Скейл Фокус АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24&markers=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24

Скейл Фокус АД

Щях да се пробвам в академията, но няма как 3 месеца да стоя без работа. По-добре 2-3 месеца стажант на 500 лева, отколкото 3 месеца доброволец в неплатената академия.

Като бивш служител прекарал няколко години във фирмата, мога да кажа следното - колегите са готини, офисът е добър и общо взето до там свършват позитивите. Заплащането е ниска, проектите - основно легасита, които никой друг не желае да вземе, натоварването е в изобилие, мениджмънтът е неадекватен, а фирмената сигурност е нулева. Бенефитите са смешни, колкото и да се бият в гърдите какви иновативни бенефити предлагат - пълна 0, отпуската е 20 дни, бонуси и допълнителни поощрения няма, но пък за сметка на това има капризни клиенти, но които мениджърите обещават на килограм неща, които после дев тийма трябва да достави в нереалистични срокове. Освен ако наистина нямате никакъв опит не препоръчвам фирмата.

Щом искаш да работиш като Стажант за 500 лева

Давай!

Не можаха ли да я направят по-дълга тази академия? 3 месеца, без да ти плащат и накрая не знаеш дали ще те вземат на работа!? Не знам кой би се хванал, освен някой безработен студент на който му се коди в свободното му време. При положение, че академията не е за напълно начинаещи и е неплатена, би било по-добре да е месец, два максимум, а не 3 месеца през които се пишат не знам си колко проекта. Трябваше да я измислят по-добре според мен.

Хората ходят на 3 месечен курс в Академията на Скейл фокус и пак не ги одобряват

Вие искате да ви одобрят без нищо да знаете ?

В академията им се учат

Основни на ООП Java

Бази данни

Spring

REST API

Накрая курса завършва с представяне на групов проект

Предложение за работа ще получат най-добре представилите се

Успех!

Интересни представи има дамата уволнила 150 човека ...
Интересно от къде ли ще намери новите ТОП ТАЛАНТИ...

Бях част от един сравнително нов за компанията отдел и след около 3 месеца, в които така и не се намери за мен проект ме освободиха. В мен остана въпросът защо ме знаехте, след като не е имало проект, в които да работя?

До колегата, който пита за заплати за тех съпорт - доста ниски, като първата поне една година те държат на позиция стажант.

Колкото до наемането на нови хора - след като уволниха 150 човека (имаше един 50 "low performers" преди тези 100), след тях още 50тина предимно синиъри напуснаха. В момента активно се опитват да наемат обратно стажантите, които уволниха, като им предлагат по 40-50% увеличение.

Ако си търсите стабилна работа имате 50/50 шанс да я получите в тази фирма - зависи дали проекта в който ще ви сложат е дългосрочен или не.
За начинаещи, освен в .Net & QA отдела, не ви препоръчвам да кандидатствате.

Дали някой може да сподели какви са нивата на заплащане в отдел техн.поддръжка/системна администрация?

Има ли раздвижване с наемането на нови хора във фирмата? Ясно е, че направиха голяма грешка с масовите съкращения, но сега дали пак се наемат успешно нови кадри?