мотел Черната котка /img/frontend/nomap.png"

мотел Черната котка

За любителите на малки животинчета ще спомена, че на рецепцията живеят няколко мишока. Случвало се e да видя как мишле тича по клавиатурата на компютъра, на който се работи на рецепцията. Обикновено, докато ми течеше смяната, седях на рецепцията с вдигнати крака, за да не ме полази някой гризач, да не ме препикае или още повече да не ме захапе.:D

Преди години имаше проблеми с неизплатени заплати Черната котка - Оригиналът ООД. С по няколко хиляди бяха завлечени работниците. И досега не са си ги получили!!!

Самият хотел е в окаяно състояние и пред фалит. Обявен е за продажба. Това означава несигурност до голяма степен за запазване на работното място в дългосрочен аспект. По отношение на глобите ще кажа, че се глобява поради всякакви причини. Случвало се е да се глобява дори и за грешки на колеги. Глобата беше с оправданието, че е трябвало да се докладва на началството за чуждата грешка, а не е било направено. Изводът е, че трябва да следите всеки и всичко, а после да докладвате.

За малко да забравя за глобите...И такива работи има тук

Абе натоварено си е. Рецепционистите, освен на рецепция, са и на много други места. Правят закуски, чистят, бармани са, а когато липсва камериерка, вършат и нейните задължения.

Работех във въпросния мотел около месец. Работех без трудов договор, въпреки че ми бе обещан такъв. Бяха ми обещали и заплата от 450 лв чисто, но получавах 400. Осигуровките не са върху пълната заплата. Не, че въобще на мен са ми плащали такива де. Мотелът се намира в началото на нищото. До там се стига със селски автобус, чиято спирка е на 1 км от мотела и се върви буквално по магистралата. Екстремно, нали? :) Работата не е много, но пък е времеотнемаща. Изкарват се 20 смени на месец от по 12 часа.