Тек Експертс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Позитано №2&markers=София,пл. Позитано №2

Тек Експертс

Пълен смях...
Кандидатствах по обява за "Java Developer". Като описание беше нормална java позиция: 2+ години опит с java, Spring, Hibernate etc.
Отивам на интервюто и ми се съобщава, че си търсели човек за Salesforce екипа им. Това никъде не беше споменато в обявата.
На въпроса ми къде е javaта в цялата работа ми отговаря госпожата:
Тя: "Ами кандидата трябва да има опит с обектно-ориентиран език за програмиране".
Аз: "А защо не сте писали в обявата, че искате човек с опит в Salesforce или готов да работи това"
Тя: "Е мислиш ли, че не сме го правили. Половин година никой не можахме да намерим"
Пълна загуба на време.

Напоследък няма мнения. Явно мрънкачите са си заминали - похвално!

След смяната на сайт мениджъра нещата станаха много по-зле! Новият шеф се разхожда все едно цялата фирма му дължи пари. 5 мениджъри на екипи бяха уволнени и се е заканил да уволни 50% от хората.
Почти всички колеги си търсят нова работа...

Трагедия,

Преди 6 месеца започнах с обещание за кариера , траининг, ментори и т.н. Нищо от това не се случи, върша си добре работата. Когато поисках увеличение нещата съвсем на зле тръгнаха. Почнаха взаимно да се обвинят кой е виновен да не получа това, все едно не знам от кого зависи. В обши линии не си заслужава. Получавате по около 4 кейса на ден които съответно се разрешават със седмици, накрая се оказва,че си влачите 50-60 кейса постоянно докато тотално не изпушите и не си тръгнете по собствено желание.
Определено НЕ препоръчвам

Страхотна компания ! Страхотен мениджмънт и колеги. Компанията продължава да се развива. Заплащането е редовно и абсолютно прозрачно. Възможност за болнички и отпуск без уговорки. Страхотна работна атмосфера. Идеално място за работа за всеки без или с малко опит, както и за хора които се развиват бързо. Възможности за израстване вътре във фирмата.

От скоро съм във фирмата и наблюденията ми са много добри. Хората са задружни, деливъритата са усмихнати, положителни и млади хора.

Като всяка фирма Тек дава възможност наистина да придобиеш добри познания и да се научиш като те учат като бебе пеленаче. Да, заплатите не са скай хай, но всеки, който е положил усилие е бил разпознат. В последната една година фирмата прави много промени и хората изглеждат доволни. :)

Има много неща, които човек не рабира, че научава тук, но със сигурност може да приложи в развитието си след Тек, добри приятели и определено някои хубави спомени.

От мен добавям:

За парите - много се е изписало тука по тази тема - факт е, малко са за това което изискват от вас да се прави, особено ако сте л2 че и л3.Новите л1 почвали на 900 - 1000 до колкото съм чувал. Има доста ситуации на л2 инжинери и на потенцилани такива дa получават 750 лв. и като прибавим че се взимат все повече и повече неопитни и по-лошото в случая - хора без стремеж за научаване на нещата (от към т.нар. техническа част) си е меко казано цинично.
По другите фирми заплащането е много по - високо.

За мениджърите(Деливъри) - тези които бяха докарани миналата година (2015) по кой знае каква линия , но въпреки това все пак неспособни да се похвалят (стига да не излъжат), че са се задържали на своите позиции дълго време ( не бяха повишени, въпреки своята байганьовщина - сами си правете изводите ), съсипаха екипите които им бяха поверени със своите некадърни и продиктувани от стремеж за израстване решения, съчетани с подмазване и нарочване на тези които не искаха да им танцуват по свирката пред по - горе седящото ръководство, даже и пред компанията мащеха (как звучи само думата мащеха).

Заради тях разбрах, че не e важно да се свърши работата и то качествено(колкото и живот да вложите в работата няма да ви го оценят и пак ще сте вие виновните, но пък за разни формални компоненти от административно/организационно естество ще ви сложат на бесилката) а че трябва да си тъп на пукaнка и да изпълняваш с неохота каквото ти казват същите тия байганьовци въпреки че е безумие...

Заради тях напусна огромната част от движещата инжинерна сила - все хора които си съсипаха живота по един или по друг начин, но само и само да се свърши неспиращата работа.Може би се досещате че благодарността която получиха те за работата си от тези споментати псевдо-управленци е съизмерима с популацията нa градските врабчета на луната....

По другите екипи напускащите тръгваха главно заради фактор финанси.(споменантo е по-горе и също и в останалите коментари).

Иначе понятието шуробаджанащина се въплъщава в понятието "Ротационен принцип" (Исак Нютон сигурно извършава ротации в гроба си като чете това).
На този принцип имашe едни необосновани "движения"(такова беше обяснението)
на хора (че и в посока трейнинг при компанията мащеха - запознатите ще разберат за какво става дума тук).

Както се споменава в по-старите коментари наистина има случаи на наскоро напуснали кадърни мениджъри.(усеща се силно влиянието на същия неписан или поскоро на нему подобен но същия по естество нютонов Закон, съдейки по вече споменатите по-стари коментари).

И все пак... много е добро местоположението, да.Особено силно личи това след 9.30 вечерта, когато можете да си полафите с едни култови типове на бул. Македония....

