Фууд Проджект ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,Район р-н Одесос, бул. КНЯЗ БОРИС ПЪРВИ, 66&markers=Варна,Район р-н Одесос, бул. КНЯЗ БОРИС ПЪРВИ, 66

Фууд Проджект ЕООД

Ужасно отношение към работниците. Неизпълнение на обещаното, като заплащане. Въпроса с транспорта на служителите след края на работния ден е под всякаква критика. Трябва да чакаш някой доставчик да му излезе поръчка и да е в твоята посока за да те закара. Иначе, ако не е може и да чакаш с часове за да излезе поръчка след като си свършил работа и на другия ден си отново 12часова смяна. Покъртително просто, нямам думи за тези мизерници, гладни за пари, да спестят 5-6лв.

Мръсни робовладелци!!! Дано децата ви по кофите за смет да бъркат един ден и да умрете в мизерия! Експлоатирате работниците си до дупка, за да им удържате по 200 и повече лева от заплатите. Тоест, вие никога не плащате това, което сте им гарантирали при подписване на договора. Само вие имате семейства, само вие искате да живеете и да ядете, останалите трябва да ви бачкат до откат по 12-13-14-15 часа или колкот ви е кеф и накрая да не си вземат пълната заплата, при това не е еднократно, а винаги. От всичките си служители минимум по 2-3000 лв крадете! Изроди ли сте, нормални ли сте вие?????? Да! Нито на мен, нито на който и да било ще му бъде приятно член на семейството му да казва, че всеки месец не си взима пълната заплата, щото шефа му се е ненаял на пари. Тези пари служителите ви са си ги изработили!!! Някои имат семейства и деца да издържат. И трябва даже да им осигурявате безплатна храна на работа, както е в нормалните места за работа. Значи половината заплата отива, за да си плати служителят ви да яде, другата половина да ви плати, че така сте си решили да му удържате за каквото си щете. И като гледам коментарите, това си го правите от край време.Трябва всички да ви научат и никой да не започва работа при вас, да видите как ще ви умре жалкия бизнес. Защото се възползвате, че има хора с ниска квалификация, които нямат избор на нормално работно място и трябва при такива боклуци като вас да работят. На всичките си познати ще разказвам какви сте измекяри. И дано с времето да ви умре бизнеса, както стана с много вериги заведения и магазини.

Здравейте. Нека и аз да споделя своето мнение за работата ми в "Годзила".
Започнах като сервитьор в един от техните обекти във Варна. Първото което ми направи впечетление е че като цяло много искат да преличат на "Хепи" ,но са много далеч от това. Казвам го като бивш служител и на тях.
Първо работното време ми траеше в най добрите случаи 12часа. Да не говорим че в повечето дни работиш по 15-16 часа. За мен не е нормално да ти започва смяната в 09.00ч. и свършва в 24.0ч. Цял ден си на крак и нито време да се нахранеш или дори да отидеш до тоалетна.
Обещават ти в началото едни пари ама после вземаш съвсем други. Криеш оборот като закриваш сметки нефискално. Продаваш негодни и изтекли продукти на промоционални цени. Подготвят те постояно и те изпитват какво ще кажеш ако дойдат от инспекцията по труда. Казяат ти как да си криеш нефискалните пари отделно.
Като цяло почти всичко е под критика. Няма да изпадам в подробности. Всичко останало е казано доста ясно от останалите.
И не на последно място се радвам че вече не рабитя в тази фирма. И хора ако мислите вие да го направите НЕ ОТИВАЙТЕ В "ГОДЗИЛА" !!!

Напълно съгласна съм с изказаното мнение по-долу. Тази Цветанка е най-некадърният управител, който съм срещала през животът си! Голямото и самочувствие не съответсва нито на компетенциите и, нито на външността и, нито на работата която върши! Единственото което трябва да и се признае и с което се справя наистина отлично е селското клюкарстване по адрес на колегите си и даването на квалификации "тоя или тая за нищо не става". Тя напълно препокрива максимата, че колкото по-прост е човек с толкова по-голямо самочувствие за себе си е :)

Ръководители от "Годзила" добре ще е ако можете да откриете наистина добрите,лоялните,умните,хората с възможности,тези,които наистина се трудят,а не симулират труд.На такива хора даваха своето доверие управители като Дани,Теодора,Янка,Деница,Светлана.С управител,като Цветанка,обаче,няма как да "оживееш".Не си ли и симпатичен и да се скъсаш от работа нищо добро не очаквай,и обратно-можеш да симулираш труд,но това не се вижда.Въпросът е как да станем симпатични...

