СПОРТ ВИЖЪН ЕАД /img/frontend/nomap.png"

СПОРТ ВИЖЪН ЕАД

Ще започна с това,че стартирах във фирмата като продавач-консултант и за по-малко от година се издигнах до управител на магазина.Компанията е голяма и сериозна,заплащането е редовно и коректно, и осигуровките са върху реално получени пари, което е голям плюс. Минусите са, че фирмата не осигурява работна ръка, която да съответства на размерите на магазините и компанията като цяло, и за темпото на подаване на стока от централен склад, към магазините, като от там идва и голямото гърбене. Парите не са много и като се има в предвид написаното по-горе, всеки служител знае, че изработва повече от колкото е получил. Поставените месечни таргети, често са надценени от ритейла, но когато се достигнат бонусите се изплащат коректно както е по договор. Повечето от магазините в страната трудно достигат таргетите си, дори и тези в София, като от големия ми опит във фирмата мога да кажа, че магазините в Пловдив и Бургас са топ-а на веригата в България. Компанията няма политика за обучение на персонала си, като от там идват проблемите с обслужването на клиентите. Всичко се оставя в ръцете на управителите на магазини и като се има в предвид, че над 50% от тях не са наясно със стоката която предлагат, съответно и те няма как да си обучат персонала. Работата във, Спорт Вижън, е много добра, но само за временна работа докато не се намери нещо по-добро!

Ей  хора , събудете се !
вее вятъра на промяната .Етажите на власта  се движат  , офиса е в динамика-ето  някой нагоре,  други навън всеки  има  избор. Така докато си почивам си мисля  кво предстои то  нови  хора  и нови правила   ми  добре ще каже някой  ама  защо да не са  единни и да се прилагат за всички . Пък няма да е лошо да  си направим едно  обучение да се  видим , кой какво  знае  и тези които  не знаят да се  научат и те . Кой се е родил научен? Нали ?  Ееееееее  самочувствието поне да е с покритие  иначи  на гол  г........ -чифте  пищови !!!

И някой беше  писал за  отношението  дааааааааа   рибата се вмирисва от към главата ,щом се позволява  и толерира  ще го имаааааааа !!!

Е хора така ли ще я караме аааааааа ? Времее  театърат да  смени  представлението и на сцената  новите  режисьори да  поставят някоя качествена постановка !!!
Поздрави от сърце !!!  Търпение!!!

Здравейте на всички. Искам да споделя мнението си относно марка NIKE който се продава във веригата.Модела е Revolution 2 и явно не са взели кой знай колко качественно направе в смисъл, че не бяха еднакви маратонките и така.Бяха ми сменени за около 2 дена и си избрах маратонки които бяха точно направени.Изключително съм доволен, магазина се намира в Мол Парадайс. Управителя е завършил в Стара Загора и беше много любезен.

Към двамата настоящи служители, които са написали двата единствени положителни коментара:
Относно правописните грешки-специално вашите коментари изобилстват от множество граматични и пунктуационни грешки, но как да знаете това, при положение, че грамотността ви се свжда до там, да търсите кусурите на другите, смятайки се за безгрешни и много интелигентни?! И когато говорите в множествено число, "вие" не се пише с главна буква! :)))
И вие двете, специално, сте бъкани със снимки във фейсбук от магазина и в един от коментарите са упометати имаената ви, дано четящите да са обърнали внимание.
И като гледам сега какви хора са назначени на работа по магазините и дори не поздравяват, гледат лошо и неориантирано, със сигурност няма цедка в подбора на персонала. Всеки, който се навие на условията, е добре дошъл.
И относно некъдърността и необразоваността откъм предлагани продукти - не ме карайте да се смея! Самите вие си знаете един Найк и до там се простират познанията ви. Аз лично се интересувах за неясни за мен неща и никой не можа да прояви компетентност в обяснението си!
Смешни сте и по-добре не се опитвайте да браните фирмата с хвалебствени коментарчета, защото всички, които сме си тръгнали оттам, сме видели колко повече се получава при повече работа, как бранд мениджърката и другите две на ръководни позиции бъркат в бакшишите на персонала и си пазаруват с тях, видели сме как ден преди заплата ни се реже бонусът, видели сме как за коледните празници получихме честитка - 50-60лв. от заплатата. Видели сме и много други неща, така че оставям на настоящите служители да си преценяват.

Ще почнат да ви плащат за положителните коментари.
Работа има навсякъде, но за условията на служителите не можем да си затворим очите.

