Системни комуникации /img/frontend/nomap.png"

Системни комуникации

Коментарът е излишен, в каквото и положение да сте, колкото и да ви е трудно не се лъжете и не започвайте работа там.

Мнение !!! Не си струва и мнението....Колеги Спласьори не си губете времето.Освен ако не искате да сте ПУЦ за вашите ръководители.Същото се отнася и за другите звена.

Хора не си губете времето. Шуробаджанашка фирма. Нито плащат, нито има развитие.Всичко се прави на парче. Само сплетни се сучат, интриги колкото искаш. Малко някой да надигне глава и да си каже мнението па недай си боже да настъпи интереса на некой от връзкарчетата става ад. Колко хора омаскариха не е истина.Ще ти измислят и трета ръка ако трябва. Като нарочат някой не го оставят докато не си тръгне. Привикват го да пише обяснения, разговори...срещи, плюене, исмислици, страшна простотия.Не е място за свесни хора.

Фирма като фирма-средно статистическа фирма ,която е на хранилка към обществени поръчки.Дейността е от копаене до инсталации на Виваком.Едни копат с кирки,други тичат без инструменти да правят инсталации за Виваком,трети уж се обучават,четвърти се возят с колите(административно).Заплащането е почти нормално ,ако е навреме,ама вече не е.Хвърчат пликчета,за някои,а за други няма.Тези които работят са прецакани,щото винаги те са виновни.Неработещите от офиса интригантстват,за да покажат колко са работни.Губят се книжки на хората,когато си тръгват от фирмата.Заплашват ги с ъс саморазправа,полиция-няколко пъти идва някакъв полицай в офиса за да заплашва хората,щото имало липси.Всички се оглеждат за работа и напускат веднага ,когато си намерят-естесвено гърмят с парите,ама сигурно са много щастливи.Аз също се оглеждам и вече знам какво не искам да има в една фирма.А забравих -фирмите от една станаха две или три,вече се загуби дирята.Преподписвахме с нова фирма ,която била на същите собственици и сега ако си тръгваме ,чакаме два месеца предизвестие-платения отпуск е неплатен.Доколкото разбрах от по-старите колеги,са си тръгнали доста от добрите служители и даже съдружници,ама на тях им е лесно-фръц и да ги няма,а ние сме като роби-два месеца предизвестие!На колегите с инсталациите им пуснаха бонусна схема,ама те не я разбраха.Пичове,не си мислете че по другите фирми е по-добре,ама си мисля че тия са много зле,така че внимавайте като си подавате биографията пти тия.Тая от човешкия отдел послъгва,абе най-нагло си ви врътка и е много нагла.Сигурно затова са я наели ,да лъже хората и после като се огледаш -два месеца предизвестие.Съжалявам всичките си колеги себе си и тези дето си подават биографиите.То по-добре да си без пари ама не си роб.Моите два месеца изтичат тези дни и изчезвам.

Изключително лошо отношение към човешкия ресурс. Некомпетентно ръководство, основно от Видин. Всичките обвързани в роднински връзки по съребрена и друга линия. Две три момиченца без необходимия образователен ценз "управляват" офисната част посредством дребни клюки и интриги, начело с прославутата HR Директорка. Шепа народ си върши работата. Тенденцията е един работи за трима. Повече от 100 служители от техническите групи и други напуснаха за последните няколко месеца. Има неизплатени заплати по два-три месеца. По традиция нереални осигуровки по 350 лв, останалото в пликче и ваучери за храна. При напускане никакви пари в пличке... има хора, които напуснаха преди два месеца не са си взели кеша от септември. Платеният годишен отпуск не се изплаща. Заплахи към напускащи служители със саморазправа и т.н.

Не си заслужава просто е губене на време,обещания много,а накрая нищо!Загубих година и половина работех като луд по 12-15ч. в екипите по окръга за DTH услуги бяхме първенци с моя колега и нищо.После по IPTV и net  след това по каналите  и каналната мрежа теглене на кабели и тръби.И лошото е че си слагат едни момченца шефове и преки ръководители,които не са квалифицирани дори имаше и с 8кл.,което дразни.Ти да имаш стаж към 20г. и висше телекомуникации,а те да ти дават акъл кое и как да стане.Просто една шуробаджанашка фирма!Добре че тогавашние шеф в София беше коректен и колежката от личния състав/трз/,че се разделихме без проблеми и не платени средства за което благодаря!!!Доста колеги напуснаха преди,сега не знам как е ,но не е много розово.