Верига Ресторанти БМ има много некоректно отношение.

Бил съм в обекта им в Пловдив - на "Главната".
Обслужването беше супер, сервитьорът /май се казваше Васил - ако се познае да пише коментар/ беше много готин, просто обслужването му беше перфектно. Бяхме на втория етаж, не видях никакви Управители. Накрая като си тръгвах оставих няколко лева бакшиш.
Според мен клиентите трябва да оставят бакшиши - ВИНАГИ, независимо от обстоятелствата - закъсняла поръчка, объркана поръчка, неусмихнати сервитьори/ки и т.н.
БАКШИША Е МНОГО ВАЖЕН ФАКТОР, НЕ СЕ СТИСКАЙТЕ ЗА 1-2 ЛЕВА!!!
ВСЕКИ КОЙТО Е БИЛ ПЕРСОНАЛ В ЗАВЕДЕНИЯ СЪС СИГУРНОСТ ЗНАЕ ЗА КАКВО ИДЕ РЕЧ, И БИ ОСТАВИЛ С УДОВОЛСТВИЕ БАКШИШ!
ВСИЧКИ ВИЖДАТЕ ПРИ КАКВИ УСЛОВИЯ РАБОТЯТ СЕРВИТЬОРИТЕ/КИТЕ - А И НЕ САМО ТЕ, НО И БАРМАНИТЕ И ГОТВАЧИТЕ СЪЩО ЗАСЛУЖАВАТ БАКШИШИ. РАБОТЯТ ПРИ ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН СТРЕС И НЕ ВИНАГИ УСПЯВАТ ДА СЕ УСМИХНАТ, НЕ ВИНАГИ ИМАТ НАСТРОЕНИЕ. РАБОТИЛ СЪМ И КАТО СЕРВИТЬОР И КАТО БАРМАН - И МОГА ДА СПОДЕЛЯ НА ВСИЧКИ КЛИЕНТИ, ЧЕ ТАЗИ РАБОТА Е СУПЕР ТЕЖКА, СУПЕР ИЗТОЩИТЕЛНА - ПРИЕМАШ ПОРЪЧКИ ОТ 2 МАСИ, ОТ ДРУГИ 2 ТЕ ВИКАТ ДА СИ ПОРЪЧВАТ НЯКАКВИ ДОПЪЛНИТЕЛНИ НЕЩА, ОТ ТРЕТА ИСКАТ НЕЗАБАВНО ДА СЕ ЯВИШ ПРИ ТЯХ ЗА ДА СИ ПЛАТЯТ, ОТИВАШ ПРЕД КОМПЮТЪРА ДА ВЪВЕЖДАШ ПОРЪЧКИТЕ, НО ПРЕД ТЕБ ИМА ОЩЕ НАЙ-МАЛКО 3"МА СЕРВИТЬОРА КОИТО СЪЩО ЧАКАТ ЗА ВЪВЕЖДАНЕ, СЛЕД ТОВА ОТИВАШ НА БАРА, НОСИШ ПОРЪЧКИТЕ, НА ПЛОТА ВЕЧЕ ТЕ ЧАКАТ ГОТОВИТЕ ЯСТИЯ, ЧУДИШ СЕ КОЛКО ДА ВЗЕМЕШ ПОНЕЖЕ СА МНОГО. СЕРВИРАШ ПО МАСИТЕ, ОТСТРАНИ КЛИЕНТА ТИ КРЕЩИ ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ СИ СЕ ЗАБАВИЛ СЪС СМЕТКАТА, ТЪРЧИШ ЗА СМЕТКАТА В СЪЩОТО ВРЕМЕ ГОТВАЧИТЕ КРЕЩЯТ ЗАЩО НЕ СЕ ВЗИМАТ ПОРЪЧКИТЕ ОТ ПРЕПЪЛНЕНИЯ ПЛОТ. ВЕЧЕ СЕ ЧУДИШ НА КЪДЕ ДА СЕ ОБЪРНЕШ... СВЪШВАШ С ВСИЧКИ ПОРЪЧКИ...И ПРЕДИ ДА СИ ПОЕЛ ВЪЗДУХ ТРЯБВА ДА ПОЧИСТИШ МАСИТЕ, ДА СМЕНИШ ПЕПЕЛНИЦИТЕ, ДА ПРИЕМЕШ НОВИТЕ ПРЪЧКИ И Т.Н. И Т.Н. - ВЪОБЩЕ НЕ МОЖЕШ ДАЖЕ И ДА СИ ПОМИСЛИШ ДА ПИЙНЕШ ПОНЕ ЧАША ВОДА. ТОВА Е ГОРЕ-ДОЛУ ЕЖЕДНЕВНАТА СМЯНА НА ЕДИН/НА СЕРВИТЬОР/КА, КОЛКОТО И СИМПАТИЧЕН/НА ДА Е ТОЙ/ТЯ ПРОСТО ТОЗИ СТРЕС Е НЕУПИСУЕМ И БЕЗКРАЙНО ИЗТОЩИТЕЛЕН. ЕДИНСТВЕНИЯ СТИМУЛ ЗА ПЕРСОНАЛА СИ ОСТАВА БАКШИША НА КЛИЕНТА, КОЛКОТО И МАЛЪК ДА Е ТОЙ - ТОВА Е ЕДИН ВИД ПРИЗНАНИЕ ЗА АДСКИЯ, КЪРТОВСКИЯ ТРУД НА ТЕЗИ ХОРА. ВИНАГИ СЪМ ОСТАВЯЛ БАКШИШИ, НЕЗАВИСИМО ОТ КАЧЕСТВОТО НА ОБСЛУЖВАНЕ.
ЗНАЕЙКИ ЗА ОТНОШЕНИЕТО НА УПРАВИТЕЛИТЕ, ЗНАЕЙКИ ЗА ОГРОМНИТЕ ТРУДНОСТИ НА ПЕРСОНАЛА - ЗАЩО НИЕ КЛИЕНТИТЕ ДА НЕ БЪДЕМ ПРИЧИНАТА ТЕЗИ ХОРА ДА СЕ ПОЧУВСТВАТ ЦЕНЕНИ И ОБИЧАНИ?!

