Адра България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Адра България ЕООД

2 месеца работа и нищо...тийм лидерът е просто..нямам думи. Абсолютно нищо не се научава. Много некоректно държание със служителите. Ужасни условия на работа. Направо се гаврят с нас. Доста измамна фирма.

Коментарът ми ще бъде кратък:
IT специалист - заплата 650 лв.
80-90% от кадрите които се наемат обикновено не знаят елементарни неща.
Към дадения момент Фирма Адра наема хора за да "булшитва" клиентите, поради големия обем работа, малкия брой квалифицирани специалисти и недостатъчното заплащане.
P.S. В плод-зеленчука до нас дават 40 лева на ден.

Прекрасна фирма за Старт в ИТ.Офисът е на прилично място и екипът е чудесен. Обучението се състои в бегло запознаване с продукта и четене на pdf и ppt. Има социални придобивки, но като цяло отношението не е индивидуално и по никакъв начин не можеш да разчиташ, на мотивация и поощряване от страна на мениджъри и тийм лидери. Ремонтните дейности са ежедневие, а пък текучеството напуснали/новоназначени е главозамайващо.

Здравейте, аз държа да отбележа че съм абсолютно несъгласен с мнението на Firefox, ще споделя и защо,
Адра България e фирма аутсосрсваща продукти които се съпортват от hp. Има едно голямо НО обаче, и то е че някъде по на Запад в Европа се намира и истинския собственик, с него дефакто Вие си делите и заплатата понеже HP му плаща за извършваните от Адра услуги.
Началната заплата е 650 лв. нето, като съм чувал че след година, година и нещо е възможно да достигнете тавана около 900 - 1000 лв. Проблема с малката начална заплата е следния - взимат се хора всякакви 95% от тях са...зле. И оттука тръгват реалните проблеми заради ниската заплата повечето стоят докато завършат образованието си, понаучат нещо в свободното си време или просто понатрупат опит и изчезват отам. Това води до натоварване в екипите и необръщане на внимание на новите кадри, тоест некачествено обучение. Да има там едни документации и клипчета за продукта който ще съпортвате, но продуктите на HP не са предназначени да бъдат администрирани от когото и да било, а с ниското заплащане от Адра за "качествени" кадри и дума не може да става.

И тъй като Адра се опитва да подражава на HP, а аз имам иформация от кухнята и на двете команий, само ще Ви споделя че и дума не може да става за политиката, културата , дисциплината и вътрешните правила на двете, просто нямат нищо общо.
Работните условия са ок, голямо отворено пространство с "клетки". Дават служебен лаптоп, може понякога да се работи и от вкъщи. За закъснения, кафета , цигари проблеми няма, поне в моя екип бе така. Има и безплатна минерална вода в кухнята.
За "сърфиране" в нета също няма проблем - игрички, пощи , чат , фейсбук, дори ако си решавате кейсовете навреме и си вършите работата добре, може и мултиплейър да играете. :)
Колегите ... някой са ок, други са много зле, тука имам предвид характера им, не нещо друго.

Някой може ли да даде малко сериозна информация за фирмата както и актуални цифри като заплащане ?

Държа да отбележа, че прешното мнение е напълно некомпетентно!
Обучението се води спрямо официални материали за съответния софтуерен продукт, вярно, не е лесно, но кое нещо на този свят е:)
Офисът освен това се намира на прекрасно място и предстои основен ремонт за да могат всички да се чувстват по-добре, колегите са супер готини хора.
Все гадни неща, нали :))
Най-важното според мен е, че получаваш възможност да научиш неща, които никъде другаде няма да имаш шанс, защото малко работодатели взимат студенти на работа, без стаж, и без предишен опит.
В CV-то ти остава Support Engineer, а не скубач на пилета в KFC - още по-гадни неша, как мислите :))
Затова за мен е много долно да пишеш негатовни мнения за новия работодател, който ти е дал възможност да се развиваш.

Абсолютно измислена фирма! Никога не бях срещал по-несериозно отношение към работата.
Обучението е под всякаква критика!! Нищо не научаваш от 2 седмици гледане на презентации, блеене пред лаптопа. Ръководителите..не коментирам. Постоянните почивки..повече се почива от това да се работи!
Заплащането е пълен абсурд!

Напълно съгласен съм с мнението на Пешо Петров.

Опитът ми в тази фирма е около година.

Бих искал да обобщя плюсовете и минусите на това да работиш в Адра България.

Плюсове:

1. Възможност натрупване на първоначален опит - не се изискват години стаж за да те наемат.

2. Възможно е да се работи от вкъщи.

3. Осигуряват ти служебен лаптоп.

4. Опростен мениджърски състав - служителите са разделени по екипи, всеки екип си има лидер и най-отгоре CIO.

5. Няма проблеми със закъснения. Засега. Имаше идеи да се удържат глоби от заплатите но някой се сети, че всъщност е незаконно и ако удържиш 50лв от 600лв заплата, няма да останат служители във фирмата...

Минуси:

1. Липса на адекватно начално обучение.

2. Изключително стресираща работа.

3. Въпреки, че не се изискват, за работата са необходими солидни познания в IT, английски език, умение за общуване с клиенти. Често на работа постъпват служители без такива добри познания. Резултатът е, че много хора се чувстват затруднени, затормозени и това се отразява неблагоприятно на целия офис.

4. Заплащането е като за хора без опит - старт 600 - 650 лв нето. Няма практика на някакъв период да се правят корекции - всичко става по договаряне и с пазарене. След първата година с много мрънкане може да се договори 900лв.

5. Работната среда е неблагоприятна - липса на добра вентилация, зимата е доста студено, няма осигурен паркинг за служителите.
Офисът се помещава в сградата на бившия завод Витоша, непосредствено до бул. Черни връх. Ремонтните дейности в сградата последните няколко месеца са нетърпими - всичко под и над нас се тресе.

6. Полето за развитие е изключително ограничено. Започваш като Бизнес консултант информационни технологии - Support L1. В някои случаи може да се издигнеш до L2, или Team leader. HP не поощряват персоналното развитие на служителите - иначе казано - не има се плаща за по-квалифициран персонал. На практика няма какво да се прави повече от две години във фирмата.

Преди няколко месеца имаше смяна на CIO. Собствениците на фирмата са от Израел.
Настоящия мениджър е Даниела Ганчева. Може да се каже, че в момента фирмата е в преходен период и има тенденция работните условия да бъдат подобрени. Дали ще се случи или не... е друг въпрос.

Надявам се споделените впечатления да бъдат от полза на всички, които са се насочили към работа във фирма Адра България.
Мнението ми има за цел само обективно да представи работните условия.