Фротком - ДАК-22 /img/frontend/nomap.png"

Фротком - ДАК-22

Бях там на интервю преди време, засипват те с въпроси и всевъзможни тестове по шаблони на HR фирми за подбор на персонал и ако преценят, че отговаряш на профила те викат на второ интервю и тогава ти казват заплатата. За пръв път виждам такава практика от толкова малка фирма. Време е някой да ги постави на мястото им! И все пак да кажа за заплатата - абсолютно нищо по особено от средната за гр.Пловдив, всичко друго обещано в илюзорно!

Не си губете времето дори и да кандидатствате там. Изисквания и претенции - огоромни за заплат, която всеки един обикновен продавач в магазин може да взима.

Стойте далеч от тази противоречива фирма! Изискванията и вниманието с които трябва да си извършвате работните задължения, не отговарят изобщо на заплащането, което ще получите. Отношението единствено от колегите е на ниво, всичко друго е под всякаква критика! Ако някой иска да попита нещо конкретно да пише тук, а аз ще следя темата!

-Ако искате, да правите 1001 неща, който преди назначаване не ви се казват;
- Ако искате да работите с „екип“ от хора, който нямат умствен капацитет и единственото нещо, което правят добре е да се смеят и подиграват един с друг включително и с вас;
- Ако искате да имате служебен телефон и да сте задължени 24/7 при нужда да вдигате, включително през отпуски в противен случай мъмрене от управителя или глоба;
- Ако искате да сте търговски представител, да работите извънредни часове, който НЕ ви се заплащат и въпреки всичко да ходите и прибирате с личния автомобил;
- Ако искате да сте монтажник и да пътувате по цял ден, като не знаете кога ще ви изпратят, къде и да не можете да се приберете на време при семейството;
- Ако искате да давате 24 часови дежурства в НЕДЕЛЯ по телефон, който да НЕ ви се заплащат понеже ще взимате космическата заплата от 800-850 лева;
-Ако искате да взимате 1200 лева максимум, което включва работа и събота и то след години стаж това е мястото за вас.

Фирмата изглежда коректна само на пръв поглед, но реално заплащането си е съвсем средното за града ако се разхвърля като изработени часове и отговорности.

По повод на последното мнение - неуспешен опит за фирмен PR.
Името е женско, а от мнението става ясно, че е мъж. По - отношение на изрядността в законодателството - по повод на последната обява за Варна искам да знам дали се заплаща извънреден труд, какво стартовото заплащане за сервизен специалист, както и дали се заплащат командировъчни при пътуване извън Варна.
Във връзка с разширяването на дейността си Frotcom България търси отговорен кандидат за позицията "Авто електротехник" за монтаж на проследяващи устройства и аксесоари в автомобили.
Описание на позицията: -Монтаж на GPS устройства в автомобили на клиенти -Посещение на клиенти, с цел монтаж на оборудване и обучение -Работа с клиенти
Какво предлагаме: -Работа в динамична среда -Възможности за развитие -Приемане в един истински екип от професионалисти
-Добро заплащане( Колко е? , напиши го , аз ще преценя дали е добро, за мен може и да е обидно дори )
-Служебен автомобил -Телефон

Изисквания:
-Висше образование в областта на електротехниката, електрониката
-Отлично владеене на Английски език
-Отлична компютърна грамотност
-Опит в облата на автомобилната електроника
–Опит в областта на работа с клиенти, ще се счита за предимство
-Възможност за интензивни пътувания в страната - командировки
Уважаема "Вероника", не ме интересува какво е заплащането в Пловдив като цяло, какво е средното, и дали е над средното. Всеки знае кое за него е малко, и кое много. Ако имаш да кажеш конкретна цифра я напиши, ако не можеш си мълчи. Едно е да получаваш 800 лв и да си бъркаш цял ден на определени места в тялото, друго е да получаваш 500 и да си в хранителен магазин, където не можеш да пиеш вода, така че кое е много и кое малко, и дали е над средното остави всеки сам да прецени.
Отделно една пикла , която продава дрехи в мола във Варна 900 лв не ги харесва, а тук има изискване за познания по автомобилна електроника, разчитане на схеми, сервизна документация и технически английски език.
Много изисквания от страна на работодателя, без да е ясно какво той предлага от своя страна. Това ме навежда на мисълта, че са се ориентирали към ниско платени кандидати, и такива които не правят проблем за парите.
Поне за мен мина времето, когато работих без пари. И ако някой иска да спечели от моя труд, аз също искам да знам какво ще спечеля. В командировка отивам само ако имам командировъчна заповед, а извънредно работя само ако  ми бъде заплатено.

Искам само да допълня, тъй като видях коментара на бивш колега(може би), и спирам да пиша тук че е губене на време, има толкова по-важни неща. Искам да кажа че нещата във фирмата се развиват ежедневно, въвеждат се нови неща и е нормално да искат от нас да имаме желание да вървим напред. На тези колеги, които не им се работи и са свикнали да бъдат на едно място и да мрънкат, то мястото не е при нас във фирмата, защото само ни пречат, и те вече не са . Мисля  че екипа в момента е добър, така че успех!

Първо заплащането е добро спрямо заплащането в Пловдив. Второ уважението и спазването на почивки и отпуски е както трябва, в предвид на фирмите, който съм работил до момента, това е една от малкото фирми, който плащат на момента, законодателно са изрядни спрямо служители, клиенти и институции. Да работа има и слава богу. Управителя е достатъчно справедлив и толерантен, като се има впредвид грешките на някой колеги. Свалям му шапка, ежедневно ни насърчава да работим на европейско ниво. На целият ни колектив пожелавам все повече работа и покоряване на върхове. Весели празници!

Работи се по 14 до 20 часа на ден 6 дена в седмицата при уговорка че работното време е 9:00 до 18:00 от понеделник до петък. Обедната почивка и платената отпуската липсват в речника на фирмата. Заплатата се формира от настроението на управителя в деня в който той реши че ще я даде. Назначават те на една длъжност, а работиш пет.