Работила съм в Годзила преди 6-7 години,изкарах два лета. Явно от тогава обстановката много се е влошила/но това го чувам като коментар и от други бивши колеги, които стават свидетели на упадъка/ По мое време работата пак беше безкрайно много, заплащането малко, но редовно. А персонала ... боже благодаря, че попаднах на това място, приятелствата ми от там са до ден днешен.Летните емоции - неописуеми. Да но за лятото става, явно за постоянна работа не. Скоро след като "прекратих сервитьорската си кариера" , разбарах за безумията, за които чета сега и за мое най огромно съжаление - те са верни !
Къдърните, умните и добри хора вече не работят там, а явно и не могата да намерят подобни. Говоря за управителите от по - висша степен - не да назначават персонал, който да си върши добре работата, защото така тя няма да има с какво да изпъкват. Ако евентуално забележат потенциал у някой, задължително ще го унизят, ще му зачислят кофти район на с още по-кофти график и ще го тормозят докато сам не напусне. Ако се окаже някой с по-силен характер, отстояващ правата си, може следващия сезон да го видите вече в ролята на помощник управител, а по следващия - управител. И моля ви не си мислете че тези Салонни Управители взимат заплата по-голяма от на сервитьорите, не е така, дори са и в по-неизгодна позиция, защото нямат шанс за левче бакшиш.Не че сервитьорите получават кой знае какъв всъщност. Защото вече Годзила не е това което беше, сега по скоро прилича на долнопробно заведение за бързо хранене. Няма нищо общо с РЕСТОРАНТ - ПИЦАРИЯ .... А едно време беше класа .... колко тъжно ....

