Би Би Медия ООД / BB Media Ltd. /img/frontend/nomap.png"

Би Би Медия ООД / BB Media Ltd.

Бих искала да кажа здравей на всички, освен на една особа, чието име бе споменато многократно (от женски пол)! След като прочетох повечето коментари буквално ми се догади от особата, която не желая да поздравя, макар и да не познавам. По интересен начин се "набутах" тук. Всъщност само исках да разбера на какво ниво е фирмата и до колко мога да й се доверя, тъй като възнамерявам да се възползвам от услугите й. Когато разгледах внимателно сайтът на BB MEDIA ми направи впечатление, че начинът за контакт с тях е ... твърде ограничен! Има само номер на едно мобилно телефонче, с което мисля да се свържа ако е актуално, иначе адрес, стационарен телефон и град някак ми убягват. Недоумявайки защо ситуацията относно контактите на фирмата е така окълцана, аз започнах да се вглеждам по внимателно за нещо гнило. Забелязах, че фирмата предлага и e-mail маркетинг и на секундата "зацепих" как едновременно се събират активни e-mail адреси, как се контролират данните за запитвания, как фирмата изглежда едва ли не недостъпна в очите на клиента, а в същият момент и как се създава предпоставка клиентът да се почувства поласкан, че ще получи обаждане (за което да не плаща) - доста професионално, нали? Разрових се малко, за да намеря евентуално адрес, а то виж какво се получи. Кирливите ризи цъфнаха!Аз просто исках да разбера дали са професионалисти, къде мога да намеря офис, за да обсъдя подробностите, които ме интересуват, цени и друга подобна информация и да се захващаме за работа...Не знам да съжалявам ли, че прочетох всичко това!!!

van6en otsenitel, няма проблем да си пуснете мнението, но не можете да давате оценки за място, където не сте работили. Затова си позволих да дам обратен вот, за да не се налага да Ви изтрия мнението.

Zdraveite! Makar da ne sam rabotila v proslovutata ili taka da se kaje NOTORIOUS firma BB Media, pi6a za da spodelia mnenieto si za neia, tai kato imam preki nabludenia varhu metodite na rabota vav tazi firma. Dalgo se vazdarjah da komentiram poro4nite praktiki v BB Media, no komentarat na Lidia me provokira da spodelia i az mnenieto si, koeto ne smiata da oformiam v 4asti, vse pak ne pi6em tiradi, a i ne smiatam 4e imam pravo da se oliavm s daljina na texta, vse pak az ne sam bila /i slava bogu/ slkujitel na BB Media. Porazi me zlobata, s koiato Lidia komentira biv6ite si kolegi i hvalebstviata za sega6noto sastoianie na fimata, koito zvu4at kato iziavlenia prred kongresa na komunisti4eskata partia v Kitai. Iskreno me u4udi povedenieto na Lidia,no taka ili ina4e poznanstvoto mi s neia be izklu4itelno beglo i nikoga ne bih si pozvolila grubi komentari podobno na neinite kam biv6ite i kolegi, v kraina smetka tuk se komentira povedenieto na firmata kato rabotodat5el, a ne koi na kakvo miri6e i dali polzva pudra za kraka.Ta za samata firma kato rabotodatel nabludeniata sa mi slednite. Neosporim fakt e, 4e slujiteliote na firmata nqmaha trudovi dogovori i tova, 4e sega ve4e imat e pozitivno, no ne li6ava sobstvenbitsite ot otgovornost kam prednite slujiteli. Izkazvania ot tipa, 4e za tiah nqma nujda ot dogovor zvu4at bezumno ot ustata na rabotodateli s pretenciata da badat na nivo. Lipsata na dogovori e mn seriozen i sanatelno dopuskan propusk vav firmenata politika, ako vaob6te moje da se govori za takava, za6totot takmo po tazi pri4ina pove4eto ot masovo uvolnenite kolegi nqmaha vazmojnost da vzemat merki za neizplatenite im zaplati. Fakt e sa6to taka bezumnoto zakasnenie v pora4kite, po otno6enie na koeto sam 4uvala iziavlenia ot sobstveni4kata, 4e klienta 6te 4aka \"i horo 6te igrae\", koeto nadali e pravilnia podhod kam klientite po printsip. Polsednot, koeto bih otpravila kato kritika e svarzano sas slogan-a na firmata: IMPOSSIBLE DOESN\'T!!!! Ako az raboteh vav firma s pretentsiata za veli4ie v sferata na reklamata, bih se sramuvala da kaja, 4e v podobna firma ne se e nameril 4ovek, koito da svetne 6efovete, 4e tova trudno moje da s ekvalifitsira kato PRAVILEN ANGLIISKI. Za jalost samite 6efove i po to4no majkata polovina imaha pretentsiata za neveroiatni ezikovi poznania po pone 5-6 ezika. Tova , koeto moga da im pojelaia e da nau4at pone angliiskia ka4estveno, 6te im triabva. A na teb Lidia, kakvo da ti pojelaia, da prodaljava6 da se kefi6 na li4nia si laptop podarak ot firmata, 4ieto spomenavane tuk v tozi site govori za drebnavata priroda na menidjarkata na BB Media i za tova kolko malak moje da bade 4ovek duhom. Iskreno s enadiavm vse pak polojenieto na BB Media na istina da se e podobrilo, no az li4no nqmam goliama nadejda za tova.....

