"Професионална защита Електроник" ООД /img/frontend/nomap.png"

"Професионална защита Електроник" ООД

1 точка от 5 мнения

Това е най ниско платения сод в България

Не се лъжете да започвате работа в ДСЦ. Това е фирмата с най-некоректно отношение към редовите си служители. Особено към тези, които са на улицата. В колите не се пуска парно, защото веднага ти се обажда мазен глас по гсм-а и казва "Двигателя!". Заплатите не се изплащат навреме, цари масова дезинформация, секторните казват, че нищо не знаят и т.н. Наистина непрекъснато те следят за издънки, като няма такива си ги измислят. Когато ти писне от простотиите на кликата, известна като ръководство и решиш да напуснеш, започват да те скубят - не ти изплащат заработените пари. Плащаш за облекло( което е най-грозното от всички облекла на света - като влезеш в градския транспорт, хората масово почват да дупчат билетчета), удържат ти 'черната каса"- пари, който ти дават на ръка, не ти дават изработените от теб ваучери за храна, оставят ти само заплатата по договор, която е смехотворна за този тип работа. После се оказва, че си осигуряван на минимума. Просто, когато търсите работа, подминавайте ДСЦ, ще си спестите много нерви, обиди и всякакви други отрицателни емоции.

фирмата е много скапана -пари няма с месеци ваучери няма вече  9-11,лъжат яко ,собственика е много зле,направо ужас и отчаяние,всичко е -5

ваучери за храна за м. май! Вече сме средата на юли.

текучеството е голямо, всеки ден напускат по един-двама човека!

почивка). Когато се работи на празничен ден, не се заплаща допълнително.

алкохолизъм! При постъпване на работа има едноседмичен курс на преподаване на ''инструкцията'' и изпит (периода не ти

Ако си "техен човек" не важи.

Има какво още да се каже, но спирам до тук!

В заключение ще кажа:

Като за начало искам да споделя, че фирмата НЕ изплаща заплатите на време. Към днешна дата не съм получил заплата и ваучери за храна за м. май! Вече сме средата на юли.
Обяснението е :''пари ще има до сряда...'', като мине сряда ти казват: ''до петък ще има заплата...'' Но уви НЯМА и така е всяка седмица! Ако си по-настоятелен ти казват: ''Като не ви устройва - молбичката и айде''. Към момента текучеството е голямо, всеки ден напускат по един-двама човека!
Фирмата осигурява служителите на минималната заплата! Реално заплатата е по-висока и останалата част се изплаща на ръка. По договор се работи на осем часов работен ден, но реално се работи на смени по 12 часа ( дневна, нощна, два дни почивка). Когато се работи на празничен ден, не се заплаща допълнително.
На работното място нямаш никакви права, само задължения! Няма обедна почивка! Няма тоалетна! Зимата - мръзнеш! Отношението към служителите е по-лошо отколкото към улично куче! Ръководството на фирмата е съставено от бивши уволнени полицаи и военни, самия собственик е такъв. Повечето от тях са с ясно изразени психични отклонения и алкохолизъм! При постъпване на работа има едноседмичен курс на преподаване на ''инструкцията'' и изпит (периода не ти се заплаща). Ако издържиш простотиите на водещия курса (тотално изкукал бивш полковник, държи да се обръщат към него с: ''Полковник'') и решат да те назначат, е с уговорката да следиш колегите, и да докладваш за нередности извършени от тях. Имуществото на фирмата е по-важно от служителите. Когато си на смяна трябва непрекъснато да се оглеждаш за началници, и ако минат покрай теб, трябва да им махнеш с ръка. Ако не ги видиш и не им махнеш с ръка, ставаш нарушител. На нощните смени преките началници, дебнат из храстите и прескачат огради за да хванат някой, че спи, и да го снимат с фотоапарат (снимането е незаконно). Следва санкция - ''ГЛОБА'' или покана в офиса да си пуснеш молбата за напускане по взаимно съгласие, естествено. Могат да те изгонят по всяко едно време, ей така просто, защото някой от началниците не те харесва по физиономия, или нещо друго! Винаги си виновен за всичко. Когато те изгонят или напуснеш ти одържат около 300лв. за фирмено облекло, ако не е изтекъл 24-месечния срок на експлоатация на дрехите! Ако си "техен човек" не важи.
Има какво още да се каже, но спирам до тук!
В заключение ще кажа:
Ако сте мазохист, непукист, топач, и ви се работи в условия на психически стрес, под напрежение, и за малко пари изплащани с големи закъснения - то фирма ''ПРОФЕСИОНАЛНА ЗАЩИТА ЕЛЕКТРОНИК " ООД (DSC) е ''идеалното'' работно място!