Соитрон /img/frontend/nomap.png"

Имах интервю с тях, за PMO позицията с английски, средно управленско ниво, е под 3000лв чисто, предполагам към 2700. Ако сте с друг език, казаха, че са по-високи. Условията ми се сториха добри. Успех

Каква е заплатата за project manager? Може ли да се дадат 3000?

Изключително грубо, високомерно и неуважително отношение от голяма част на екипа, още при процеса на подбор.

Комплексирани, неподдържани дами /без да споменавам имена- засега/ се опитват да си придават важност още при първата среща/ телефонен разговор.

Подхилкване, неглижиране и лошо поведение към кандидата още по време на интервю- представям си работата с тях какво предизвикатество би било. Липса на всякакъв тип обратна връзка.

Не си губете времето, в случай че нещата, описани по-горе, са ви чужди.

Успех!

Soitron фирма контрактор на HP. Извън България работят със Cisco, по спомен е Словашка фирма.Офисът им е в XS Tower, зад Coca Cola, от 9 до 18ч.

Аресивен requirement -както споменато от др мнение. Много добри условия за работа и високо стартово възнаграждение, което обаче си остава такова, въпреки обещанията и дългогодишния ви стаж там. Стартовата запалта е 1,300 - 1,500лв. HR отдела е много адекватен - има си доп.соц.осиг; ваучери за храна 60лв; безплатна Мултиспорт карта.
Не е така обаче с мениджъмнта на проектите, който всъщност ви осигурява работата. Там редовно се печелят и губят проекти, което не представлява фирмена сигурност. За 6 месеца може да смените отдела си, просто защото няма работа за вашия(въпреки обещанията, че има много потенциал). В P.O отдела са с добра организация (PMO expert=Project Manager в jobs.bg), тъй като са много хора и един от малкото стабилни отдели. Design Tower-a(back office support в jobs.bg) се смениха много хора, а отдела им е малък. Там не ви съветвам да сте, тъй като се водят с лоша репутация откъм мениджмънт и натоварване.
Има home office след 6тия месец. Подписва се доп. договр за това и се пада по 1 ден седмично.
Потенциала им е да се прехвърлите към HP И да си работите директно за тях. В Соитрон не бихте се задържали повече от 1г.6м.

Бизнесът и клиентите на компанията постоянно растат. Проектите са разнообразни и дава богата база за бъдещото Ви развитие. Мениджмънтът е професионален. Кадърните хора се награждават и стимулират. Колегите са винаги готови да ти помогнат и обогатят.

Дами и господа, имате ли по-актуална информация за условията за работа? За позиция на Project Manager или PMO - заплата, натоварване, соц. придобивки, работа от вкъщи, отпуск, др.

Соитрон е изключително непрофесионална компания. Обещават бъдеще и развитие, а реално те прецакват по всякакъв начин - отношение, заплата, часове на работа, интензитет на работа и тн. Мениджърският им екип в България е съставен от "дама", която изглежда все едно отива нощна смяна в клуб за възрастни, от 4-6 човека HR, който освен да висят във фейсбук и да пият кафета - не знам какво точно правят. Има няколко екипа с различи тийм лийдове - само едно от момчетата става. Като цяло хората, които работят там са доста комплексирани и злобни. Част от тях приятели и познати на мениджърите...ако уважавате себе си като професионалист никога не започвайте работа там...ще бъдете ужасно разочаровани.

Като при всеки работодател не липсват и плюсове и минуси. Трябва много добре да се внимава какво пише в договора - условия, заплата и т.н. Предизвестието мисля е 2 месеца, освен ако не се споразумеете за нещо друго.

Все пак те все още се опитват да се докажат на българския пазар и се опитват да си подобрят качеството.

Моментът с прехвърлянето на отговорността определено го има - дали HP, дали те трябва да свършат нещо. Това обаче е нормално, когато не се работи директно за HP и до колкото знам го има и при другите фирми (Адеко, Софика).

Колегите бяха ок (поне преди, сега не знам).

агресивен recruitment, обещаните условия не се спазват

нестабилност, няма опции ако приключи проекта

няма опции за развитие в други проекти, в България работят с HP

нулева комуникация с мениджмънта

Не започвайте работа към фирма Соитрон в никакъв случай. Най-малко половината настоящи служители си търсят друга работа. А причините са това не са 1 или 2. Ще започна с шефовете - много началници много нещо и от Соитрон и от ХП, но когато стане дума за отговорност на работодател към служител се оказва, че всички бягат! На второ място абсурдните споразумения за лоялност и конфиденциалност, които всеки служител е длъжен да подпише. Съдържанието на тези документи е пресилено и доста озадачаващо. Твърди се например, че нямаш право да споделяш с никого какво работиш.... По този начин Соитрон си запазват правото да глобяват служители и бивши служители с колосалните 10 брутни заплати ... След това екипът: беше ОК доскоро, но сега офисът е доминиран от пликоумни малки момиченца, които се задяват с шефовете и идват пияни на работа!