аз мисля, че Лидия е написала тези два трактата на тема "Величието на Би Би Медия през нелитната епоха" под влиянието, препоръките и съветите на шефовете си.

Аз мога да кажа само едно - фирма, в която за 1 год. се издигаш от офис менидър до маркетинг мениджър не става за нищо...не се съмнявам в компетентността на Лидия, просто сериозните фирми си търсят Меркетинг мениджър с опит итн, за да завърти фирмата, а не си наемат офис мениджър, демек секретарка, която после да направят маркетинг мениджър...

Апропо, бива ли един маркетинг мениджър така яко да се изложи и да напише, че до юли 2006 фирмата е наемала работници без трудов договор? Демек извършвала е престъпна дейност?

Скъпа Лидия,

Твърдения от сорта: бившите ми колеги са недоволни от собствената си глупост, изключително те принизяват в очите на всички от фирмата, които те познават и до този момент са имали по-различно мнение за теб. Още повече, че квалификации за това кой миришел на пот и други подобни ясно показват собственото ти интелектуално равнище и още веднъж потвърждават общото ниво на образованост в агенцията. Коментарът ти единствено доказва, че си поприхванала от традиционното за шефката на фирмата плиткоумие и си възприела широко използвания метод на обвинения на всички останали за провалите и собствено възвеличение, граничещо с глупост. Успех на теб и на всички работещи там…и КУРАЖ…ще ти бъде от полза, защото съм повече от убедена, че скоро ще се озовеш в положението на бившите, недоволни от…(тогава ще си поговорим отново) колеги от фирмата!

Ти вероятно си много добър в работата си, човек който много добре подхожда към всеки проект и служи са пример пред останалите. Аз обаче съм още junior аз не знам кой подход е правилен и кой не, няма кой и да ми покаже, затова се уча сам, разбираемо е моята работа меко казано да изглежда смешна пред твоята. Твоите умения са на много високо ниво, далеч над нивото на служителите във фирмата, ти в която и фирма да попаднеш ще се справиш отлично, аз за първи път почвам да се за с php и с планиране разбираемо е да съм лаик пред тебе. А на тема уволнените служители, сега ще ти кажа в кои фирми са попаднали: Tumbleweed, Stanga, GameLoft и др. Сега на мене има кой да ми прави code review, QA testing и като това се прави от хора на по-високи позиции има кой да ми подчертава грешките на всяка стъпка и да ме направлява и така научавам много. Сега ми възниква следния въпрос: Защо работиш ЗА, а не ВЪВ фирмата? Въпросът е доста комплексен – финансов, сигурност на работното място, със сигурност има и работа, която е пред тази ЗА BB Media. Замисли се да се „върти” персонала В тази фирма, защо толкова често се уволняват едни – взимат се други хора. Както във физиката, ако има много сили в една точка, резултантната сила няма да е много голяма, но ако има една далеч по-голямата от всички (ти) резултантната ще е голяма и ти ще знаеш защо е така и те ще знаят защо е така и ще получиш съответния респект. А и да заплашваш служителите си с мутри, с „разходки до Витоша”, с това че ще ги хванат с наркотици и т.н. за какво уважение си говорим, ако не вярваш имаме и записани разговори и много свидетели, можеш да ми намериш ICQ-то в първата статия съм си го записал. Така че ако мислиш, че виждаш Луната има само светла страна, НИЕ ще ти покажа тъмната.

