Скейл Фокус АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24&markers=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24

Скейл Фокус АД

Хората ходят на 3 месечен курс в Академията на Скейл фокус и пак не ги одобряват

Вие искате да ви одобрят без нищо да знаете ?

В академията им се учат

Основни на ООП Java

Бази данни

Spring

REST API

Накрая курса завършва с представяне на групов проект

Предложение за работа ще получат най-добре представилите се

Успех!

Интересни представи има дамата уволнила 150 човека ...
Интересно от къде ли ще намери новите ТОП ТАЛАНТИ...

Бях част от един сравнително нов за компанията отдел и след около 3 месеца, в които така и не се намери за мен проект ме освободиха. В мен остана въпросът защо ме знаехте, след като не е имало проект, в които да работя?

До колегата, който пита за заплати за тех съпорт - доста ниски, като първата поне една година те държат на позиция стажант.

Колкото до наемането на нови хора - след като уволниха 150 човека (имаше един 50 "low performers" преди тези 100), след тях още 50тина предимно синиъри напуснаха. В момента активно се опитват да наемат обратно стажантите, които уволниха, като им предлагат по 40-50% увеличение.

Ако си търсите стабилна работа имате 50/50 шанс да я получите в тази фирма - зависи дали проекта в който ще ви сложат е дългосрочен или не.
За начинаещи, освен в .Net & QA отдела, не ви препоръчвам да кандидатствате.

Дали някой може да сподели какви са нивата на заплащане в отдел техн.поддръжка/системна администрация?

Има ли раздвижване с наемането на нови хора във фирмата? Ясно е, че направиха голяма грешка с масовите съкращения, но сега дали пак се наемат успешно нови кадри?

За кандидатстващите по обява изискват да им представите cv с web technologies и Имплементация на кода

В противен случай cv то ви няма да бъде разгледано

По този начин извършат Кражба на Интелектуална собственост

И излиза че си ги консултирал Безплатно един вид

Като си Тъп и си даваш Технилогоиите с Имплементацията ????

Работих за фирмата почти 3 месеца и при първата вълна съкращения ме уведомиха чрез ранен имейл, че вече няма да работя за тях. До тук добре.
Но днес ми писаха за позиция при тях. Много се зачудих дали не са сменили и екипа по подбор или просто правят проучване дали съм си намерил работа ?
Прекалено интересен подбор имат ?!?

Компанията е доста нестабилна и за да започнеш там трябва сериозно да си закъсал след като цялото IT общество видя за какво става въпрос само преди 2 месеца.
След като уволниха голям брой от служителите си, а останалите като видяха как се "държи на хората" масово напуснаха. Явно в момента пак се чудят как да си намерят балъци да им работят.

Днес получих оферта за net архитект от тия шибаняци. Как не ги е срам след като уволниха толкова много хора, да търсят нови бълъци. С бълхарски терлици да си нямате работа, аз работя дистанциионна с американци и правя суми, дето те не са и сънували.