Понс България ЕООД / PONS България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Понс България ЕООД / PONS България ЕООД

искам да споделя накратко опита ми от кандидастване на позиция Администратор, секретар в тази фирма. кандидаствах декември 2009, через посредническа фирма. искаха човек с немски и английски,както навсякъде, префекти, с опит в администрацията и т.н. и се оказа, че предлагат около 500, 600 лева чисто. С други думи пълна подигравка предвид факта, че това е чужда фирма с управление от западна Европа.
Поне за сега не си залужава да се хваща човек там,ако предлагат такава мизерна заплата за такава позиция и то в София. но за съжаление, докат има хора, които ще се съгласяват да работят при такива условия, ще се предлагат такива никакви заплати.

:((((

Ползвам речници на тази фирма и съм доволен общо взето. Прочетох и добрите коментари за нея и бих желал да внеса едно пояснение в някои места:, тъй като пишещия се старае да изкара така нещата, едва ли не си отишъл на работа да се грижат за теб.
Заплащането е средно - добре, но не очаквайте малка българска фирма, която наистина изкарва парите си с доста труд да Ви носи на ръце. Едва ли затова са започнали бизнеса си. Вие бихте ли издържали някой друг от колегите си на свой гръб?
Фирмена сигурност да, доколкото се вписваш в плановете им за развитие - напълно естествено. Това не е социализъм да са длъжни да ти осигуряват работа 15-20г до пенсия. И е полезно и за Вас, колкото и да звучи цинично, но е истина, ако искате да сте в държава с добра икономика.
Относно работа/свободно време-...като не се забравя никога,че все пак си на работа и им дължиш като работа всеки час или ден,в който си отсъствал по една или друга причина,разбира се не в болнични или отпуск.
Мисля, че това е нормалната етика - като не си бил, да се издължиш по своя инициатива. Нали всеки брои парите от заплатата с точна сума? Тогава защо същото с работното време е проблем? Има си отпуски за това. Има и фирми, в които и болничния и платения не са както трябва и не се зачитат, но тук не е така.
Потенциал за развитие-може и да има... чудя се, много млади хора как мечтаят за развитие, а забравят, че и те трябва да донесат развитие на фирмата (а не просто че са били работили еди колко си време).

Понс България ЕООД е добро място за работа за млади хора,владеещи езици, предимно немски и английски.
Заплащането е средно,не е зле, но не е и особено добре,и зависи разбира се от позицията,на която се намираш. Може да се говори и за уважение от страна на ръководния персонал. Привилегии няма.Фирмена сигурност да, доколкото се вписваш в плановете им за развитие.
Относно работа/свободно време-нормално съотношение,като не се забравя никога,че все пак си на работа и им дължиш като работа всеки час или ден,в който си отсъствал по една или друга причина,разбира се не в болнични или отпуск.Потенциал за развитие-може и да има,но не благодарение на справяне с работата и кадърност. Местоположението е сравнително добро. Колегите са млади,умни,амбициозни хора,владеещи поне 2 езика,хора с потенцил за развитие...с малки изключения,разбира се.Работната среда е наистина добра,и като офис оборудване,и като атмосфера.