Интересно, загледах се в сайта и видях на първа страница една позната фирма... бях озадачен какво е изписано за нея. Аз познавам фирмата от 6 години, правил съм не един проект за нея. До сега винаги ми е било изпращано ясно какво се иска от мен и ми е било заплатено винаги за труда. Доволен съм от дългосрочното партньорство с фирмата. Забелязах, че всички коментари за фирмата са написани от приятели, които са били уволнени от фирмата по някаква причина. Като специалист мога да кажа, че съм виждал работата на някой от бившите служители и тя е наистина зле свършена. Не знам каква е средата във фирмата, но знам едно, аз никога не бих плюл бившият си работодател, който ме е уволнил, само защото ми е накърнено егото. Още повече на всичките тези специалисти искам да кажа, че обикновено хората напускат сами фирмите, които не харесват. Хем сте писали, че сте ужасно недоволни, хем не сте напускали... хем заплати не сте взимали, хем сте ходили на работа.

Част 2.
1.„…назначиха нов web мениджър, който обаче не беше по вкуса на програмиста…” – мое малко сладко Лиде, как да ти обясня, само това че е мъж не го прави част от вкуса ми, аз харесвам момичета, мое малко сладуранче да ти изям ушите. А това което ме вбесяваше беше че беше излъгал шефката, че е бил мениджър в процеса на работа всичко лъсва и ми беше ясно колко в мениджър. „…и той започна да му прави напук, всяко нещо което му се казваще беше изопъчавано до безобразие и се намираха един милион причини да не се свърши…” – това не вярно просто той се съгласяваше на всеки каприз на клиентите след като вече е даден сайта за development и както всеки бял човек ще недоволствам от всякакви промени за неща, които са решени как ще се правят. Не разбирам мое малко сладко Лиде тебе, какво те бърка това т.к. ти изобщо не си в тоя екип и как може да те бъркат такива неща извън твоята работа, все пак си мениджър, заета си, къде гледаш в чуждите паници. „да не говором че самия прогрмист пишеше сайтовете с толкова грешки че беше и невъзможно да ги оправи, мисля че дори още се оправят някои от тях.” – това е наистина така на това натоварване и отдавна прекрачени срокове за края на проекта е разбираме, като работи човек на зор да прави грешки. Все пак аз няма QA нито code reviewer, които да гледат нещата от страни т.е. аз отговарях за всичко и за тая заплата, на която бях мисля че оплакванията са излишни. „Между другото от тогава минаха около година, щом още пише злобни коментри за фирмата” – договора ми с фирма ми беше прекратен на 9.10.2006г., а първия коментар се появи 28.02.2007г. как я изчисли тая една година, какъв мениджър си ти мое малко сладко вкусно Лиде (просълзите лен смях). „едно е сигурно нещата при него не са наред и не знае къде да си избие инатите” – еееее айде сега нали идвах с усмивка на работа, какви са тия неща сега недей така ма Лиде, ще се по болееш. „По коментарите на флашера, мо…” – ау малкото ми сладко Лиде, оака се като кифладжийка пак, какви са тия думи от устата на високо квалифицираната Лидка, ма казва се „флаш дизайнер”ма г-це мениджър то бива да си вързан в езика ма то това вашето на нищо не прилича.