Подкрепям напълно всички писали до тук с изключение на...то се знае кои са тези 2-3 коментара.
Започвайки работа там, Годзила изглежда едно приятно място, но всъщност не е въобще така. П.Д. и П.Х. ти казат, че ще работиш едни часове, което не е така, казват че ще имаш повички, което пак е далеч от истината, казват че и хубави пари ще вземаш ама и това не е така. Изискванията към теб на хартия са едни, но реалните са в пъти повече.
Започвайки да се обучаваш минаваш през 10, в които не получаваш и стотинка, въпреки че си наравно с всички други(за сервитьорите освен, че вършиш голяма част от работата на този който те обучава, той си прибира целия бакшиш, независимо, че той дори не е доближавал масата). При започване се запознаваш с фирмените стандарти, които изискват от теб да занимаваш клиента поне 5 минути с "промоции"(т.е. неща които са с изтичащ срок на годност) и прочие неща, които често са напълно излишни.Освен това си притиснат от времеви стандарт независимо от поста ти, т.е. постоянен стрес.
Ако си готвач в заведението работиш по 12+часа, под постоянен стрес и запалахи от страна на управата. Налага се освен кухненската работа, също така да боядисваш, да можеш сам да си ремонтираш уредите, ако се наложи.
Куриер да си в Годзила, не е най-приятната работа. Слънце, дъжд, градушка и сняг, това е нормална работна атмосфера. Ти си длъжен отново да спазваш времената за поръчки. Идеален пример е есента, когато дъждовете не са изключение и влезе поръчка за квартал на около 20км от центъра. Ти трябва да се метнеш на моторчето и да я занесъл за около 20 мин, да се върнеш по най-бързия начин, за да занесеш друга, независимо че видимо си мокър и клиентите те съжаляват, но не и управителите. За тях никога не е достатъчно бързо, прецизно и добре свършено, а факта че си мокър и премръзнал не е от значение. Това са рисковете на професията. Тук можем да кажем, че когато нямаш работа, нямаш право да седиш в завдението, защото пречиш нищо, че отвън са минусови температури.
Барман в Годзила, не е това, което си представяте. Можем да го наречем айранджия, кафеджия или просто кръчмар. На моменти момчетата са общи работници, бояджии, хамали, отдел поддръжка и дори градинарство. Часовете които заработват са по 12+ на смяна, а графика е ориентировъчен. Редовна практилка на управата е в почивните дни да ги викат да дават смени в другите обекти, като това важи не само за тях, но и за всички останали във фирмата.
Хигиенистките, милите са подложени на нечовешки условия на труд, в предвид че повечето са възрастни жени(такива в пенсия или пред пенсия). Те работят 12ч смени и обикновено както всички останали във фирмата също нямат право да сядат. Парадоксално е, че те карат и нощни смени. Имаше случай това лято, в който при основно почистване в един от обектите (т.е. 16ч работен ден от 8 сутрунта до 12 вечерта), момиче дошло на обучение припадна поради преумората, жегата и стреса.
След всичко казано до тук, ще разкажа и за една "по-висша" класа - управителите. Те си мислят, че имат много права, че са много повече от нас "простосмъртните", но всъщност това е една много голяма заблуда. Те са под натиска на главните "меринджеи" П.Х. и П.Д. и изпълняват на сляпо техните заповеди. Често са доста лабилни и не издържат на стреса. Тогава те прибягват до обиди, грубости и заплахи, което не е професионално. Не са единични случаите в които главната управителка крещи и прави опити за физическа разправа над работници с репликите от рода на: "Млъкни, че ще ти плесна два шамара". Много пъти те решават да "помогнат" на персонала, но пречат повече и ако им го кажеш си виновен. Има случаи в които управител крещи, заплашва, убижда и изпаднал вече в нервна криза хвърля по земята и стените каквото му падне. А ако имаше човек? Често можеш да чуеш за себе си, че си олигофрен и нещастник и да бъдеш заплашен с физическа саморазправа. Интересното е, че всичко това не се знае и не достига до шефовете на фирмата. Ако някой от персонала греши това стига до по-горна инстанция, но ако това са управителите не е проблем и дори си длъжен да си мълчиш.
И както други "бивши служители" подкрепиха фирмата и казаха, че има много хора работещи от години там, аз ще се съглася и ще кажа, че обикновено това са хора който нямат лично мнение и позиция. Те се оплакват ежедневно, но ги и страх да напуснат понеже Годзила е станала за тях ежедневие.
РАБОТАТА В ТАКИВА УСЛОВИЯ МОЖЕ ДА ПРИНУДИ ЧОВЕК ДА ХОДИ БЕЗ ЖЕЛАНИЕ НА РАБОТА.