ЛЕМ България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Ул. Илиенско шосе № 8&markers=София,Ул. Илиенско шосе № 8

ЛЕМ България ЕООД

Всеки си има трески за дялане. Но при някои хора... голяма сеч трябва.

Доколкото разбрах, фирмата отпускала и някакви пари за зъболекар. Това наистина е чудо ! Браво!
Но не трябва да изпадаме в умиление от този благороден жест – за да ги отпусне, някой трябва да ги е изработил. Кой ли ги е изработил, за да му бъдат отпуснати?
Все пак, това заслужава похвала, на фона на грозната реалност, в която живуркаме.

Колеги български роби, бих желал да ви споделя нещо: Ние, глупендерите, трябва да работим 40 години, за да получим 4 годишната заплата на нашите швейцарски събратя-работници.
И за това нещо не са виновни швейцарските работници!
Те поне са си извоювали някакво положение, макар и недостатъчно,а ние нищо - тъпи сме като гъз!
Стани, стани,глупак балкански, от сън дълбок се събуди!

„LEM is the market leader in providing innovative and high quality solutions for measuring electrical parameters.“
И какво излиза? Пазарният лидер ЛЕМ не плаща и по 400 евро на работниците си!
Разбира се – в България. В Швейцария вероятно заплатите за по 5000 евро. Тук един работник трябва да работи една година, за да получи толкова, колкото получава един работник в Швейцария за един месец. Много грозен картин. Това е показател колко ниски са заплатите в България, колко дълбоко сме натикани в калта и от колко много неща ни лишават работодателите (не само ЛЕМ, разбира се) като ни плащат само минимума, достатъчен за оцеляване – достатъчен, ако не се случи нещо извънредно.
Какво ли си мисли българският работник, когато му говорят за ...лоялност...отдаденост...работа в екип...доброто на фирмата...конфиденциалност...отговорност ...качество... развитие...просперитет...кариерно израстване...?
Всеки знае – работникът си мисли: Бе що ли не си...“$#!%^&*()_+#####!!!!

Ппинзипно, ако се разгледат коментарите в началото се споменава поне 2 пъти каква е заплатата. Но все пак ще ви кажа. Като се започне работа е около 650- 700 лв. Като се навършат 6 месеца и се подпише анекса става около 750- 800 лв. грубо казано. Отделно се получават 60 лв. ваучери. Едно от хубавите неща е, че се плаща навреме. Принципно работата не е тежка, малко е еднообразна, но това не е проблем. Ако искаш да ходиш и на други машини е важно при коя от началник смените ще попаднеш. За съжаление има много интриги особенно в някой смени, но това се дължи на големия брой жени на възраст м/у 35-55 г. събрани на едно място.

Странно, никой не посмя да каже каква е нетната заплата на прословутите "оператори"?
А е важно.
Всеки може да прецени за каква сума може да понася така добре описаните несгоди....

Много добре си описал/а нещата. Време е операторите да се вземем в ръце и да направим нещо по въпроса.

Здравейте и от мен. Писна ми да гледам и чета глупости. Затова, реших и аз да се изкажа. Питате кой е въпросният паразит? Ще ви кажа. Това е така наречения мениджър производство - Димитър Тодоров. Много е зле човека, не уважа хората, не ги поздравява, интересуват го само бройки и брак, прави глупави събрания, говори за брака в пари вместо в количество, сякаш хората ще го разберат. А от както качиха горе него и супер вайзорите, дори не си прави труда да слиза до производството, освен ако не се наложи или не го извикат за нещо. Изобщо не знае какво се случва долу, камо ли да разбира от случващото се. Непрестанно се кара и повишава тон, а това не се харесва на операторите. Никой не го уважава и не го взима на сериозно, не случайно го водят паразит, защото наистина е такъв. Възползва се да симулира работа и да вбесява хората, докато си гълта заплатата. Лошото е, че не е само той проблема на фирмата. Основен проблем е комуникацията между хората горе (инженерите) и хората долу (оператори, тийм лидери). Сякаш тези които са долу са някакви идиоти, които не разбират нищо и да се говори с тях или да им се обяснява нещо е глупаво или безсмислено. А всъшност тези долу са хората които им изкарват заплатите на тези горе, но май никой не го разбира това. А да за малко да забравя, едина личност, която внесе много смут още с пристигането си - представям ви инженерката с купено висше и изкуствен бюст - Теодора Кокалова. Лошото при нея е, че е глупава (заради купеното висше), не разбира почти нищо и най вече не си върши работата, а да и тя като шефчето не поздравява. Дали пък няма някаква връзка в тази работа? Дали пък тя не му е любовница, та не я разкара още на първите няколко издънки? Както и да е. Няма линия на която да са я сложили и тя да не е оплескала всичко на нея. Мога да дам доста примери, но ще оставя сами да се сетите. Мисля, че изчерпах темата за сега, но очаквайте включване.

Питате кой е паразита? Ще ви кажа. Така наречения мениджър производство - Димитър Тодоров. Не проявява никакво желание да разбере работния процес. Знае само да се кара на служителите си, да прави глупави събрания, да говори за брака в пари вместо в количество, не поздравява, а колко голям глупак е, дори той самия не знае. Мисли си че хората го уважават, но не е така. Повечето дори не отчитат присъствието му. Друг сериозен проблем е, че откакто преместиха супервайзерите и паразита горе, същия този паразит дори не си прави труда да следи раб. процес, камо ли да слезе до производството, освен за да се скара за нещо. Най сериозния проблем във фирмата е липсата на комуникация между отделите и най вече на тези горе с тези долу. Сякаш факта, че си на първия етаж те прави идиот който нищо не разбира или по скоро някой с който не трябва да комуникират освен ако не се налага. А и още нещо. Няма ли да разкарат тази с изкуствения бюст и купено висше - Кокалова? Няма линия на която да се е завъртяла и да не е оплескала всичко.

Кой е въпросният паразит? Време е да сме силни и на дела, не само на думи. Тук можем да си плямпаме с дни.