Грайнд Уеб Студио ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Бигла&markers=София,ул. Бигла

Грайнд Уеб Студио ЕООД

Като всяка фирма и Гринд си има положителни и негативни неща..
Екипа е малък, но пък за това е приятелски и забавен.
Липсват интриги,подмазвачи и забили хора!
Проектите главно са дребни,но изкачат и интересни неща от,които може човек да дръпне ако има интерес.
Батаци има навсякъде.. В по-големите фирми са критични,тук дори и да се случи не е фрапантно тъй-като проектите главно са стартъпи и другия месец ще има нов..
Каквото си го направиш общо взето.
А за заплащането.. днес всеки сам си определя на каква цена да се продаде.

Относно мнението на "Анонимен клиент", това е крайно НЕвярно!

Компанията НИКОГА не е имала финансови проблеми и недостатъци, съответно никога не е работила на загуба. Заплатите за последните 6, 7 години са плащани винаги до 5-то число на месеца, без изключение. Също така, заплатите, които получават нашите служители са НАД средното нивo.

Относно проектите и технологиите, в Grind, поддържаме уеб сайтовете на едни от най-добрите брандове на българския пазар. Също така, изградихме и поддържаме едни от най-големите онлайн магазини с близо сто хиляди продукти, които са базирани на изцяло къстъм платформи.
В началото на развитието ни, да, правихме обикновени уърдпрес уеб сайтове с готови темплейти, но сега работим с wordpress със съвсем различен подход и предпочитаме да го използваме тогава, когато е по-добре за нашите клиенти, защото това ги прави независими от нас. Когато изберем wordpress, подходът ни е изцяло индивидуално насочен към проекта (custom development върху wordpress). По този начин изградихме уеб сайта на един от най-големите payment processor-и в света върху платформа wordpress.

Като технологии в момента залагаме на PHP, Vue JS, React Native и се опитваме постоянно да сме в крак с модата. Дизайните правим със Sketch.
Имаме изградени процеси за дизайн, development, deployment.

Още много мога да напиша по темата, но ако искате да добиете повече представа за културата в Grind, отворете linkedin, намерете някой от нашите настоящи или бивши колеги и просто си поговорете с него :)

За начинаещи без особени претенции фирмата става.
За сериозно развитие или нещо повече обаче твърдо не.
Нови хора се назначават по това,кой ще работи за по-малко пари.
Постоянно се обяснява на персонала,как фирмата едва крета и работи постоянно на загуби.
Общо взето заплатите са двойно или наполовина по-ниски от средните за пазара.
Работата не се измерва в качество а в количество.Все едно всички са общаци.
В същото време се прибират по 5к за wordpress инсталация и малко тунинг.
Реално фирмата скубе заблудените си клиенти,колкото може а проектите им са тотален батак.

Много съм доволен от престоя си в Грайнд! Първото нещо, което ми направи впечатление във фирмата беше отношението на шефовете, които се държаха страхотно с нас. Използваха постоянно думи като “моля” и “благодаря” към нас, държаха се позитивно и доброжелателно, дори обядваме заедно!

Екипът във фирмата е страхотен, всички са млади хора и са много сплотени. Често се организират страхотни активности като каране на колело заедно или всички да ходим на фитнес, а през няколко месеца шефовете организират плавания с яхта зацелия екип, където изживяването и справянето на трудности във водата ни сплотява още повече.

Проектите са изключително разнообразни и интересни и се работи с най-новите технологии постоянно. С година на година израствах все повече и повече и придобих безценен опит като програмист. Колегите много ми помагаха в началото, а след време се надявам и аз да съм помогнал да някои от момчетата.

Създадох много приятелства в Грайнд и продобих безценен опит, надявам се да задържим екипа и да се разрастнем още повече и да покажем на всички какво можем с колегите!