Соитрон /img/frontend/nomap.png"

Здравейте, някой може ли да даде актуално мнение за позицията junior project manager. Каква е атмосферата? Колеги? Интензитет на работа? Обучение? Има ли развитие? Благодаря предварително

Стабилна фирма с добър мениджмънт за РМ екипа. Преди няколко години имаше много сътресения, но от две години насам нещата се промениха. Колегите са супер, заплатите са добри. От HR отдела има още какво да се иска. Работи се от вкъщи, май скоро няма да се върнем в офиса.

Имах интервю с тях, за PMO позицията с английски, средно управленско ниво, е под 3000лв чисто, предполагам към 2700. Ако сте с друг език, казаха, че са по-високи. Условията ми се сториха добри. Успех

Каква е заплатата за project manager? Може ли да се дадат 3000?

Изключително грубо, високомерно и неуважително отношение от голяма част на екипа, още при процеса на подбор.

Комплексирани, неподдържани дами /без да споменавам имена- засега/ се опитват да си придават важност още при първата среща/ телефонен разговор.

Подхилкване, неглижиране и лошо поведение към кандидата още по време на интервю- представям си работата с тях какво предизвикатество би било. Липса на всякакъв тип обратна връзка.

Не си губете времето, в случай че нещата, описани по-горе, са ви чужди.

Успех!

Soitron фирма контрактор на HP. Извън България работят със Cisco, по спомен е Словашка фирма.Офисът им е в XS Tower, зад Coca Cola, от 9 до 18ч.

Аресивен requirement -както споменато от др мнение. Много добри условия за работа и високо стартово възнаграждение, което обаче си остава такова, въпреки обещанията и дългогодишния ви стаж там. Стартовата запалта е 1,300 - 1,500лв. HR отдела е много адекватен - има си доп.соц.осиг; ваучери за храна 60лв; безплатна Мултиспорт карта.
Не е така обаче с мениджъмнта на проектите, който всъщност ви осигурява работата. Там редовно се печелят и губят проекти, което не представлява фирмена сигурност. За 6 месеца може да смените отдела си, просто защото няма работа за вашия(въпреки обещанията, че има много потенциал). В P.O отдела са с добра организация (PMO expert=Project Manager в jobs.bg), тъй като са много хора и един от малкото стабилни отдели. Design Tower-a(back office support в jobs.bg) се смениха много хора, а отдела им е малък. Там не ви съветвам да сте, тъй като се водят с лоша репутация откъм мениджмънт и натоварване.
Има home office след 6тия месец. Подписва се доп. договр за това и се пада по 1 ден седмично.
Потенциала им е да се прехвърлите към HP И да си работите директно за тях. В Соитрон не бихте се задържали повече от 1г.6м.

Бизнесът и клиентите на компанията постоянно растат. Проектите са разнообразни и дава богата база за бъдещото Ви развитие. Мениджмънтът е професионален. Кадърните хора се награждават и стимулират. Колегите са винаги готови да ти помогнат и обогатят.

Дами и господа, имате ли по-актуална информация за условията за работа? За позиция на Project Manager или PMO - заплата, натоварване, соц. придобивки, работа от вкъщи, отпуск, др.

Соитрон е изключително непрофесионална компания. Обещават бъдеще и развитие, а реално те прецакват по всякакъв начин - отношение, заплата, часове на работа, интензитет на работа и тн. Мениджърският им екип в България е съставен от "дама", която изглежда все едно отива нощна смяна в клуб за възрастни, от 4-6 човека HR, който освен да висят във фейсбук и да пият кафета - не знам какво точно правят. Има няколко екипа с различи тийм лийдове - само едно от момчетата става. Като цяло хората, които работят там са доста комплексирани и злобни. Част от тях приятели и познати на мениджърите...ако уважавате себе си като професионалист никога не започвайте работа там...ще бъдете ужасно разочаровани.

Като при всеки работодател не липсват и плюсове и минуси. Трябва много добре да се внимава какво пише в договора - условия, заплата и т.н. Предизвестието мисля е 2 месеца, освен ако не се споразумеете за нещо друго.

Все пак те все още се опитват да се докажат на българския пазар и се опитват да си подобрят качеството.

Моментът с прехвърлянето на отговорността определено го има - дали HP, дали те трябва да свършат нещо. Това обаче е нормално, когато не се работи директно за HP и до колкото знам го има и при другите фирми (Адеко, Софика).

Колегите бяха ок (поне преди, сега не знам).