Скейл Фокус АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24&markers=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24

Скейл Фокус АД

За хора с опит или търсещи развитие, потенциал и т.н. това място е загуба на време. Пълна загуба на време.
Напоследък даже и от Атос започнаха да им привличат кадрите.
За хора начинаещи - ОК. Ще видят какво е ВРО, ще видят по нещо хубаво и повечко лошо, ще се ориентират в ВРО средата като цяло. Това е типчна ВРО компания.
Все пак винаги има и по-лошо - който и да е Кол Център, например.

Жалко е, че подигравката с труда на ИТ специалистите продължава и в 2020.
Успели сме да побългарим всичко, а доставяме на световно ниво

Пожелавам на бившия колега по-долу, Весели Празници! Да си избие мислите за самоубийство от главата, да се вземе в ръце, да не мисли само за работа, да потърси грешката и в себе си, не само в другите и да помисли и за тяхната гледна точка преди да съди и да пише романи.

Познавам го от преди и не мога да не кажа, че докато работеше в ScaleFocus имаше малко нереални представи за уменията си и за работата в IT сферата като цяло.

Направи няколко базови грешки като:

- "Да постави доброто написване на проекта, пред работата в екип" (един проект може и да се провали, но с един екип може да работите по няколко проекта, затова е редно да уважаваш колегите си и да мислиш перспективно, вместо да се скараш с всички).

- "Да критикува публично колеги (включително и мениджъри) пред техните мениджъри" (след което се чуди защо и него го критикуват).

- "Да каже на HR-ка от фирма-клиент, която е пробвал да свали, че ще кандидатсва в Булпрос, понеже не му потръгнал разговора с нея" (след което фирмата-клиент умесно реши, че той е "рисков кандидат" и реши да го отстрани от проекта).

Но като цяло съм съгласен и с много неща, които казва:

- Да, редица Outsourcing фирми (и IT фирми като цяло) в България имат по един или друг начин връзка с хора от "социалистическо време" (синове на генерали, познати на мутри и т.н.).

- Да, и в Outsourcing бизнеса както и в други "печалбата" е основна цел (а не би трябвало) и за това постоянно се работи в посока - разликата "сумата за която те продават" и "сумата за която ти плащат" да е най-голяма.

- Да, както и при програмистите където има много "драскачи" и малко изключително добри програмисти, така и при мениджърите има много "секретарки" и малко истински IT мениджъри, някои и на световно ниво (дори на едно събитие г-н Пламен Цеков спомена, че ScaleFocus намират затруднение да прехвълят управленските умения на висшия и средния мениджмънт надолу в йерахията, но това не е само "явление" в ScaleFocus, а го има и в много други фирми в сферата).

- Да, в България няма "прозрачност на заплащането"
и регулаторен апарат, който да осигури специалисти с еднакъв опит и умения да взимат приблизително едни и същи заплати в различни фирми (заради което има Senior специалисти в дадени фирми работещи за 2000 лв. и Junior специалисти в други взимащи 2500 лв.)

Лека по лека нещата в България се оправят въпреки "простотията" и "социалистическото ни наследство" и лека по-лека ще има "прозрачност на пазара" и много от лошите практики които виждаме сега ще изчезнат.

Ако искаме да ги променим - нека да започнем от себе си. Да станем специалисти или IT мениджъри достойни за уважение. Лидерите водят с личен пример, а не сочат с пръст този или онзи, и не се отказват пред проблемите, а се борят с тях със зъби и нокти.

Пък дори и да не променим IT сферата, със сигурност ще си направим живота доста по-интересен и достоен за живеене. :)

Не се отказвай колега! С теб сме! :)

Привет.
Изчетох доста от написаните + - и в този ред на мисли, може ли да споделите мнения за QA екипът? Каква е обстановката, има ли въвеждане, отношение и естествено някакви рейнджове на заплатата? :)

