Скрилл България / Paysafe https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 90&markers=София,бул. Цариградско шосе 90

Скрилл България / Paysafe

Егати якия хейт Anonymous! - бута кеф! Респект! Аз не бих се сетил и за половината неща - може би защото едва 10-20% отговарят на истината към днешна дата. А по темата за славната, изгубена ИТ култура - има постинги в този форум от преди години когато беше в разцвет си - ни'йе, благодарИя.

Изненадващо, но същата тази фирма "фира" миналата година купи paysafecard за 150 милиона евро. Дай Боже всекиму такава "мизерия"!

Фирмата е фира. Над 150 човека напуснаха офиса за по малко от 6 месеца. Някой отдели бяха директно закрити. Мънибрукса е в огромна криза опитвайки се да се продаде на всяка цена. Технологично фирмата изостава след няколко огромни провала в ИТ-то (заради мега дебилния си екип от американски шефове). Топ мениджмента краде като за последно ... Вече и ЕичАрите напускат :)
Години наред повишението на заплатата не може да пребори инфлацията.
Преди година отрязаха приходите на къстъмър съпорта на половина, така че и кол центъра е мега зле - работа много, хора и пари малко.
Като бонус фирмата е в "хайринг фрииз" - има само дежурната обява за джависти и съпорт, и тук таме някоя неясна обява кадето се иска кандидата т аможе всичко и да е щастлив да го прави за без пари.
А и да не забравя - 3/4 от служителите са с ограничен достъп до интернет, така че шанса вие да неможе да гледате тубата и вебокса докато колегата ви на саседнтото бюро да може не е никак малък.
Записват се нелегално паролите на служителите за лични пощи въпреки че е незкаонно, но пък отдела за сигурност е некомпетентен така че не е голяма драма.
В общи линии цялата фирма се крепи на стари лаври, предимно изградени от хора които вече не са част от нея. ИТ културата която беше изградена е вече е почти напълно заменена от офисни интриги причинени от манталитета на новите шефчета.
И тиимбилдинг няма вече ;) беше каквото беше, бе се връзвайте на снимки от преди 2 години.
Така че, ако нямате сколност към мазохизъм и мизерия, препоръчвам ви да стоите надалече от ЕМ БИ.
П.П. С тези темпове на отлив компанията може и да няма офис в БГ до края на годината ... а и факта че отново е пред продажба, и може д абъде купена само заради клиентите и базата и всички офиси да бъдат закрити без предупреждение от новия собственик също не е за подценяване.

Аз работих в компанията 5 месеца и не мога да кажа нищо лошо. Имам повече от 5 години стаж като оператор в кол център и смея да твърдя, че имам добра база за сравнение. Не е тайна, че в подобен тип работа обикновено има голямо текучество. Това е така, тъй като тази дейност е свързана с известна доза напрежение, което някои могат да преодолеят, но други - не. Напрежението е породено от разговори с ядосани клиенти, необходимост от своевременни и правилни реакции, понякога работа под стрес и силна нужда от отличен time management. Смятам, че в МB Bulgaria (Skrill) въпреки динамичната работна атмосфера, интензивността и огромното количество информация, което първоначално трябва да поеме служителя, той получава нормално отношение от мениджмънта, нормално заплащане и сигурност. По мое мнение хората, работещи в  MB Bulgaria в по-голямата си част са разбрани, отзивчиви и с професионално поведение - нещо, с което за съжаление в последно време малко компании в България биха могли да се похвалят. Повярвайте, разбирателството между членовете на един екип е едно от най-важните неща не само в тази работа, а във всяка една. В MB Bulgaria то съществува.
Компанията осигурява 3 месечен период на обучение за новите служители, по време на който те, с помощта на опитните служители и членове на мениджмънта се запознават детайлно с продукта и тънкостите на дейността. След този период, при показани добри резултати служителят подписва трудовият си договор. Както споменах, информацията е много, работата - също. Но тийм-лидерите винаги са готови да се отзоват на помощ. Аз имах възможността да бъда в екипа на изключително позитивен и човечен тийм-лидер, за което съм наистина щастлив. Мотивите ми да напусна компанията са лични, предполагам, че след толкова време прекарано в различни кол-центрове дойде и мойто време да се "амортизирам". Сега живея в чужбина и работя в съвсем различна сфера, но продължавам да мисля че MB Bulgaria (Skrill) е добра школа за тези, които искат да се занимават с подобна работа. На фона на това, което масово се предлага като работа в държавата ни, MB Bulgaria е едно от добрите места, където ще получите добра възможност за развитие и дори по-нанатъшна кариера ако се докажете като добър специалист.

Здравейте, моля да кажете каква е средната заплата във фирмата, защото знаете, че в повечето фирми питат каква заплата очаквате и принципво е доста трудно да отгатнеш, ако нямаш човек вътре.
Бих искала и да знам каква е работната среда, какво е отношението към служителите и каква е степента на натовареност.
Много е важно за мен, моля за бърз откровен отговор от настоящи служители.

Здравейте, моля за малко информация относно екип, заплащане, натовареност, пряк ръководител и повече информация в счетоводен/финансов отдел на компанията. Работната среда и мотивацията са приоритети номер едно, но би било полезно ако някой сподели и информация за причината да бъде пусната обява с вакантно място за счетоводител в jobs.bg. Текучество, експанзитет или нещо друго? Благодаря предварително. =)

Аз не съм съгласна с Михаил А. Може да е имало проблем, в отдела, който той е напуснал, но това не значи, че из цялата фирма е така - все пак сме 400 човека само в българския офис. Според мен са коректни като работодател и има перспектива за развитие, което за мен лично е най-важното! Пример - имам колега, които в рамките на една година смени 2 позиции и в момента е на 3та в друг отдел. Стига да си вършиш работата съвестно и да не се чудиш как да се измъкнеш по-рано от работа или да се размотваш из fаcebook с часове, всичко е наред. Самият факт, че достъпът до социални мрежи, чат програми и други развлекателни сайтове не е спрян, означава, че се има доверие на служителите. За сравнение в бившата ми работа нямахме достъп дори до глупавото abv.bg.
Поздрави и успех на бъдещите кандидати!

Като цяло отношението не е на ниво, третират те като човек от третия сят, освен ако не го играеш по свирката на прекия мениджър. Въпреки че фирмата е международна, управлението е по БГ манталитет и са налице доста неадекватни и некоректни действия не само в отделите. Естествено има и свестни хора (не от провинцията), но са малко, а и са принудени да вършат мръсната работа на мързеливите или болезнено амбициозни бекове... НЕ бих ги препоръчал като работодател!

Здравейте, имам нужда да знам - какво е положението във фирмата, как се отнасят с персонала (каква е работната среда) и коректни ли са работодателите към служителите си. Въобще мнението на някой, който до скоро е работил там или работи в момента....Благодаря Ви предварително.

Здравейте!
Моля ви за повече инфо за състоянието на фирмата в момента. Интересува ме и конкретно в каква атмосфера и ежедневие се работи на длъжността FRAUD CONTROLLER with GERMAN Language. Работа на смени ли е необходима, не става съвсем ясно от обявата. Отдавна не е пускана актуална информация за Monybookers.
Благодаря предварително.