Като цяло фирмата е под-изпълнител на БТК АД (Виваком), като изпълнява монтажите на услугите FFTB(Оптичен Интернет и IP телевизия), DTH (Сателитна Телевизия).
Работа като техник:
Работни дни: Не-регламентирано работно време от понеделник до събота, Почивни дни: Неделя и един ден от работната седмица
Срещу скромната заплата от 650-800лв. вие работите сутрин от 7:30 до когато свършите, понеже имате график от 5 до 7 адреса за деня, като всеки адрес трябва да бъде спазен в точният му час.
Естествено деня ви може да мине гладко и спокойно, но в повечето случай не! Да работиш с клиенти на Виваком е истинско "удоволствие", в повечето случай изобщо не са излъгани в офисите и естествено вие трябва да оберете негативните реакции на тези хора, отделно стигането от кв.Надежда до кв.Овча Купел ви отнема не повече от 2 мин. заради слабият трафик, чудесно регулираните светофари и добре обозначените места в които се прави ремонт, така никога не може да закъснеете за следващият адрес!
Общо взето ако искате работа където ръководните длъжности са заети от лица без грам логика, мисъл и чувство за отговорност, които свъщност са  близки и роднини на Великата Q7-ца (Управителя), моля заповядайте, там ще бъдете от групата "ония там долу".

Ако трябва да опиша фирмата с две думи, то те са: средна работа. Почти всички колеги са ок, с повечето можеш да завържеш приказка и поне аз не съм забелязал говорене зад гърба или интриги над нормата за повечето фирми. Естествено има и някои лекета, които ми е пълна загадка как ги държат на работа, но това няма да коментирам. Като цяло работата също е ок, но организацията през повечето време е практически нулева. Техниците, извършващи инсталациите трудно подлежат на контрол, но и честно казано не ги обвинявам чак толкова, предвид че разполагат с амортизиран автопарк и от склада често правят гафове с оборудването. Като подизпълнител на Виваком, фирмата постоянно трябва да се съобразява с капризите, както на телекома, така и на клиентите и постоянно е между чука и наковалнята.Същевременно обаче, "отгоре" винаги са недоволни от постигнатите резултати, но когато се изиска някакво адекватно мнение, помощ или съвет от тях се отговаря с: "Не знам.", "Не мога да помогна.", "Това не е моя работа." или "Оправяйте се". Почти всеки ден се налага да се оставя допълнително на работа, което за обикновените служители естествено не се заплаща, но пък има известни компенсации с почивки.Като стана дума за заплащане, то тук е най-големия на фирмата. Заплатите са горе долу средни до малко под средните за сектора, което принципно нямаше да е проблем, ако не ги бавеха с по два-три месеца. Тъй като съм отскоро на работа там, мислех, че това е било поради инцидентни обстоятелства от близките месеци, но доколкото разбирам явно това си е стара практика. Имам чувството, че сякаш нарочно си играят с търпението на хората и когато са на път да избухнат им подхвърлят по малко в плик колкото да ги залъжат. Естествено обещанията, че до "еди кое си число на месеца ще се изплатят всички задължения към служителите до този момент" са непрестанни и въпросното число постоянно се отлага. За момента доста хора обмислят напускане, а и като цяло текучеството от близките месеци ми се струва доста голямо,което не е добре.Няколко думи и за местоположението: Главния офис се намира в стара сграда на Образование и наука, където се помещават някакви печатници или производствени цехове. Офиса е нов и хубав, а самата сграда се намира в близост до мола на Цариградско шосе. Ако някой иска да стигне до там с метро ще му отнеме 20 мин. пеш или няколко спирки от станция Младост 1 или 15 мин пеш и 1-2 спирки от станция Интер Експо Център. Отелно има и база на 4-ти км.Ако трябва да обобщя всичко казано до тук, фирмата не е лоша като цяло и става ако на човек му трябва просто някаква работа, колкото да закърпи положението. Ок е и за хора с малко или никакъв опит, но реално няма потенциал за развитие и в съчетание с проблемите със заплатите не бих я препоръчал особено.

Първото, което прави впечетление е обещаното по време на интервюто и това, което е в действителност.
Заплата е "на договорка". 600 лв. за едни, 650 лв. за други. Зависи как се "спазариш".
Привилегиите са, че сам си купувах инструменти, с които да работя, от работното облекло видях само една тениска, а служебните коли са под всякаква критика. Не е истина колко пъти съм закъсвал (дори на магистралата) и трябваше да се оправяме сами.
Фирмената сигурност зависи от кефа на изпълнителния директор и неговото виждане за процента на успешни монтажи.
С оглед на последното потенциала за развитие не се нуждае от коментар.
Единственото хубаво е, че офиса/склада беше близо до дома ми и колегите.
Работната среда е може би най-лошата част от цялата работа. Пишат се графици с по 6-7 адреса, като общото време за пътуване между тях (за DTH) достигаше 4 часа и половина; Излишни и изнервящи телефонни разговори (със споменатия по-долу Евелин и неадекватни координатори); Работно време по 12 часа, което не се обезщетява нито с почивка, нито финансово;