Процесфлоус https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Никола Вапцаров 53 Б&markers=София,бул. Никола Вапцаров 53 Б

Процесфлоус

Следващият лъч в многоъгълния триъгълник е Ковачева. Да не се обидят другите лъчи.
Може би е в неплатена отпуска?????
Дано и стигне, за да оздравее
И когато почвате да плюете срещу бившите служители си сложете маски! Може би плюете срещу голям вентилатор!

Напълно съм съгласна с негативните коментари.

От коментара на Агата Кристи разбирам че става въпрос за екипа на проекта Avanquest (Иво Градинаров и Ана Оббова са в този екип). Там са една групичка в ръководния състав на екипа - един любовен полигон от бивши и настоящи (включително и прежде цитираните), които правят каквото си поискат (или НЕ правят каквото си поискат) и са недосегаеми.
Тяхното отношение към подчинените им е като към крепостни селяни. При всеки опит за градивна критика или предложение за някакво подобрение в процедурите за работа, получаваш индиректни заплахи за уволнение от рода на: "Ти може би не ставаш за тази работа", "С теб не може да се работи", "Помисли си дали е трябвало кандидатстваш в тази фирма", и т.н. и т.н...

Що се отнася до "фалшиви болнични", моето впечатление е, че за тях 7/8 от болничните са фалшиви. Сама съм била свидетел на случаи в които колеги се връщат на работа след боледуване и си носят болничен лист, при което им се заявява: "Ти можеш да си боледуваш колкото искаш, но фирмата не може да ти плаща за това", и биват принуждавани да попълнят молба за неплатен отпуск за дните през които са отсъствали по болест.

За " IT обучението", което уж предлагат - ТАКОВА НЯМА!!! И не може да има, тъй като, първо: Те нямат обучаващ екип; и второ: Самите ръководители на проекта не разбират грам от софтуера който поддържат и нямат никаква мотивация да се научат те самите на нещо повече, камо ли да организират някакво обучение за новопостъпващите служители. IT знанията които бихте получили там са чисто емпирични, няма никаква систематизация, и не биха ви послужили никъде другаде, дори в къщи.
В по директни термини, обучението се състои в следното: "Ела да ме гледаш как лъжем клиентите". Буквално!

Атмосферата във фирмата, в никакъв случай не е на "толерантност и разбиране към служителите", напротив, атмосферата е на страх и подчинение.

Положителните неща са, че, изключая синодалния кръг от горе цитираните (Иво Градинаров, Ана Оббова и техните бивши и настоящи половинки, третинки и четвъртинки), останалите колеги са наистина свестни хора. Освен това офис пространството е много добре организирано, а и самият офис се намира на много удобно място - близо до центъра на София - метростанция Джеймс Баучер е на около 10 минути пеша.
Освен това, заплатите в никакъв случай не са ниски за този вид работа и, което наистина е много положително и беше изненада за мен, се изплащат в последния работен ден на отработения месец.

Напълно съм съгласна с негативните коментари.

За 7 месеца работа аз не мога да кажа нищо лошо. Много приятна работна среда, много добър екип и голяма колегиалност. По - добро отношение и внимание към персонала не съм виждал във фирма в България.
Аз напуснах, заради по - висока позиция, предложена в друга фирма, но съжалявам вече.

Негативните мнения от бивши служители, които прочетох са просто смехотворни. Атмосферата във фирмата е на толерантност и разбиране към служителите. Не е вярно, че се назначават хора, за да се оправят проблеми с отпуските и после се освбождават. Ако някой се издъни в изпитателния си срок може да се сърди само на себе си. Както и ако се държи неуместно или не се яви на работа. Или покаже фалшив болничен. Не само в тази фирма това се смята за нарушение. Това, че колегите били селяни и заплащането било малко също е позорна лъжа.
Заплатата не е по-различна от тази в другите фирми, които аутсорсват в София. Всички проекти до един не спират да се развиват и да наемат постоянно нови хора. Ползват се фитнес и басейн безплатно и няма график за почивките. Когато искаш - тогава почиваш.
И още нещо искам да кажа на Агата Кристи. Бързо забравяш, че същите тия хора, по които плюеш тука са те взели на работа и са ти дали възможност. Това, че си избрал да не се възползваш от нея и да се излагаш и в интернет не ти прави чест.

