АПТ Системс /img/frontend/nomap.png"

АПТ Системс

Започнах във фирмата като втори курс студент - почти без никакъв практически опит. Работих година и половина и напуснах по собсвено желание, за да се преместя да живея в София.

През тази година и половина, шефът лично ме обучаваше в най-добрите практики в работата, които ползвам и до днес.

Офиса е отлично обурудван - столове, бюра, техника. Дори разполага и с отделно кухненско помещение.

Никога не съм имал проблем с взимането на отпуск (платен или неплатен) за ангажименти свързъни с обучението ми, което е изключително важно за един студент.

С годините натрупах доста добра база за сравнение и мога смело да кажа, че това е една от по-добрите фирми, в които съм работил или съм имал досег - със страхотни колеги и адекватно ръководство; редовни тиймбилдинги, отлични условия за труд и добро заплащане.

Хора БЯГАЙТЕ надалече от тая "фирма", сериозно, трябва МНОГО да сте закъсали за да кандидатствате там и да получавате мизерните им пари. Нищо няма да научите, нищо няма да получите. Коментарите отдолу са абсолютно верни Тая дето пише долу, че работи там от 3,5години, работи защото фирмата е на зет и, демек мъжа на сестра и. Пълни некадърници. Ако поне малко уважавате себе си БЯГАЙТЕ НАДАЛЕЧЕ!!!

Ето и още нещо много интересно. Ето така се прави бизнес в бг.

Вярно е, потърсих и намерих нещо интересно: http://tinyurl.com/nora69n
Ето къде отивали евро-парите, аз също съм чувал само неприятни неща за фирмата.

Искам да направя няколко пояснения за мнението на "Гост" по-долу.
Димитър Асенов Янковски (Dimitar Assenov Yankovski, [email protected]) ни се стори доста амбициозно и енерегично момче. Той е студент първи курс и няма опит като програмист. По негово настояване му беше дадена възможност да идва в офиса на фирмата, да чете книги и да изнася презентации за да затвърди прочетеното. Целта беше да придобие технически знания и да стигне до нужното ниво за да може в последствие да работи във фирмата.
След като направи първата си презентация за ASP.Net MVC рутиране, се видя, че има още доста да учи.
Вместо да се амбицира той е решил да пише негативни коментари и да открадне част от литературата в библиотеката на фирмата.
Това което Димитър не е разбрал, е че фирмата не е за неопитни и начинаещи, а че на тях им е най-трудно, тъй като те трябва да полагат големи усилия за да се справят.
Желаем му успех!

Е пък как никой не застана с името си, зад изписаните думи.
Да, сградата се намира в отдалечена зона на града(по същия начин, по който в София всички големи офиси са в покрайнините на града, защото в центъра няма място за паркиране, а наемите често са много високи). Офисът е оборудван с цялостна климатична инсталация за цялата сграда, с гранитни/гранитогресни подове, със столове Herman Miller - Mirra chair, с вдигащи и свалящи се бюра, всеки служител(с изключение на стажантите) има право да избере собствена периферия по свой вкус и почти няма човек, който да има само 1 монитор на бщрото си.
Сградата е заобиколена от райграс, басейн(с декоративна цел), и ресторант, в който има ежедневно сменящо се меню на повече от достъпни цени. След 18ч консумацията на бира е свободна, а хладилника е добре зареден.
Каня всички, които имат съмнения за интериора, обстановката и проектите, по които се работи, на среща.
Работим като аурсорсинг фирма за едно от топ три кредитни бюра в света и сме интегрирали техни приложения в Salesforce.com, Microsoft Dynamics CRM, Oracle ATG, Magento и др. което просто изключва възможността за каквато и да е шуробаджанащина.
Що се отнася до мен- наета съм като стажант преди 3,5 години заради уменията и квалификациите си, след това бях уеб дизайнер, а в момента съм проджект мениджър. Да се намесва това, че съм дъщеря на баща си и някой ме изтъква като негатив е повече от абсурдно.

Много се радвам, че попаднах на този сайт и тези коментари. Преглеждах обявата пусната днес от фирмата и мислих да кандидатствам, но след прочетеното се поразтърсих. Оказа се, че във фирмата всичко е шуробаджанащина, както на повечето места в България. Един от по-долните коментари е на Кристина Пейчева, която е дъщеря на собственика на Термотехника, на която адресът съответства с този на APT Systems. Собственикът на Термотехника е замесен в политиката и беше отстранен поради съмнения в корупция, измами и т.н. пише го в интернет можете да го потърсите, той е един от бившите зам. министри на Земеделието. Минах с колата малко по рано днес и да атмосферата е като на завод, постоянно има чукане, блъскане и много шум. След тези коментари по-долу и това, в което сам се убедих несмятам, че това е коректна фирма и ми се промени мнението вече нямам желание да кадидатствам там.

Много се радвам, че прочетох коментарите по долу. Днес видях, че има обява за въпросната фирма и след като прочетох коментарите се поразтърсих. Оказа се, че всичко е шуробаджанащина. Един от долните коментари е на Кристина Пейчева дъщеря на собственика на Термотехника, където човекът пуснал коментарът по долу казва да проверим адреса. И да адресът е на Термотехника собственост на Димитър Пейчев, бивш зам. министър на земеделието и след скандали по-време на управлението му беше замесен в измами и имаше скандали, поне така се говори из интернет пространтството. Съответно нейният коментар извинявам се, но не е обективен все пак е на баща й фирмата. Относно местоположението, минах от там с колата преди няколко часа понеже е сравнително близо и както си пише да, то си е направо завод. Много е шумно, постоянно се чува чукане, тряскане и т.н. определено не е подходяща среда за интелектуална работа.

Доста познати имам, които са се пробвали там и мога само да кажа, че няма един доволен. Работата е приятна за начинаещи, но естествено пари няма, договор няма, осигуровки, както се досещате няма и може би ще Ви ги предоставят тези задължителни неща по нашите закони след 3-4 месеца. При подписан договор колко пари ще Ви плащат за работата, която свършите не е много ясно най-вероятно няма да е нищо особено даже по ниско заплащане за програмисти в Пловдив, няма. Никой не се е оплакал от колектива всички се държат добре, ама може ли образовани хора да не се държат добре. Работата е там, че потърсете повече информация за въпросният адрес на фирмата да видите всъщност кой е истинският собственик и ще разберете защо пари няма и защо се опитват да прецакат хората. Ако си разбирате от работата определено това не е мястото за Вас. Би било подходящо само за студенти и програмисти без абсолютно никакъв опит и да са съгласни да работят за без пари и без никаква сигурност, че ще ги наемат някой ден. Ако не уважавате себе си и нямате нужда от пари това е мястото за вас.

За тази фирма ми казаха, че била много зле, нищо общо с фирмите от бранша, било като в завод.