Олианс България /img/frontend/nomap.png"

Олианс България

Сега работя по-малко за повече пари. На ден имам от 0 до 10 телефонни обаждания, като почти винаги са на английски. Не е рай, но си знаеш толкова колове, толкова резерации. А не да обработваш хиляди досиета без да ти расте заплатата и без бонуси.

Това място не е за всеки. Пълно е с клюкарки, които през 15 мин.ходят да пушат и да клюкарстват. Не се знае как успяват да изпълнят дневната норма, но те сякаш ходят на работа за да разменят клюки или да пречат на останалите да си вършат качествено работата.
Обученията им са кратки и некачествени. Отделят се по няколко часа на ден за обучение след което веднага задължават обучаваните да започнат да обработват фактури.
Не искам да споменавам имена, но в Owliance няма място за квалифицирани хора, търсещи професионална реализация и развитие. В един от проектите има две изключително нагли госпожи, чиито малки имена са едни и същи. Едната-ръководител-тийм лидер, другата-контрол по качеството, на никого не пожелавам да си има работа с тях, едната възлага дневните задачи, независимо дали човек може да ги изпълни, другата проверява изпълнението им...когато човек е между чук и наковалня е изключително трудно да изпълнява качествено задълженията си. Заради контрольорката по качество много хора са си тръгвали, много е изгонила с унизителното си отношение и подигравки зад гърба.
Работната атмосфера е шумна, при положение, че в работното помещение-зала са средно около 60 човека и повечето са постоянно в диалози едни с други, необходими са слушалки за да може човек да си свърши качествено работата.
Заплащането е около 900 лв + - в зависимост от заработеното, като има възможност за повече пари отгоре ако човек успее по някакъв начин да надвиши дневната норма с много, което е трудно постижимо.
Местоположението е до метростанция, в центъра на София.
Човешките ресурси са много мили хора, но не са в течение за случващото се в различните екипи и за конфликтите между някои колеги.
Постоянно се търси персонал, пускат се обяви в jobs.bg, защото текучеството на хора е голямо във фирмата.

Поутихна малко обстановката след последните събития в сайта, но уви е само в сайта. Някой днес пак ми е изял кебабчето. Не се случва за първи път! Срамота е това което правите. Аз съм давала пари за тази храна, а някой си решава да се възползва от мен и да ми прави гадно. Моля да се вземете в ръце. Ами ако аз утре изям вашето кебабче, или по-лошо, проследя ви до вас и ви обера хладилника! Стига вече!

П. С. Мирише на умрели котки от някъде.

Напуснах защото работата е гадна, а Елена Фурнаджиева и няколко подобни змийчета-истерички не спират да плетат интриги. Иначе има и много свестни колеги.

Голяма фирма, големи изисквания. Колегите са свежи и усмихнати хора, рядко се случва някой да се скара с друг. Има само един господин който не веднъж се опитва да ми подложи крак и да ме спъне по стълбите. Същия този който преди няколко месеца счупи казанчето на тоалетната! Чашата започна да прелива! Аз ли съм следващата Ви жертва? Няма да изпадам в подробности, той си знае кой е. Само едно ще кажа - не искам да свърша като счупено казанче в тоалетна.

Като цяло има хора на всякаква възраст, респект за това, защото много фирми наемат само млади хора. Само не ми хареса, че една крава ме бутна по стълбите. Между другото тя ме е следила до нас. Статистиците и счетоводителите са странни птици...

Истината не само за нашата фирма, а и за всички подобни е такава - идват у нас, защото плащат малко тук, евтини сме им на франсетата. Нали ги видяхте как ни гледат при всяко посещение - личи си, че се радват, че не са на наше място. И как не, те взимат поне 5000 евро, сигурно даже 10000, за да си се разкарват като бейове насам-натам, а истинската работа я вършим ние за жълти стотинки. До тук добре, но жалкото е, че всичкия насъбран стрес и фрустрация си я изкарваме едни на други, а от това пак те, чорбаджиите-иззедници печелят. Циганите вече отказват да работят в строителството за същите пари като нас, ние по-малко ли сме от един циганин, дето едвам е изкласил до 8-ми клас? За това ли сме си късали нервите и 4-5 години сме следвали в университет? ХР-ите са свестни, но тяхната работа е не да поддържат нас, те работят в името на фирмата и получават и по-добри условия на работа. Не знам за вас, но на мен ми е обидно след толкова изпити и дипломи да работя на чорбаджия за смешни пари, тъжно ми е и за всички свестни колеги, които са вложили пари в образование, уроци по езици, а са принудени да цъкат Превасюра по цял ден или да отговарят на изнервени клиенти. Политиците ни направиха бананова република.

Добро утро колеги и колежки. Понеделнишко утро, слънчево утро.
От няколко дни с няколко мои колеги усещаме непоносима миризма. Подозираме че някой е вкарал вмирисана риба във вентилацията. Умолявам ви някой да я разкара от там, не се търпи! Имам чувството че съм в магазина за риба на пазара в Люлин! Не дай си боже да вземе да падне от вентилацията върху главата ми.Ще пропадна! Някой да хваща кепчето и да я маха от там!
Благодаря!

Единствен плюс сигурна работа. 915 лева някъде е нетото заплата, което са смешни пари за София, то наемът на апартамент вече е поне 600 лева, като сложим сметките за ток, телефон, вода, интернет и пр. какво остава?! А да отварям ли дума за бутането по стълбите, за злобните подмятания от истерични колежки в асансьора и други подобни? Да смяташ някой колега за приятел, а като ти дойде на гости да ти изчезнат неща... е то не е изненада, като има твърде много хора, идващи от гетата Надежда, Люлин, Обеля и други подобни изпаднали квартали. Битието определя съзнанието все пак. А и самия офис се намира до гетото, в най-скапаните квартали на София. Нищо чудно, все пак хубавата част на София свършва на запад до ЦУМ/НДК.