АктивТрейдс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул.България 69 етаж 12, офис 12&markers=София,Бул.България 69 етаж 12, офис 12

АктивТрейдс

Съкратиха много хора повечето посочени от Ев-м. Посредствен дев някак си станал близък до единия от директорите. С такива "специалисти" фирмата стана просто фирмичка

Привет,

Какви са заплатите за финансовите анализатори във фирмата? Гледам постоянно се върти обява, че търсят точно такива хора.

Поздрави,

Положението във фирмата е много зле. Разделят се с едни хора и ги уволняват, други напускат сами, намират си причини да съкратят повече хора. Преценяйте дали това е фирмата за вас.
Програмистите ги махнаха 1/3, в търговския отдел махнаха 1/3, ИТ също. Свестни хора напускат ежедневно въпреки че ги лъжат за какво ли не за да останат.
Натоварването като се има предвид че съкратиха 1/3 от техническите отдели преценете какво е.
Заплатите и привилегиите са "ОК" за пазара. Преди имаше плодове ама решиха че е голям разход за фирмата и ги махнаха. Опитаха се да махнат и млякото за кафето ама се преборихме да остане.
Потенцияла за развитие клони към 0.
Повечето колеги са ОК но има напрежение и страх да не ги махнат и работната среда е непоносима на моменти.
Паркира се кой където намери и в повечето случаи някъде из квартала. Има разни слухове за бъдещето на фирмата но никой нищо не казва на нас.

Предварително да уточня, че това, което следва се отнася за R&D ордела.

Заплащане: Над средното за сектора.

Уважение: Напълно нормално, колегиално отношение.

Привилегии: В офиса има на разположение минерална вода, чай, кафе, мляко. Има допълнително здравно, Мултиспорт карта, при раждане на дете се полага ваучер на стойност 500 лв. за пазаруване в определен детски магазин.

Натоварване: Балансирано, не ни се е налагало да "нощуваме" в офиса.

Фирмена сигурност: Към момента не е особенно сигурно. Минаха две вълни на съкращения. При първата си заминаха четирима. При втората, около месец по-късно, някъде между една трета и половината от офиса.

Местоположение: Не особенно добро. В мол България. Градският транспорт е доста ограничен. Местата за паркиране около офиса са крайно недостатъчни. Може да се ползва пракинга на мола срещу месечна такса от 120 лв, но дори и за тази привилегия се записваш в списък на чакащите и чакаш някой да се откаже.

Колеги: Всъщност доста добри. И като хора, и като професионалисти. Включително и тези, които вече не работят във фирмата.

Работна среда: Open space, много хора в едно хале и има разногласия на каква температура да се настройват климатиците. Бюрата са също така доста на гъсто разположени.

Друго:
Държи се стриктно да се изработват 40 часа седмично. 39 часа и 59 мин не стигат! Трябва да са >= 40 часа.
От скоро е позволено до 2 дни в месеца да се работи от вкъщи.
Блокирани са всички социални мрежи и пощи, уж от съображения за сигурност.
Фирмените събития са коледно парти за целия БГ офис и летен team-building поекипно.

Доволен съм от фирмата.
Заплатата е добра и е спокойно, без излишни нерви и натоварване.
Проектите са интересни, а колегите страхотни и лесно се работи с тях.

Прави ми впечателение, че страницата е залята от ФАЛШИВИ МНЕНИЯ.

Като бивш служител моите впечателния са добри.
Има разнородни отдели:
- Програмисти - различни проекти, свързани с бизнеса.
- ИТ - подръжка на инфраструктурата
- Съпорт - различни езици

Заплащането е доста над средното за споменатите отдели.
Натоварването е ниско, но работният процес е хаотичен.

Една компания която не предлага нищо специално, без преспектива за развитие или някакви преференции

Да се разбереш с мениджмънта е като да говориш с тостер и да очакваш да те разбере. Моя съвет е - бягайте далече от фирмата.

Работата не е кой знае колко сложна, но работната среда е кошмар. Отношението е като към роби. Така не се прави бизнес

Невъзможно е в такава обстановка и при такива условия да се получи добър служител. Не е нужно да разиграват хората с пари и задължения, прави сте че всеки сам прави избора си, но моят избор не е да ми бавят заплатата и да дават допълнителни задължения, които не са вписани в длъжностната характеристика. Аз лично съм коректен и считам, че съм в правото си да искам да са коректни с мен. Има много начини, по които можеш да накараш някой да свърши нещо допълнително, но определено не е този да му бавиш заплатата или изобщо да не му заплатиш за извънредния труд,