Станилов ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Станилов ЕООД

Съкращенията се извършват на принципа на шуробаджанащината.
Там на власт са пенсионерите. Всички началници са пенсионери. Младите трябва да си затварят устата и съответно напускат сами. Има едни служители, които не знам за какво са наети. Играят карти, гледат филми и като стане 16,50 часа започват да демонстрират някаква дейност. Или звънят по телефона за несъществени неща или ходят от отдел в отдел и остават неизвестно защо до 18-19 часа и после са пример за подръжание ето видите ли те работят, а тези които си тръгват навреме не работят.
Друго интересно явление за тази фирма, е че когато някой наистина не разбира вместо да се учи, над него се опъва чадър, никой не го подтиква да се учи, да работи, защитават го и той съответно си остава посредствен, не работи, други му вършат работата и той си получава заплатата необезпокояван. На други им режат, обикновено на тези, които работят ефективно.
Други пушат 80% от времето и после излиза, че те работят повече и даже им се плащат извънредни. Чудесно е да се работи за тази фирма, само че по горепосочения начин. Ако си специалист, млад и наистина работиш не си за там.

Само не разбрах на какъв принцип се извършват съкращенията в момента?Някой може ли да обясни................

Относно заплащането мога да кажа, че отдавна в съответния бранш фирмата е на последно място.
Уважението е привидно. Обикновенно този, който работи не се цени, а този който не работи, съответно не създава проблеми е удобен. Работливите и специалистите отдавна не са там.
Привилегии имат роднините и както някой е писал по-долу - една, две фамилии. Фирмата е изградена на роднинска основа и по мое мнение съвсем неудачно, тъй като никой не смее да каже колко са некъдърни роднините и те си стоят, а стойностните хора не търпят и си тръгват рано или късно.
По този начин некъдърните роднини пречат на развитието на фирмата и я дърпат надолу. Но това си е техен проблем.
Фирмена сигурност - има, но няма поле за развитие.
Ангажираност да, който работи го товарят, който не работи казват, че толкова са му възможностите и не го закачат.
Потенциал за развитие няма. Там се развиват близките до ръководството, т.е удобните.
Местоположението е сравнително добро.
Колегите са страхотни.
Работна среда - нулева.

Осигуряват те не на реалната заплата, отпуските се плащат на 70% от заплатата, разкарват те из цялата страна без да те предупредят или ти казват че отиваш някъде за няколко дни а си откарваш там месеци дори години и мнооого други на пръв поглед дребни, но доста съществени работи.

obarnete vnimanie na voda4ite na betonovo3ite koito v momenta sa v sliven.tolkova arogantni i nagli 4e niamam dumi.aka ne v3emete merki,6te gi vzemem nie.neznam ni6to za vas no ot saita ste gotini.

По повод фирма Станилов, бих искал да кажа, че в трудните условия на кризата в цялата страна, фирмата успява да се съхрани, и да задържи работниците и служителите си. Чест е за нашата държава, че все още съществуват места за работа, където си защитен.
Старанието в работата винаги е било оценявано високо, независимо какъв период е изминал, за да се докажеш, а и това е доста субективно (според възможностите).
Няма случай на закъснение на заплати, на лишаване на право на отпуска, или да не говорим за липси на осигуровки.
Условията на работа са отлични.
Колегите са интелигентни и нахъсани. Разбира се, не може всички да имат еднакво мнение за фирмата, но хората си знаем, че са различни. Ако дадеш от себе си, ти се връща многократно. Убеден съм, че това е една прекрасна фирма, и съм горд че работя за нея.

прекрасна фирма, изградена предимно от 1-2 фамилии. който е извън тези фамилии, е само негър, който се използва докато може, и след като му изстискат силичките, го захвърлят на боклука. хубавите хора отдавна не са в тази фирма.

Заплащането все още може да те задържи там. Уважават те, ако си симпатичен на началника, директора или администрацията и ако си затваряш устата. Привилегиите имат роднините. Не се уволняват дори и най-големите некадърници. "Няма нищо по-важно от работата". "Когато има да се свърши нещо всичко останало е на заден план. (пр. семейство, дом....) Не се забелязва някой да се развива в някаква посока. Могат да те захвърлят в една дупка да живееш т.нар. "подсигуряване на общежитие, квартира", да ядеш помии, които са толкова ценни. С изключение на някой и друг алкохолик и откачалка, другите са добре. Работната среда е изключително уютна - да те заболи сърцето чак.

1.Заплащането не е зле, но почти не нараства и започва много да изостава.
2.Уважението не е чак толкова зле, но може би като навсякъде някой хора се толерират повече от други.
3.Привилегиите на фирмата са да работиш повече и да ти плащат по-малко.
4.Фирмената сигурност, какво да кажа като навсякъде в Бългрия т.е. няма такава.
5. Съотношение работа/свободно време - 10 раб.дни 4или 5 дни почивка лятото на 10 ч. работния ден, вие си правете извода.
6 Потенциал и развитие - почти няма
7. Колегите са повечето готини
Работна среда - под всякаква критика.

Това е една много ерудирана фирма - може да се каже
С отлична организация - Много далече от истината (организация с порядки от преди 100г.)
Има изключително богат опит в строителството - спрямо някое ЕТ да, но зада достигне международно ниво има много хляб да изяде
Отношението към работниците е като към членове на едно семейство - зависи кои работници
Предлага отлични условия на труд - за 19 век
Истинско удоволствие е да се работи за Станилов ЕООД - Хм