ЛЕМ България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Ул. Илиенско шосе № 8&markers=София,Ул. Илиенско шосе № 8

ЛЕМ България ЕООД

Верче до кого ще позволявате на сестри Кушлеви да въртят на малкия си пръст цялата фирма.Правят си каквото им е кеф Яна ги подкрепя за всичко ама те ще изядат и нейната глава.Сега избере Ангелчо за тим лидер и ще станем семейна фирма.Той си прави гавра с хората като клъстър а какво ще прави ако стане началник смяна .Ако искате да има мир между хората си назначете външен човек стига вече с тази шуробаджанащина погледнете веднъж кой какво и как работи а не кой на кого е човек.Сестрите се обединиха срещу Ева и вие я освободихте сега ще спят ли спокойно или ще търсят следваща жертва

Пълни глупости швейцарците били кърлежите само шти кажа че штом завода е на печалба а тои няма как да не е колкото и брак да има швеицареца няма проблем не го интересува важното е да е на печалба за това яна вера иванка сестра и никол денко мира ачо и още двама трима правят каквото си искат защо мислите няма завода шеф толко ли е сложен завода та шеф няма или просто идва някои вижда какво прават не си ли мълчи не е ли удобен какво става веднага мая вера и денко се задеистват и го гонят ,по взаимно съгласие, и митко така и анелия така замина замислете се директори се сменят а тиа тримата немърдат мая вера и денко сега като изгониха и ева остава много малко да се затвори кръга и в производството само ачо да стане тимлидер и се получава заговора им от преди години иванка заела позиция тим лидер без конкурс просто яна посочи и и я направиха сестра и която после стана тим лидер ,нищо то няма шуробаджанащина ,и ачо гаджето и сега ще стане мога да хвана бас мога да пиша още доста неща ама ме марзи та не ми разправяте каде са кърлежите че били в швейцария моля ви се хаха
Ма спокоино то ще им се връща на мая вера и денко на наи милото тоя от горе си знае работата цоцаите пари цоцаите денко дебелей дебелей земи си още няколко коли от над 60к и така цоцаите мамка ви преебахте хубавия завод и не ви е срам пумяри такива само лъжете и мамите работниците си и ги сменяте като носни кърпи и вчера освободили ева пумяри 5години ви работи чак по взаимно сагласие като димитър и анелия по взаимно съгласие а нали

Кърлежите са на по-горно ниво - мениджмънта в Швейцария. А тези които споменаваш са просто изпълнители, точно като теб.

Ааа ще доидете на моето всички нагоре по веригата знаят но са си приятелки всички и яна и мая и вера и денко и ивнка сестра и на иванка мира и тя ачо и никол .Нямат бутане загнездили са се като кърлежи няма какво да се направи

Това е мястото където си казваме истината,а тя е една- единствена цялата фирма се тресе от приятелски,любовни и всякакви отношения и така се издигат хората без изключение във всички смени.Някои го правят толкова явно пред всички то не е опипване под масата,седене по часове в тази прословута тийм лидерска стая само завеси,легло и фенери и липсват.И това е във всички смени всяка тийм лидерка си е с любимец, е една си има по няколко.За Ванчето знаем любимия й Плужек,за сестра й момчето което е прекалено нежен за да е момче,червената щапчица се образова технически с високия техник по няколко пъти на ден,за последната няма да стигне времето да изброим всички любимци.Другия проблем на фирмата -суперваизерка която си затваря очите за грешките на хора, които толерира защото са и приятелчета извън работа, недопустимо.Също поведението на сестри "Кушлеви", Плужека и русата клъстърка която явно ще е на всички линий клъстър не че изобщо разбира и от една линия ...имат всичките недопустимо поведение към хората,грубо и нечовешко!Стегнете се ръководство на Лем и вземете мерки за 6 месеца се нагледах на всичко това,смешно е.

