл, дори да станеш Джеф Безос на кроасаните, никога няма да те допуснат пак. Злоба Еоод

Минуси освен, че намалиха заплатите с обяснение да им бъде по-лесно на тях:

-Отношение зле, никаква човешка, техническа и документална интеграция,
тип: тикета си е твой оправяй се! Наемат се хора без идея и замисъл;
-Има 2-3 страндарт на работа, ужасно много хора с роднински контакти от всякакъв тип;
Ако не Ви дразни това някой цял ден да се гримира, друг да играе на игра или просто да си гледа нещо в нета, докато други да са заляти
от работа това е Вашето място;
-Няма адекватност в раздаване на задачи, доста на лична основа;
-Мениджъри често стават хора, които са там от години и вече няма кой да заема позицията.(като изключим роднинските изпълнения) Това не означава, че
имат способността да бъдат такива.

Като плюсове:
-Фирмата дава добър социален пакет и предизвестие само 1 месец :))
-Ако се наложи при проблем в личен аспект да се излезе за малко никога не съм видял някой да бъде спрян и да няма гъвкавост/разбиране.

Да

Те Шофьорите и Футболистите вземат

повече от Тъпите Програмисти

Кандидаствах за позицията за обслужване на клиенти с немски език във Варна. Както е написал колегата в последният коментар отношението е адски несериозно, отнемат супер много от времето ти, първо не беше първи разговор -15 минути, втори разговор 15 минути, валидация на немски - 10 минути и на английски още 10 минути, след това ти казват ами то има и интервю онлайн час и половина. От което в първия половин час пишеш отговор на въпроси с пусната камера, че да не препишеш нещо случайно като на изпит, после има разговор с така некомпетентните им тип тийм лидерки, едната от които само се пули и хвърля изкуствени усмивки и не каза почти нищо - тип убивам време около час и нещо. И те питат какво трябва да направим, за да Ви задържим повече от 6 месеца - Да се държите сериозно може би. След цялото това инвестирано време, получаваш точно автоматичен мейл, че кандидатурата ти била до тук без обяснение от автоматичен имейл адрес. Във Варна ще Ви е доста по-трудно с тези номерца. А за тези от Вас които питат защо, много ясно, че защото го правят на хора с опит. Аз имам опит над 5 години с немски език, а а за тях опита е по-скоро не предимство, а предпоставка за по-големи претенции и изисквания, което е напълно нормално. Тъй като знам, че във всяка фирма има човек, който чете коментарите тук, ще Ви кажа конструктивно, много Ви е несериозно отношението към хора, които инвестират времето си, за да се разправят с Вас. Поне не ни занимвайте с отбиването си на номера, че работите уважаеми HR - "специалисти". Лек ден и още много интервюта Ви пожелавам!

Имах много интересна ситуация - кандидатствах за позиция програмист в новооткриващия се офис във Варна. Обадиха ми след 2 дена да ми кажат че профила ми отговаря на търсенето им и искат да ме поканят на техническо интервю - което не беше особено трудно имайки предвид опита ми, имаше 3 задачи за раписване и 15 тестови въпроса. След 2 дни получих e-mail че кандидатурата ми няма да бъде повече разглеждана и hiring процеса е прекратен. Тъй като критериите им за позицията покривам няколко пъти - от гледна точка на опит и технологии, а и счетох че съм се справил добре на теста реших да потърся hr-специалиста който се свърза с мен първоначално. Помолих го за фиид бек, който не получих в рамките на седмица - накрая по-настоятелно звънях докато ми вдигнат и когато попитах как съм се справил на теста ми отговориха - нямаш нито една грешка. Казах че това е страхотно и попитах къде тогава е проблема с кандидатурата ми - отговори ми се че профила ми не отговарял на изискванията...??? Тъй като бях инвестирал няколко часа в интервюто и в разговори с въпросния hr, не ми се стори сериозен този отговор и помолих за разяснение какво означава това - та нали първоначално се е свързал с мен поради факта че профила ми отговаря на изискванията и защо в последствие ми е изгубил времето с правене на тест който въпреки че е с безгрешен резултат не е от значение. Отговори ме се че така му били казали... Щели да погледнат дали в други отдели няма да има място подходящо място за профила ми и обеща да се свърже с мен веднага след като някой от тим лиидовете му върнат положителен отговор. Та общо взето според мен има две причини поради които могат да правят изкуствени интервюта - едната е да проучват пазара - да видят колко кандидати ще съберат за позиция и когато назрее момента да изберат най бюджетните кадри. Другото ми предположение което е по-вероятно според мен и просто hr-отдела да трябва да имитира дейност и просто да се интервюират хора. Ако някой е преминал успешно интервюто за работа конкретно във Варна и е разписал моля нека да сподели. Към момента аз лично не бих се замислил повече за тази компания

Как е в отдел collection and issuing.

Каквото и да си говорите - зазляха нещата през последните месеци.
В разгара на световната криза, това беше едиствената фирма в БГ, която оряза заплатите на служителите си, за да спаси престоящи сделки за продажба на фирмата, да може шефчетата да си донапълнят гушките на гърба на раята в България.
Натоварването е потресаващо, до степен на изнемогване.
Мениджмънта не се интересува от хората; бизнес решенията се вземат едно към гьотере и са актуални за около 22.6 минути. След това рязко сменят стратегията и всичко тр да се прави наново.
На всичкото отгоре те третират като робче от презокеанските владения, което е длъжно да се съгласява с всичко само и само да си запази мизерната заплатка и местенце.

Как варират заплати в отдел Сollection?

Кандидатствах за две позиции в сферата на съпорта за които отговарям на изискванията от обявите(работен опит и умения), но въпреки това бях отрязан и системата им връща автоматичен отговор. Няма как да разбера защо не съм одобрен за следващия етап от кандидатстването и какво мога да подобря като умения или CV. Това е много гадно, защото много фирми правят така и ми изглежда непрофесионално. Някой може ли да сподели мнение по въпроса?