„.По въпроса за заплатите, всичките ни заплати са изплатени до стотинка, освен това бяха увеличени двойно.” – ох малкото ми сладко Лиде, как са ви минали пак, моята я увеличиха тройно, като чуха че искам да напусна хайде без хвалби сега. Я разпитай шефката си как се мина да ми утрой заплатата, лесно се върза на „лаик” като мене(моля пуснете климатиците, че вече се потиме от смях). „По коментара за обедните почивки, това не е агенция за запознанства, и ти скъпи melhaer идваш на работа да работиш, а не да ходиш на обяд с някой които ти харесва…” – ауеуе мауе пиуе със зеуе, то бива да си ламер ма то това твоето на нищо не прилича мое малко сладко Лиде, аз ако искам ще плескам някоя колежка по голо дупе на бар плота в кухнята на BB Media и ти нищо не можеш да ми кажеш, а си тръгнала да се обясняваш кои с кои и как ще почива(смях). „когато постъпих на работа ми беше обяснено от служителите, че ако искам договор трабва да говоря със собственичката, но те лично не държали, затова не било задължително.” – хей малкото ми сладко Лиде, ама мацо това да не ти е концерт по желание, „който искал”, че аз чаках 5-6 месеца докато въпросната шефка не и дойде ла***то на дупето и се сети че то трябвало и договори да има, че виждаш ли имало и такива неща. „Аз от офис мениджър стигнах до Маркетинг мениджър, като научих много, и завързах много полезни контакти.” – боже боже може ли без контакти в тая страна ма то и Евгени Минчев от ватман е станал батман, ма за него поне сме чували, а ти коя си ма складурано да ми казваш каква си станала, моя малка сладка Лидка. „В момента кариерата ми продължава да се развива успешно.” – искам да съм като Лидка, искам да съм като Лидка то бива да си кариерист ма то това да си е BB Media си е цяло предизвикателство, евала моя малка сладка Лидке, с дупенце като питка. Г- це сладката мениджърка, нали знаеш че комара на своя кантар тежи 99 кила. „През февруари назначихме нов служител, да изпълнява функциите на офис мениджър, в момента е WEB мениджър,” – за пореден път забелязвате колко лесно се става мениджър в тази фирма, е как да е била докарана до фалит??????? „прокетите се предават за максимум 2 седмици, и никои не ни стои на главата, нито на мен нито на колегите, за да ни казва какво да правим, ние сами си управляваме развитието на фирмата, за което си получаваме заплатите навреме без уговорки, глоби, забавяния или каквото и да е.” – какъв стимул за работа „без глоби, без бавене на заплатите” с 2 думи - Firm Dream, а да се върнем на мениджърката – мах 2 седмици на проект, явно всичко е под един покрив. Това 2 седмици ми звучи, като дребни проектчета, представителя на Овергаз се е объркал сериозно. Интересно как се дава оценката за един проект или направо им се казва 2 седмици мах???? „Thracian cliffs, I bank, Bulgarian real estates, Marina Black sea, Bulgarian properties 4 sale, Water House, Safo, Geo Consult Ingeneering, Artek -92, Теси, и още много други.” – колко от тези фирми изобщо някои ги е чувал пък камули да му говорят нещо(моменти за смях). На въпроса „Какво толкова ви доставя удоволстие да леете злобни коментари за неща за които Вие имате също толкова вина?” веднага отговарям: Целта е да предпазим кандидатстващите за работа да внимават къде попадат, все пак е важно да имаш информация за фирмата в която отиваш на интервю нали така? „Сега скъпи мои, можете да продължавате да се ядосвате, защото фирмата върви все по-добре и при нас идват все повече хора. На Вас Ви пожелавам късмет!” – не ще се разрева и ще си разплета терлиците, е може ли такива сърцераздирателни думи. Много мерси за пожеланието и за милите думи особено по мой адрес. А между другото какъв ти е лаптопа, че и аз мисля да си взимам.
По-здрави от всички бивши служите на BB Media към малката сладка курабиика ЛИДЕТО.
П.С. Много малко символи има не мога да си разгурна таланта качествено.