Мнения много - във фирмата се работи сериозно, но и отношението е такова - който се справя по-добре получава повече.
Заплатите са редовни /дори няколко пъти ги плащаха по-рано/.
Бонусите се изплащат винаги, а когато си продавал повече - те са по-големи!
Че има работа - да има, но нали това е идеята :)
Много от смешните коментари надолу са от колеги, които просто не са за такава голяма фима и предпочитат да не си дават много зор, но пък изискват както никой друг /да не говорим, че нямат написно изречение без правописна грешка/. Те затова и не работят вече тук!
Аз лично харесвам динамиката и това, че може да изкарваш повече, ако работиш повече! По-добре от това да се чудиш какво да правиш цяла смяна и накрая да пишеш глупости в нета ....

Здравейте, Господа колеги и бивши колеги, истината е , че наистина положението не е розово, но на фона на безработицата особенно в провинцияалните градове заплатите саа нормални и ако всички работят задружно, могат да се постигат иначе завишените таргети, но при някои колеги просто се проявява прослувутата мързеливост на българина и неговите безкрайни изисквания въпреки неясните му качества и умения и видимото му нежелание за работа. Да седял съм и аз извънредно, но това са единици случай . Зависи в кой обект си предполагам, но не е ли заплащането навреме? Не се ли плаща двойно на официални празници? А за това, че никой от Вас не си е направил труда да научи по нещо за въпросните стоки и да се отвори, че това е доста печеливиш занаят кой да виним ?

Недоволни винаги ще има. Вярно е, че мениджърите губят комуникация помежду си понякога, но винаги може да се намери компромисно решение и повечето са разбрани хора, а не коне с капаци.

За разлика от повечето драскачи тук. които явно са неамбициозни с нулеви било то работни та дори и социални качества, някои хора просперират в тази фирма. БЕЗ ДА СЕ ПОДМАЗВАТ НА КОГОТО И ДА БИЛО ! НАПРОТИВ ! Но за да го направиш трябва да си се доказал, а за това са нужни качества .

Ти сигурно си или голям мазник или си някой от " мениджмънта ". Не забравяйте, че служителите са отражение на мениджмънта, докато тази ПАРОДИЯ на фирма не промени отношението към хората, които им изкарват заплатите, нещата ще стават по-зле. И както гласи една поговорка " каквото повикало, такова се обадило". Има много книги за мениджмънт, моля прочетете ги господа НАЧАЛНИЦИ !!!

От всичко написано по-долу, се убедих, че българина е изключително мързелив и некоректен работник. Повечето от коментарите съдържат половината от истината. Защо не разкажете как се криете по складовете в работно време, за да си почивате вместо да обслужвате клиенти? Защо не разкажете как крадете стоки и си публикувате снимки в профилите във Фейсбук облечени в откраднатото? Защо не разкажете, че на снимките, маратонките от 400лв. всъщност не са законно Ваши? Защо не разкажете как си визмате болнични, а поствате в социалните мрежи как се забавлявате на морето? Защо не разкажете как в работно време си чатите по телефоните, вместо да зареждате стоки и да продавате, за което всъщност Ви се плаща? Защо не разкажете колко продажби сте направили и тогава да искате бонуси? Защо не разкажете как непрекъснато закъснявате за работа? Защо не разкажете как си получавате заплатата на време, а всичките Ви осигуровки и документи са изрядни? Защо не разкажете как не се явявате на работа и напускате само с един изпратен смс? Защо не разкажете как не знаете нищо за нито един от брандовете продавани в магазините и дори не си правите труда да научите? Разкажете как си крадете пари и цигари един от друг! Разкажете как не знаете нищо, когато доидете в магазина и нямате желание това да се промени! Искате добро отношение срещу некадърност, некоректност, мързел и безотговорност!

Здравейте, като цяло нещата, които са написани по-долу са истина. Карат те да стоиш извънредно много без да ти заплатят нищо. Около отварянето на магазина ни караха да стоим до 4, 5 часа и на другият ден трябваше да дойдем в 9.
Зам. упр. Олег не бях виждала по-некординиран и неграмотен човек през целия си живот. Този индивид не можеше да си напише името без да направи една правописна грешка, камо ли цяло изречение. До колко бях чула от другите колеги като мялък е имал някакво заболяване на мозъка и е изкарал първите класове в специализирано за това училище. Не мога да си обясня как това момче е избрано на подобна позиция.
Наистина не правете тази грешка да започвате в тази фирма. Това е от мен.
Поздрави