Събуей България /img/frontend/nomap.png"

Събуей България

Работил съм в Пловдив.
Работата е по-скоро за студенти. Заработва се известна сума пари, но ако си на квартира - не стигат (не че и като бях в общежитие ми стигаха). Изключително много натоварваща физически е работата. Цял ден на крак, само в почивката можеш да седнеш.
Водиш се на 8 часа, смяната ти казват 10 (без да броят почивката). Накрая общо 11 часа си на работа за една смяна.

Не ти осигуряват достатъчно храна по време на работа...

Не препочървам да работите в ресторанти Събуей в Моловете!

Работата е перфектна за студенти и млади хора които не са имали стаж никаде другаде. Научаваш се да работиш с клиенти, и под напрежение.
Работата е динамична, имаш безплатен обяд, и графика за седмицата е различен според твоите и притенциите на другите ти колеги.
Работата е физичезка, тъй като седиш прав през смятана, освен когато ти е почивката.
Има място за развитие, ако ти харесва работата и се стараеш, заплатата е според длъжността и изработените ти часове. Колегите са млади хора, има моменти когато е напрегнато и има моменти в които се забавлявате докато работите.

Чистотота в ресторанта е много стрикна, тя се налага от франчайза, и има проверки на които тя се проверява.
Всеки си има задалжение за седмицата какво трябва да изчисти, за да може да се поддържа нужната чистота.

За мен лично ми беше забавно да работя там, но и всъщото време си е натоварващо, и наспиването е задалжително за да може да бъдеш продуктивен през цялата смяна.

Страхотен колектив и много добри условия. Когато работиш и показваш умения и заплата ти расте. Работата е доста, но пък имаш възможност за развитие за разлика от много други места.

Работил съм в Пловдив около година и половина. Заплащането е много добро, а отношението отлично. Гъвкаво работно време, което прави работата идеална за студенти.

Работил съм там над 2 години и мога да кажа, че за студенти и за хора без опит е доволно. Аз лично изкарах там толкова много време, защото бях студент и ми пасваше идеално с лекциите и упражненията ми в УНСС. Работата е според сезона и часовете. Има пикови моменти, когато напрежението и нервите са в пъти повече от нормалното за една добра атмосфера, но има и моменти, в които си режете отзад зеленчуците и си приказвате с колегите. Управлението - Франчайз и то Американски тип... нормално е да има много строги мерки, изпипано до край, чистота , хигиена , проверки , глоби и т.н. Много мога да пиша, но като цяло пак повтарям ... за студенти и новоработещи е добре. Заплащане  - първоначално 2.5 лв/ч нето

Фирмата, за която се работи в Бургас се казва: Нави-7 ЕООД, която има франчайз договор.Работи се за 2,50лв на час и така чисто се взимат 350лв, ако нямате глоби и удръжки, които правят всеки месец като не излиза касата и всичкия брак за хляб и др се удържат от служителите.Така реално заплатата може да е 300лв/месец чисто.
Който остане 1година там след това може да се увеличи заплатата на 3лв/час, което чисто е 400лв ако нямате глоби и брак, което става много трудно.

Брат ми работи там и чистата заплата е 350-370лв за пълен месец.5дни в седмицата се работи на крак по 8ч. и 30мин почивка.Затова има много голямо текучество там.
Условията са същите и в Mcdonalds, Happy, KFC.Повечето се водят дори една и съща фирма за франчайз, която държи правата за България.
Надявам се да съм бил полезен на кандидатите за работа там.