Скъпи колеги, LEM се оттегля. Повече няма да пиша тук, но знайте, че мненията в този форум се четат дори в Швейцария, и то на високо ниво.
За последно бих искал да напиша това което каза генералния мениджър на ЛЕМ България на общо събрание на целия състав на българската фирма преди година. "При нашите разходи за заплати, швейцарците са доволни и на ефективност 50 %".
Бъдете съвестни, но не докрай.

Здравейте бивши и настоящи колеги. Отдавна не съм влизал тук. Изглежда е станало доста тъпичко. Затова мисля да разведря атмосферата с няколко интересни нещица.
Ще започна с възтановяването или по скоро продължаването на явно показване на любовни отношения между началник смяна и клъстър лидер. И не само любовните отношения, а и толерирането на лошото отношение спрямо операторите на същия този клъстър лидер. И двете сестри явно си го харесват, затова не правят нищо, а даже толерират злобното отношение и не зачитането на операторите като хора, затова вместо да оправят нещата само ги влошават като застават на неговата страна. Интересен е и факта че ръководството не знае нищо, защо ще попитате - защото вайзерката е близка със сестрите и няма да приеме истината за истина. Вместо това ще гледа тъпо и ще каже, че няма как да има такова нещо. Е да де, но фактите са си факти. Колко хора напуснаха или се преместиха в друга смяна? Проблема няма да се реши с разместването на клъстърите, даже напротив - ще се влоши. Фирмата е силно разединена. Никой не прави нищо
, за да се обедини отново. Единия вайзор не прави нищо, другата се опитва да прави нещо, но само влошава нещата. Работа няма. Вероятно скоро ще започнат да уволняват и хората. Заяждат се и пускат рапорти за няма нищо. Началник смените са се взели много на сериозно, особенно най новите. Огромна част от клъстър лидерите не стават за такива. Те не правят нищо. Работят си като оператори и понеже са малко по високо в иерархията си позволяват да раздават заповеди. Да де ама не е нормално да рабатиш като оператор, но понеже длъжността ти е друга да получанаш повече пари. Е извинявайте, но не се прави така. Спирам за сега. Да видим кой пръв ще реагира.

Ехе, отдавна не бях отварял коментарите тук, ма като чета нещата са по зле, а и се носят слухове, че стари познайници от коментарите пак са се сдушили, радвам се, че напуснах още преди време. Дерзайте бивши колеги, дерзайте.

Клъстери, млъстери под ножа, ама се бяха взели много на сериозно, но си го получиха, това да им е за урок. Голям кеф е , е покрай сухото и мокрото гори ама няма значение. .

Швейцарец няма да работи за тия пари на седмица там, но и там даниците и всички останали разходи за живот са много по-високи. Не казвам, че са съизмерими процентно нещата, но го имайте предвид, защото в момента си говорите на изуст и ви личи.
По отношение на образованието и реализацията - абе вие май не сте обърнали особено много внимание колко хора само от Технически Университет са във фирмата?
Сори, ама почти всички от вас отиват в университет защото мама и тати са ги накарали, т.е. без особено желание на първо място. На второ сте обезверени, защото "я виж как няма реализация, аз за кво да уча." Или - "абе аз уча ама тоя тъпак преподавателя ми има око, аз за кво да уча." Завършва се със средно 4, а се желае да бъдат качествено (качествено!) оценени.
Трето. Първо на запад не се взимала предвид българска диплома, а после "с тази диплома ще дават само тоалетни да се мият". Последно?!
Четвърто. Май също не сте обърнали особено внимание колко българи са дръпнати да работят "на запад"? Не сте ли вие същите от хората, които в друг момент пишат коментара "абе окрадоха ни потенциала" или "абе избяга ни потенциала"?
Пето. Добър брой хора започнали в производството прогресират и се местят на горе в позициите по специалността.
Да. Има и такива, които си дават зор, но все пуст късмет и не им връзва. Но те са малко. Останалите - наистина не си дават достатъчно зор, само си мислят така. Но и те са тия, дето най-много пишат тук! Помислете.