Елит Финанс ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Елит Финанс ЕООД

3 точки от 1 мнение

Некоректност от страна на работодателя! При публикуване на обяви за работа, търсейки служител, в обявата се търси Оперативен счетоводител, на не пълно работно време, с висше образование, без стаж. Практически наетият изобщо не изпълнява счетоводни услуги. Работата му се състои в попълване на декларации, сключване на застраховки Гражданска отговорност и административни услуги-копиране, принтиране. Уж, започваш работа с нагласата, че ще се учиш и ще трупаш стаж на длъжност Счетоводител, а това не е така. На интервюто управителката има много изисквания, за сериозност, отговорност, постоянна работа от страна на работника, избира момичета, които не са раждали, поставя условие "Да не мислиш да забременяваш в близко бъдеще, иска коректност. И това, не се оказва така ... На края на всеки работен ден се опитва да направи така, че все касата да не излиза. И в минус и в плюс да е за нея е проблем. Винаги обвинява работника си, че грешката е в него ... Ако не достигат пари, казва "Ти си маркирал/а, а не си взел/а пари от някого", а ако са в повече "Ти не си маркирала. Касата и бакшишът са общи. Когато не достигат парите в касата, управителката ги възстановява от бакшиша, но когато са в повече, в повечето случаи ги смята за грешка на работника и не ги оставя при бакшиша. Още в началото обещава едни пари и казва, че работника получава процент от административните услуги и сключените застраховки, но накрая никакъв процент не получаваш. Изчисленият процент от извършената дейност го сравнява с твърдото, и когато е повече от обещаното, ти казва, аз съм ти обещала това ... и не мога да ти дам повече от тази сума. Не на последно място, промените по трудовото правоотношение управителката ги прави в последния момент от днес за утре ... обажда се по телефона и ти съобщава, че си освободен от работа от следващия работен ден, а с други работници ... както са на 8 часа, им съобщава, че минават на 4. Договорите с работниците си ги сключва с изпитателен срок, и ги освобождава още преди срока да е изтекъл. Наема младежи само тогава, когато тя има нужда от тях, експлоатира ги и ги освобождава. Няма работници, които да са работили при нея повече от 6 месеца. Наема ги, работят й за времето, в което има повече работа (в началото на годината), и през летните месеци ги освобождава. Съобщава ти, че те освобождава, поради намаляване обема на работа, а приключва трудовия договор по взаимно съгласие. Когато отидеш да си вземеш документите след освобождаването, се държи грубо, неблагодарно. Според мен и това е некоректност. Не дава фишове за работните заплати всеки месец. Като счетоводител допуска грешки при съставянето на фишовете. Не мисля, че това е пример за Добър работодател. Нека всички, които четат този сайт, имат предвид това.