ЛЕМ България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Ул. Илиенско шосе № 8&markers=София,Ул. Илиенско шосе № 8

ЛЕМ България ЕООД

Здравей кандидат шеф.
Постоянно назначават нови оператори, защото на всеки няколко месеца идват нови линии и трябват хора, които да работят на тях.
За управителя - не знаем дали той е решил да напусне или някой друг така е преценил.

След като прочетох мненията ви общо взето фирмата ви е коректна и нормална за бг електронно асемблиране. Интересуват ме няколко въпроса: Какво е стартовото нетно заплащане на операторите? Действително ли има голямо текучество и според вас на какво се дължи?
Имате ли представа относно причината за напускане на управителя?
Благодаря и надявам се до скоро!

Има един сериозен паразит във фирмата, който осакатява внушително целият организъм. Лошото е че организмът не се съпротивлява, а самият паразит се е вкопчил здраво в основен важен орган и така се чувства безопасно...
А какво му е лошото на паразита ли? Винаги забравя когато не му е удобно, непрекъснато сменя коренно мненията и позициите си, дава определения за некомпетентност на колегите си и се гърчи измежду проблемите в ролята на спасител с цената на много ранени и убити по пътя! Но спокойно това не го притеснява!
Пази Боже сляпо да прогледа...

Мили колеги,искам да попитам уважаваните инженери знаят ли как се влиза в завода на специалният под?Ако някой от операторите влезне с обувките си ще бъде жестоко санкциониран ,същото е ако излезне на вън със специалните обувки.А Вие ходите със обувките си навсякъде,освен в производството.А всички получавате обувки.Когато е хубаво времето как то и да е,въпреки,че се нарушават параметрите на пода.Но сега в това снежно време да влезнеш с обувките си,целите в сняг и дори да не направиш опит да го изтупаш и като седнеш на стола под теб да е локва от кал и сол?Не го разбирам това аз лично.При положение ,че в офиса сме толкова много,нали ние го вдишваме този въздух ,пропит с изпарения на сол и вода.А харесва ли като влезнете да гледате тези кални стъпки навсякъде питам?Или искате на всеки персонално да се назначи по един чистач на обувки?Помислете утре като влизате какво ще дишате през целият ден?

Защо никой никъде не споменава точно колко е заплатата, много ми е интересно?! Някаква народопсихология изглежда... Ще започна аз, дано дам добър пример.Аз съм машинен инженер с 5 години реален опит като конструктор, доста добър английски и опит и в други полезни дейности, работя в малка фирма и взимам 1800-2000 лв чисто. Какъв е диапазона който мога да очаквам от Лем на същата позиция.

Здравей "Любопитен скептик" !
Заплащането е добро, но след изпитателния срок, който уви е 6 месеца (поне на мен така казаха). Самата работа не е тежка, условията са горе долу добри. Казвам горе долу, защото много от необходимите неща за нормална работа липсват. Запоява се в 90% от работните линни, а аспирация няма. Има сложена не ме разбирай погрешно, но уви тя е за украса. Има доста напрежение между хората, защото повече от половината на тази длъжност са жени отдавна прехвърлили 30. Сам/а можеш да си направиш извод за какво става въпрос. Ако това не те притеснява, помисли дали да кандидатстваш. Производствения мениджър е доста не на мястото си. НЕ уважава хората. НЕ се държи като лидер. И не на последно място, ако не те хареса смятай че няма да се задържиш. Ако и това не те притеснява пак казвам помисли си. Не само обяви за оператори има постоянно. Текучеството се отнася почти за всички позиции. Не е нормално млада фирма да гони служителите си. Казвам да гони, защото по никакъв начин никой не се опитва да задържи персонала си независимо на коя длъжност. Общо взето Лем е млада фирма с лошо отношение и много проблеми откъм колегиалност, управление, заплащане и работна среда.
Надявам се да съм отговорил на въпросите ти правилно.

Следя обявите и ми прави впечатление текучеството и постоянното търсене на "Оператор производство, електронни елементи"

Смятах да кандидатствам, но съм леко озадачен.
Бихте ли казали какво е заплащането за тази позиция?
Само ниска(евентуално) заплата, или има и други причини като непосилни норми, лоши условия...?

Категорично разбирам, че ще получа субективни мнения, но ще ми помогне в преценката донякъде..

Благодаря предварително.

5 правила на добрия мениджър: Искате да създадете авторитет, без да бъдете диктатор? Е, как да спечелим отношението на служителите си, без да го изискваме от тях? Просто станете модел за подражание.
Ето 5 начина как да го постигнете:
Демонстрирайте очаквания:
Ако сте приели работата си сериозно, другите ще ви последват. Ако мислите, че понеже сте шеф, можете да идвате по-късно и да си тръгвате по-рано, служителите ви ще забележат. Като лидер на компания, трябва да зададете тон на вашите служители. Като дадете пример, служителите ви ще знаят какво да очакват.
Признавайте добрата работа:
Никой не иска да бъде критикуван постоянно. Често забравяме да признаваме добрата работа. Естествено, отбелязвайте признателността си, само когато е заслужена, защото така ще бъде високо ценена. Вашите служители ще чувстват, че са постигнали нещо голямо, когато сте внимателни с похвалите си към тях.
Забавлявайте се:
Няма нищо по-смущаващо от шеф, който е в работен режим през цялото време. Забавлявайте се с вашите служители. Извеждайте ги на фирмени събития, поръчвайте си обяд и прекарвайте време заедно. Звънтене на чаши, смях и разговори по теми, различни от работа може да направи целия ви офис едно щастливо място.
Бъдете достъпни:
Ако вашите служители се страхуват от вас, няма да дойдат, когато има истински проблеми. Ще се опитват да ги оправят сами, което може да доведе до допълнителни притеснения. Като служителите знаят, че имат достъп до вас, без да се притесняват, ще може да решавате проблемите още в началната им фаза и така да си спестите много грижи. Нека вашите служители, знаят че ще им бъдете партньор в решаването на проблеми и не съществува такова нещо като тъпа идея.
Спрете да казвате „Прекалено съм зает“:
Като казвате на служителите си, че сте твърде зает, за да говорите, защото сте постоянно в срещи и телефонни обаждания, това започва да се превежда като „ти не си важен“. Истината е, че всички имаме време, за нещата, които са ни важни. Слушането на идеите нa хората и обратната връзка, е един от най-добрите начини да се чувстват така, сякаш са много важна част от компанията и в същото време да печелите уважението им.
Както с всичко останало, така и тук, просто трябва да намерите правилния баланс, така че общуването между вас и служителите ви да е приятно и полезно.

Здравейте. Бих искал да ви помоля ако може да дадете някакво мнение за R&D отдела. Благодаря!

От какво не сте доволни? Заплата като заплата, ваучери като ваучери, бонус като бонус, работа като работа. Огледай се, ослушай се и премини. И на кой от вас заплатата не е изплатена навреме?