ЕТЕМ БЪЛГАРИЯ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Илиянци 119А&markers=София,бул. Илиянци 119А

ЕТЕМ БЪЛГАРИЯ

С една дума: Завод.
Както и каквото да си представяте, щом може някой да бъде нает и обучен за период от 2 седмици и същия да върши добра работа - не може да се очаква много по отношение на заплата и развитие.
Прави се всичко необходимо, за да може работните места да отговарят на изискванията за безопасност. Натовареността зависи от конкретната позиция. По - голямата част от колегите са свестни, но при толкова много хора, няма начин да няма и гнили ябълки.
Има какво да се желае от част от тоалетните, както и е хубаво да се помисли за по адекватни мерки по отношение на местата за хранене.

По долу видях едно мнение за инженер производство. Може ли някой да сподели какво е положението в момента, дали в инженерния отдел нещата са се променили или си е все тоя БГ хал? Също може да споделите и за заплащането! Ще съм благодарен.

Толкова са жалки текучеството е голямо кандидати почти липсват почнали са да разлепят обяви по блоковете и уличните стълбове. Под 1500 лева за този график на смени и гърча не си заслужава преди имаше доста от прованса ама и те се махнаха имаше и двама трима бежанци и те си бегаха ама за западна европа!

Ако работиш в ЦДО,г/о в този отдел няма такъв график с такива смени.Много от неща за завода са верни.

Работя в Етем в цеха ЦДО ще кажа и име Славчо прави се на важен никакво уважение към работниците. Иска са ме маха защото бях болничен . Имам и дете с увреждания където Славчо се изказа много неподготвен че не го интересува кой какви деца имал. Така аз като майка на дете с увреждания си знам правата! По закон фирмата няма право да ме кара да работя нощни смени без мое съгласие,но уви работя си нощните смени и на никой не му пука. Пълно е с мъжки путки в цялата фирма също така и натегачи фул. Заплатата е ниска няма почивки като хората ние сме роботи . Мнението ми за ЕТЕМ е нулево каквото и да кажа ще е малко. Подкупват агенцията по труда да си мълчат . Работи се така : 4 дни 1ва -1 почиваш; 4 дни 2ра -1 почиваш; 4 дни нощна-2 почиваш.между тези смени има една почивка на 1ва смяна в 10ч; на 2ра смяна в 18ч;3та смяна 02ч през нощта! Направо си плачат за телевизията! Нещастници.

Не се заблуждавай, ако ти обещаят бонуси!!!
Ако работиш в продукцията и си напрабил бруто, нето и разликата между двете е скрап... би трябвало сметката да показва, че имаш: процент продукция, процент скрап, а сборът им да е 100% като съотношение на брутната алуминева маса.
Демек да поясня:
Една консерва струва 1,00лв.
махаме 20% скрап и остават 0,80лв.
ок...
къде е уловката ли?
Ами пробвай да добавиш 25% към 0.80лв.
пак стана 1.00лв.. нали?
Ето така ти смятат бонуса когато ти отдържат пари за скрап?

Благодаря за вниманието, а сега си помисли пак, преди да отидеш на работа там.

Работих в ЕТЕМ като инженер производство което е доста неясно понятие с какво се занимаваш, всички ново постъпили инженери в отдел технологичен се водят "инженер производство". В зависимост от дейността на прекия ръководител в тази област ще бъде дейността на съответния инженер. На интервюто са много убедителни, омайващи и даващи обещания за перспективи и развитие. Обаче в действителност не е така.
-неясно поставени задачи и срокове за изпълнението им
-няма никакво организирано обучение или въведение за ново постъпили -различи позиции на ръководещите хора по дадена задача. От там идва объркването за служителя какво да прави. Накрая може да го изкарат виновен.
-много често се върши крайно не инженерна дейност от инженерите.
-преките ръководители не помагат достатъчно на подчинените си инженери. Въпреки обещанията на интервюто. Оправдават се с това, че са заети. И започват да те препращат да търсиш помощ другаде. А после ръководителя много изисква без да е дал нищо от себе си. -много често ръководителите не се интересуват друго мнение. -мислят че плащат много пари на инженерите си.В крайна сметка парите не са в никакъв случай много. Не мисля, че перспективите да се развива човек в ЕТЕМ са добри. Постоянно напускат хора дори напускат много хора които са от дълго време. Има кадърни хора, но некомпетентността и в последствие не добрите решения от страна на ръководните хора остава впечатлението че хората там не си разбират от работата.
Накрая се отнесоха некоректно към мен

Колегите,местоположението и работната среда са ужасни.Некомпетентни хора сложени на ръководни позиции. Навсякъде има гърци ,които не знаят за какво са назначени и за какво отговарят.
Единсвеното положително нещо е ,че заплатите се плащат точно и коректно на числото!
Работниците в цеха като мен вземаха 600лв чисто + 100лв ваучери за храна . Сами можете да си прецените.Работници търсят постоянно,работата е тежка и опасна!Шефовете не уважават работника,който им изкарва големите заплати.Работите като волове цял ден,за да напълните джоба на измислените гръцки шефове,които по цял ден пият кафета.Бягайте далеч от тази фирма !

Етем това е фирма,която не държи на работниците си. В някои отдели се работи без почивка 8ч. Това не е нормално за мен.Заплащането е под всякаква критика, здраве за пари - не мерси, даже за пари грубо казано,защото в тази ''фирма'' нормални заплати са мечта за етемските роби.Според мен тази фирма няма бъдеще,защото не се дуржи на работника, а една фирма не уважава ли работната си ръка рано или късно ФАЛИРА. Тази ''фирма'' заслужаша само това.

Фирма която се управлява от гърци проформа и българи кариеристи дефакто. В тази фирма трябва да работиш като германец, но да си съгласен да ти плащат като на китаец. Не е разрешено да мислиш, да имаш свое мнение,да даваш предожения и да поемаш инициатива за нещо. Действаш като програмирана машина и като машина трябва да нямаш чувства, нужда от почивка или личен живот.Трябва да си готов във всеки един момент да те извикат и да ти съобщят,че компанията вече не се нуждае от теб и си освободен.Никаква сигурност, ниско заплащане и лошо отношение към теб от всички ръководни нива. Заплатите са ниски - плащат се навреме. Бонусите са илюзорни - те са само за определени хора. Това беше добра фирма до 2011 година. От тогава насам -стойте далеч. Не си струва.