фирмата като цяло е яка но мениджърите не струват. станали са такива по чиста случайност или просто са били на правилното място в правилния момент ако питате мен. напомня ми на годините в irc когато всеки ставаше оператор. заплатите както се вижда в предходните коментари са ниски но толкова за хора без опит. проблемът идва когато се покачиш в йерархията и заплатата не мърда нагоре или ако мърда е с има-няма сто лева отгоре което както всички се сещаме е жалко. забелязвам липсата на отношение към основата на самата фирма а именно съпорта - напоследък виждам доста нови лица и позиции на които им текат заплати а хората които всъщност носят пари на фирмата не получават нищо - отново жалко.
повечето умни колеги се разотиват и с право.
ако сте нов в бранша и искате да започнете отнякъде - фирмата е вашето място. започвате от най ниското ниво инженер и работата ви като цяло е фокусирана върху комуникация с клиентите. всичко което вие неможете да вършите го вършат тези над вас понеже са второ ниво.
ако не сте претенциозни можете да си стоите на първо ниво и да ви е спокойно. когато ви омръзне може спокойно да намерите друга смислена работа с натрупания си опит. амбициите на фирмата са големи но когато дойде време за действия по темата всичко умира и се буксува на едно място.
още нещо което забелязвам е незаинтересоваността на мениджмънта към хората от ниво едно - кои са и какви са и какво правят точно там не е важно.
какъвто и да е правопис в мейлите към клиентите липсва - дори и мениджърите не могат да пишат правилно.

Да обсъдим въпроса с чудесната възможност, която ви дава компанията. Вие нямате опит, живеете с мама и тати и искате да работите за джобни през лятото? Ако това сте вие, да. Но ако сте някой ориентиран човек, сменяме темата. Как ще се движат заплатите в сектора нагоре, когато хора, учили там нещо -си, им предлагат 700 лева и те викат супер. Навремето един приятел с 20 години опит ми каза "заради е такива, дето за 15 стотинки са готови на всичко, страдат професионалисти". А те тръгнали да се радват, докато един ден не са онези с опита и не им кажат "Че за какво си ми ти, като ей онзи ще работи за 500 лева по-малко?". Това че някой се е подпрял на оградата на гимназията отсреща, спънал се и го взели във фирмата, далеч не значи, че е похвално и говори добре за компанията. Лошо е че фирмата цели ето такива, за да пести пари. Аз идвам от по-малък град в България и там има заплати по 700 лева. В София с тези пари квартира ли ще платиш, ще ядеш ли или как?

И ето колко грешно разсъждава българина- ако си учил, имаш езиците, имаш самочувствие, ще започнеш ли във фирмата или ще си кажеш- аз знам и струвам, гледайте си работата? И какво..крепи те мисълта, че ако само ти издържиш на тази безумица и мизерия, някой ден от пиадестала ще слезе някой шеф, ще те докосне с меч по рамото и ще те произведе в "повишен". Хора осъзнайте се, в другите компании дават далеч по-високи заплати. И те взимат хора без опит и им дават шанс. Тук в тази фирма има някои хора, които сме набарали мекото на хляба и взимаме цифра, но от едно време. Взимаме повече от мениджърите си. Това е нормално предполагам, структурата и развитието са правилни, а? Да, те се държат добре със служителите, но нямат опит, обсъждат си срещите с шефовете с нас, обсъждат неща, които трябва да си държат за себе си на всеослушание. И отново идваме до момента- това са хора наети без опит, няма откъде да го натрупат, защото тези над тях и те не стават и става омагьосан кръг.

Чудесно местоположение на фирмата, ако живееш в центъра или имаш карта за паркинга. Ако нямаш карта за паркинга си в синя зона и трябва да идваш с градския. Не всички хора обичат да се возят в метрото, подпрени до потната подмишница на някой едър тип. Но хайде въпрос на вкус.
Замислете се и колко от нещата, които научвате във фирмата са реално приложими извън нея. Специфични софтуерни неща ще са ви абсолютно излишни, а те са доста. Ако търсите вътрешно-фирмени курсове за мениджмънт, QA, training, такива липсват, по простата причина, че няма достатъчно развитие или фирмена култура, за да се инвестира по такъв начин в служителите. Чисто и просто няма позиции, че да ви готвят за тях.
Рибата се вмирисва откъм главата. Колко удобно. Появяват се няколко коментара, започват да се повтарят лоши мнения, да се споменава Деков и изведнъж той става добрият самарянин, който ходи и общува с горките хора, рязко им дава обещания и ги приема в кабинета си. Но е хубаво, че на някого действа така положително, освен ако сам не си ги пише тия коментари. От идването си във фирмата този човек превърна и обстановката и въздуха неприятни и несигурни. Поне преди вирееше спокойствие.

В спора се ражда истината. А пък аз просто гледам на къде сочат палчетата по предните коментари. Мисля е показателно кой казва истината и кой маже.

Я, я, я...тук станало интересно, хората са се обадили :)
Нещата не са се променили в сравнение с преди така като гледам.
Израелците използват наивността и неопитността на хората и ги прилъгват да си бачкат на ниските заплати.
Да, взимат неуки хора и им дават шанс, но на каква цена? Старите обучават и се гърбят, за да научат новите, които са хвърлени в дълбокото. Толкова пари взимат от ХП за един човек, а дават трохи.
Правилно всеки втори иска да си бие шута на някъде - поне фирмата служи за трамплин към нормални работи.
А каква е историята с Даниела, все едно се е разкарала?Гледам пише, че е Senior Director, Customer Support Operations, Business Development, демек расте голямата шефка. Халал да й е, с 8к заплата не й е зле.
С интерес ще следя темата, може още някой недоволен да се появи :)))
Ако пак не писнат, за да изтрият някои неудобни мнения...