Част 1. Мое малко сладко Лиде, като за начало мисля да по коментирам думите ти:
1.” Аз лично попаднах там случайно преди около година и половина без да имам представа от реклама или web, в момента съм Маркетинг Мениджър на фимрата.” – мое малко сладко Лиде ти не попадна там съвсем случайно ти беше изхвърлена от предния ти шеф, който е клиент на BB Media (за в бъдеще ще пиша името на фирмата на латиница да не опетнявам българска реч) и как да се изразя да на бъда груб, но да кажем че се познаваше с шефката и с малко помощ от някои колеги, намери си тази работа, точно като за тебе мое малко сладко Лиде. На тема мениджъри просто не ми се коментира, колко народ се изреди да са ми мениджъри, май само ти не ми беше мое малко сладко Лиде, как си се минала само а? Да доуточня че май мениджърите бяха повече от останалите служители нещо от сорта на 2:1.
2.„Работното време беше от 10 – 18” – мое малко сладко Лиде ти даже и работното време не си знаеш миличко, а то е от 9:30 до 18:30 с един час почивка. „първите колеги идваха на работа към 11, до 12 се пие кафе и се закусва придружени със сладки приказки за неща които нямат нищо общо с работата…” – мое малко сладко Лиде, ти за какво искаш да си говорим, като ни обединяват много повече неща от работата, излизаме заедно, обядваме задно поддържаме приятелки отношения, а и при положение че цял ден говорим за работа то остава и през останалото време за това да говорим. Още нещо да подчертая мое малко сладкишче, ти да не би да си била по далече от нас че така да ни акаш на главичките сега, ама че си сладкиш. „…към 13 започва да се ходи на обяд,на кой когато му скимне става и си излиза когато поиска / после същия този php програмист който много знае, ми е споделял на мен лично как във фирмата няма ред, и как това трябва да се промени” – ей буболече сладко знаеш, че наистина така беше и въведохме ред, който май само мениджърите не го спазваха ;Р, защото видиш ли имали много работа, ма толкова много че и за една закуска не им оставало време и се принуждавали в крайна сметка да излизат след като къркоренето на червата им почне да се чува и в съседните стаи. „Към 15 се ходи за следобедна закуска и така до към 18 часа.” - а това беше мениджърското нарушение на реда.
3.„След като се прегледаха месечните разчети стана ясно че тогавашните мениджъри са довели фирмата до пълен фалит и от месеци нямат един лев печалба. Тъй че не знам за какви заплати говорят, които не са им изплатени, те изобщо не са изкарани, за да бъдат платени.” – аз съм обикновен служител и 5 пари не давам за това че мениджърите са довели фирмата до фалит мое малко сладко Лиде, а и това подчертава думите ми че във фирмата мениджърите имаха числено превъзходство. Още нещо това не изглежда ли като крайно незачитане на останалата част от персонала, пълен дисреспект, тотално игнориране че има и други служители!!! Ех мое малко сладко Лиде излагаш се като кифладжийка.
4.„Изцяло нов екип, изцяло нов вътрешен ред, изцяло нова политика.” – хм интересно решение. „Аз останах във фирмата заедно с още 3-4ма от старите колеги.” – е нали е изцяло нов екипа ма мое малко сладко Лиде, ех да ти схрускам малките сладки бузки. „Програмиста не беше уволнен по това време и беше добил самочувствие на много важен кадър трябваше да го снимам тогава да му видите усмихнатата физиономия с която идваше сутрин.” – е същия този програмист за по-малко от 2 седмици си намери работа с брутна заплата по-висока от досегашната, а в момента е Software Engineer в голяма софтуерна компания, която е на едно от първите места по желание в този сайт заедно с друг служител на същата фирма, който там беше мачкан като животно, но сега е Usability Engineer – работим по-малко, но други си е да знаеш, какво правиш и да има кой да те напътства и да ти подчертава с 2 дебели линии грешките. За усмивката - това показва с какво удоволствие си е вършил работа, отношението му към колегите, отношението му към всичко във фирмата. За моя радост сега си връзвам усмивката на двоен моряшки възел зад ушите.
5.„Между другото той имаше един голям недостатък който едва ли ще и признае, но ужасно миришеше на пот. Стигаше се до там че дизайнерката до него постоянно стоше на отворен прозорец тъй като иначе миризмата не се траеше…” – мое малко сладко Лиде, прозорците бяха отворени поради чорапите на „шефа”, а интересно каква е тръпката да седиш в стая в която „шефа” си държи обувките. А за миризмата на пот може и да е имало и такъв момент. А за дизайнерката до мене с нея обядвахме всеки ден, прибирахме се всеки ден заедно, не знам как ти хрумна даже, че това е причината за отворените прозорци посред лято ;Р.
6.„…една от тогавашните web мениджърки беше уволнена, защото отказа да донесе вода на важен клиент по-точно представител на Овергаз, просто дойде и каза с усмивка…” – мое малко сладко Лиде и Steve Jobs да е 5 пари не трябва да дава, на нея и се плаща твърда заплата за определено работа, а това определено не влиза в задълженията на един мениджър, какви са тия носене на вода, да и е орал на нивата па ще му носи вода (минутки смях).

Край на част 1, истерията продължава…

Слушам и не вярвам на очите си!!!
Marketing manager-ко пиши каквото си искаш за "прекрасната" приказка наречена BB Media, но знаеш ли хората не са глупави. Това режисирано от твоите шефове изказване е смешно и честно казано-малко грозно.
Не искам да коментирам нищо друго освен твоето предположение, че всички ние- бившите от BB Media, сме пропаднали малки типчета.
За твое най-голямо разочарование сме успели, щастливи, високоплатени специалисти в едни от най-големите и уважавани компании в България!