Давитоз /img/frontend/nomap.png"

Искам да Ви напиша,че макар и бивш служител имам отлични впечатления от фирма Давидоз. Това е една от малкото фирми, които плащат на работниците си винаги навреме и се отнасят с уважение. Това са много сериозни хора, който дават мило и драго и за работниците и за учениците си. Няма случай на работник или ученик, който да е имал нужда от промяна на часове или каквато и да е прищявка и да не му е било помогнато. Много ме е яд, че пишат разни глупости за въпросници, как ще разубедиш родител. Пълни измислици! Всъщност това е доста сериозна институция, която е от малкото даващи валидни сертификати. И не само това.. Когато ги попиташ, как можеш да провериш за конкретната диплома дали е акредитирана, ти обясняват подробно къде и как. Масово са други фирми уж обучават, а после дипломата не важи.
За това смятам, че написаното преди мен няма как да е от хора, които ги познават. Мирише от далеч на тъжна и нещастна конкуренция.
Жалко за тях..
Аз напуснах временно, ще пътувам в чужбина. И да, нормално е да имат обяви за работа, хората разкриха центрове в още 2 града! Ще се радвам пак да работя с тях.

Изключително съм доволна от центъра за обучение. Дъщеря ми посещаваше курсове по английски, а след това по български и литература заради матурите.Преподавателите проявяваха отговорност и загриженост, а резултатите са показателни.
Относно работната среда не мога да коментирам много, но при записването се отнесоха с мен културно и възпитано, а материалната им база е доста добра.

О, не! Това е пълен майтап. Та, те дори не са конкуренция в бранша. И как да са, след като за няколкото години съществуване не променят нищо в тертипа си на работа, който е напълно аматьорски. Първо- преподавателите са куцо, кьораво и сакато, събрано без оглед на ценз, образование и опит, а за педагогическа правоспособност изобщо и не може да се говори, важното е да са съгласни да работят за има- няма стотина лева на месец. Може би това е подходящо за хора, които търсят допълнителни доходи. С оглед на това, нивото на преподаване е много ниско. Второ- курсът се обявява с една продължителност, а в крайна сметка е наполовина. Трето- обявите им за преподаватели и други офис позиции се въртят всеки ден от няколко години. Отваряш jobs и гледаш по 5-6-7 обяви всеки ден от тях. Това е достатъчно основателна причина, за да не се предпочете този център, тъй като там преподавателите се сменят постоянно и очевидно липсват квалифицирани. Пари на вятъра. Толкова години да не можеш да разбереш къде ти куцат нещата, значи не ставаш за този бизнес. То е силно казано да се нарече и бизнес.

Искам да споделя впечатленията си относно този псевдо център за обучение.Преди известно време бях кандидатствала за работа на позиция офис мениджър.Първо трябваше да попълня анкета с доста въпроси от сорта на: "Как ще разубедите родител,който иска да отпише детето си от уроци,понеже въпреки обучението оценките му е училище са без промяна?" и още куп подобни въпроси.След няколко дни ме поканиха на интетвю,което мина доста добре.Накрая интервюиращия ми намекна, че към момента нямат нужда от човек за тази длъжност и са пуснали обявата със статистическа цел да проучат мнението на хората за тях и да съберат идеи относно справяне с ключови проблеми (родителя,които иска да отпише детето си и др.подобни).
Това адски много ме изнерви,защото ми изгубиха времето.Само подвеждат хората с фалшивите си обяви за работа.Забелязах,че паралелно имаше пусната обява за Варна и Бургас,което ме навежда на мисълта,че това им е честа практика.
Много жалко за тях...
Сещам се за приказката "Лъжливото овчарче" хахаха
Видите ли обява от тази фирма стойте далеч.Не си губете времето с празни работи.

Относно Давитоз може да се каже, че това не е точно истински център за професионално обучение. По-скоро двама са се хванали и с малко капитал отворили организация, но разочарованите курсисти сами говорят за центъра. Понякога се налага служителите на Давитоз сами да пускат фалшиви мнения уж от доволни клиенти, а другите центрове дори не го приемат като конкуренция. Относно вечните им обяви, които излизат на всеки 2 седмици за "Специалист обслужване на клиенти" и "Офис мениджър" за съжаление са фиктивни и целта е просто да се проучи как да се подобри центъра и защо никой не иска да се записва там(затова се попълват и разни въпросници). Моя позната работи там като преподавател и ми каза, че там работели 2 момичета (нещо като учебен отдел) и никоя от тях няма да напуска, нито е пред уволнение. Относно обявите за преподаватели, доколкото знам са истински, (около 5 лв на час) но заплащането е ниско и хората не се блъскат много да им работят, дори и при такава безработица.

Отношение с фирмата нямам,защото те не дават такава възможност.Подводния камък е,че този месец може да има курсисти,от които взимаш стотина лева,но следващите няколко месеца може да няма нито един и си оставаш с тези стотина лева,за които трябва да подадеш декларация в данъчното.Изключително некоректни относно назначаването на преподаватели,защото те одобряват и после се покриват.На всичкото отгоре обявяват позиции за преподаватели,които реално не преподават и си остават с чакането по предлог,че трудно се сформирала група.Моя приятелка я бяха одобрили за преподавател,но дори тя самата се отказа,защото фирма,която има по 20 постоянни обяви явно има нещо.Нещото е,че нямат никаква реклама никъде,уж ясни правила,но никакъв интерес.Ако искаш да се занимаваш с преподаване,там не е мястото,защото реално не преподаваш и си чакаш да ти звъннат,защото разчиташ на тях.Работата им е те да ти намерят курсисти и ти да им преподаваш и от това да са доволни всички.Ако имаха малко мозък щяха първо да си намерят курсисти,А НЕ ПЪРВО ПРЕПОДАВАТЕЛИ ! Това става с реклама,а не провеждане на интервюта по цял ден.Къде са ви курсистите?Моя приятелка искаше да се запише за курс по италиански,а те 2 седмици шикалкавеха по телефона.Така не се прави!Първо рибата - после тигана :)

За сега са изключително коректни към мен, работя с тях от около 4 месеца. Не мога да коментирам дали са изгодни или не офертите им защото не съм ги сравнявал с други подобни компании.

И за "Офис мениджър" пускат често? Обявата им никак не беше привлекателна :(

Почти всеки месец има пуснати по няколко обяви за преподаватели, някой може ли да даде отзиви за фирмата като за работодател? Просто е съмнително, когато една фирма постоянно търси хора за работа, а вече са доста време на пазара.