Във фирмата работят престъпници! Назначават служители през декември и ги уволняват през януари, за да могат по-старите служители да излязат в отпуска.
Това ако не е престъпление. Не им се заплаща извънредния труд през празничните дни по българското законодателство.
Иво Градинаров и Ана Оббова са инициатори на уволненията, които някой друг им е наредил.
Ако не ядеш пица с тях, хайде вън

Това е типичен кол център с много малък размер от което следва че няма да научите нищо и няма потенциал за развитие. Заплащане- малко пари ,Уважение - никакво,Привилегии - само ваучери за такси,Фирмена сигорност- никаква  днеска го има този проект утре го няма , Ангажираност - среда, Потенциал за развитие - абсолутно никакъв , Местоположение  близо до Токуда, Колеги - върли селяни, Работна среда -  добра материална база.

Общо взето не бих ви посъветвала да ходите там ако не сте много закъсали с парите.

Работя във фирмата от октриването на българския офис през 2010 г. и мога да кажа единствено хубави неща. Екипът е страхотен и несъмнено се запознах с прекрасни млади хора.
Процесфлоус предлага разнообразие от бизнес-услуги и във вече двата софийски офиса са разположени около десетина различни, да ги наречем, отдели. Смятам, че много хора могат да открият по нещо, което да съвпада с интересите им.
Аз лично се занимавам с продажби. Работата е много интересна и е основно с директни UK-клиенти. Съотношението между работно време/натовареност/заплащане за мен е много удовлетворящо.
Фирмата предлага възможности за развитие и схема за допълнителни бонуси, стига да имате желание, възможност и нюх за това. Като допълнителни привилегии могат да се изтъкнат: договор със здравноосигурителен фонд, който покрива немалък списък от медицински услуги, възможност за неограничено посещение на фитнес-зала и СПА-център, намиращи се на 2 минутки от офиса; доволни количества и разнообразие от кафе и английски чай. :) Често се организират излизания и др. фирмени мероприятия и смея да кажа, че като цяло служителите на Процесфлоус са сплотен екип, обстановката е приятна, а фирмата е стабилна и развиваща се.

Английска фирма, която работи основно с един клиент АВАНКУЕСТ (Avanquest). Обслужва клиентите на фирмата Аванкуест по телефон и Емейл. Отделите всъщност са от 5-10 човека разделени на Английски, Испански и Немски тийм, всички събрани в едно помещение. Като цяло обстановката е като в типичен кол-център, само дето липсват преградите по бюрата. Работното място на всеки служител е оборудвано с персонален компютър и телефон със слушалки. Локацията е сравнително удобна-офис сграда Мандарин в Експо център 2000 до б-ца Токуда. Няма читави заведения за хранене и изборът е бензиностанция Петрол или К-сервиз в самата сграда Мандарин, където яденето е ...приключение за чревната флора.
Естеството на работата е да се обслужват клиенти от всички прослойки на обществото. Като цяло технически неграмотни клиенти, които закупуват продуктите на фирмата Аванкуест. Продуктите се предлагат на самия сайт на фирмата Аванкуест или по големите вериги магазини в съответната страна. Самите продукти са възможно най-скапаните, които някой би могъл да инсталира на компютрите си, дефакто самото обслужване се състои в това да се оправят проблемите заради несъвместимостта с операционните системи, изтекли серийни номера и недоставени продукти. Стреса е непоносим поради това, че клентите са крайно изнервени, недоволни. Текучеството е голямо, има интриги като на всяко работно място. Служителя има стартова работна заплата 1200 лева , никакви бонуси, никакви социални продобивки (ако не се смята карта за фитнес, от която се ползват само трима човека дневно). Идеално е за млади и неопитни хора без алтернатива.
Натовареността е според зависимост от езиковата група клиенти, средно по 80-100 емейла и около 30 обаждания в началото на седмицата, като в края бройката е между 30-ина емейла и 15 обаждания с тенденция да се увеличава.
Възможността за израстване е .... ами няма такава.
Работното време от 10:00 до 19:00 с един час обедна почивка между 13:00 и 14:00 и две малки почивки по 10-15 мин сутрин и следобед.
Уважение - никакво, нямате право да ползвате дори собствените си имена. Клиента винаги е прав, заради което от време на време се случва някой да изпращи , да се виждат разревани служителки или разни изпаднали в истеричен смях. Ако поради някаква причина си потърсите правата изборът е да ви посочат вратата.
Като цяло ако имате избор не бих Ви го препоръчал за повече от временна работа. За последния месец напуснаха 10 човека вкупом. Обявите им са постоянно в джобс.бг като набират за най-проблемните групи с Френски и Немски език.
Бъдеще - най-вероятно при минимално подобрение на обстановката в страната (ако се наложи да вдигнат заплатите или да плащат по-високи данъци) ще се изнесат от страната.