Искам да ви разкажа една история. В нея взеха участие осем IT фирми и две агенции за подбор на персонал. Имената им ще разберете по-нататък. След като прочетете историята, ще сте наясно за методите, които използват тези компаннии, за да контролират IТ специалистите, да им подбиват цената и да ги продават като евтин добитък на всеки, който може да си плати за това. Ще разберете, че този контрол може да достигне до там, че да приничи физическото унищожение на всеки IT специалист, който не се подчини на консолидиранат им власт. Ще разберете как тази власт използва умело фирмите за подбор на персонал и HR отделите към компаниите, за да извършват тази неморална дейност. Аз бях обект на тази дейност през последните 2 години. През това време загубих доверие, че мога да се измъкна от тази хватка, в която ме бяха поставили. Загубих около 12000 лева, които ми бяха отнети чрез консолидираната игра на тези фирми, за да ме докарат до състояние да бъда купен евтино от компанията поръчител. В крайна сметка, аз съм поставен в ситуация, в която скоро ще обявя финансов фалит. След това, ще трябва да сложа край на живота си. Но до тогава, искам да опиша това, което ми се случи. Надявам се, че по този начин смъртта ми няма да бъде напразна, а ще помогне на следващите жертви да разберат за какво трябва да гледат. А също така, искам да се разбере че практиките, които някои компании използват, приличат на практиките на организирани престъпни групировки.
Ако някой може да ми помогне да се измъкна от това, моля да ми пише на [email protected] Нямам много време.
По-нататъшна информация ще бъде публикувана на https://github.com/zahasoft/itmafiabg.

Горе долу колко дават на Technical Support Engineer ?

Служител съм във фирмата на позиция Senior Software Engineer от 2014 г. Имах възможност на няколко пъти да премина през различни проекти, като всеки път това е съгласувано с мен и желанието ми за развитие в различни технологии и направления.

Намирам заплащането за конкурентно на пазара, като за мен то беше актуализирано на период от 6 или 12 месеца.

Препоръчвам компанията на всеки, който има желание да пробва различни технологии в свежа и гъвкава работна атмосфера.

Фирмата е доста добра, без значение от това колко опит имате - има място за всички. Заплатите на junior/ mid са една идея по-ниски от това което предлагат продуктовите компании, но за сметка на 6 месеца до 1 година смянт проектите, което дава възможност за трупане на опит с различни технологии.

Работих преди време в София за тази компания. По ниските етажи има нормални хора, но всичко останало е нещо страшно.
До такава степен е побългарено, че няма как да станете какъвто и да било, защото съпругите и любовниците на мениджърите са на сладките позиции.
Пълно е с роднини, къде много близки, къде не чак толкова, но все пак с роднински връзки.
За София няма да споменавам с имена, защото се познавам с хората, но за провинцията даже и на ниските нива положението е все едно се връщате в най-мрачните години на комунизма.
В Пловдив ръководител на ЧР е госпожа Галина Нанкова... Само че милата е толкова сдухана, че даже крие връзката си с единия тийм лийд. Явно я е срам да признае, че дългите й опити да намери човек с дебела заплата най-накрая са се увенчали с успех.
Още по-страшното е, че нейна помощничка е комшийката й от Карлово- Виктория. Или както е по-известен сред колегите си- Зъбатата.
Та това мило момиче, което трябва да помага за ЧР в град Пловдив е само със средно образование, на двайсетина години и неграмотна. Нека всеки един да си представи как такъв "професионалист" трябва да ви провежда интервю за работа... И също така върти отношения с тоя и оня, защото на всеки е ясно, че такива, от които нищо не става, няма как да оцелеят ако не клякат често.
Като цяло за ЧР в тази фирма е много трудно да се каже нещо положително. Хора без образование в дадената сфера, хора с фиктивен опит, а това си личи по всички малоумщини, които правят. Но пък за сметка на това или са си селски, или се клецат един с друг и така върви политика в това отношение.
Най-тъжното е, че всеки месец напускат хора. Едни и същи обяви се въртят от година, но развитие няма.
По морето положението е на ниво Пловдив. Пълен кенеф! Средна заплата около хиляда лева, но с огромни обещания за увеличение. Добре, че преди години когато започвах се разбрах за хубава заплата в София...
За Бургас няма ЧР, а отговаря онази същата госпожа Нанкова, която крие, че е госпожа. Като се види кадровата политика в Пловдив, всеки може да си представи каква е и в Бургас!
Който иска да бъде унижаван от полуграмотни връзкари, които са без образование, без знания, без умения, но за сметка на това знаят кога да клякат- Скейл Фокус е за вас. Пригответе си вазелин!
За онези, които не се лъжат лесно и в тях все още има останала чест, че са на първо място хора, а не подлоги- търсете си друга фирма, тъй като заплатите са просто смешни! Разбира се, смешна ще е вашата заплата, тъй като не се дупите или не сте роднина на някой мениджър!
На малкото останали кадърни бивши мои колеги пожелавам здраве и дано бързо да се спасят от тази кочина...

Опитват момчетата, но толкова си могат. Селски манталинтет, ниска култура, интелигентност, умения за мениджмънт и фирмен дух.
Български терикати искат да правят пари като намат маймуни на ниски заплати за работа.
Кой ви вярва още? Продавайте се на големите риби за някакви пари, каквито ви дадат, после отивайте да ги друсате и пиете и готово.