Адра България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Адра България ЕООД

Еми общо взето работата във фирмата се състои в това да се разправяш с неграмотни и тъпи индийци по мейла или по телефона на програми , които са пълни боклуци . Обучение – никакво , среда за тестове – никаква , хардуер за работа – някъв аутлет лаптоп (по-скоро бих го нарекъл калкулатор) щото става само да си отвориш пощата на него , но не и да работиш . Принуден си да бъдеш перфектен програмист , мрежар , спец по операционни системи , да бъдеш секретарка , да правиш орална любов на клиентите по телефона и това всичкото за уникалното възнаграждение от 650-700 лв.

На всичкото отгоре трябва да търпиш лиготиите на дивите селинджъри и пушилистови гномове, които са превърнали офиса в детска градина и селска кръчма с постоянното си върлуване , кряскане , подскачане , позьорстване и “дебна да ебна” зарибявки из помещението .

Кадри не се толелират – фирмата набира най-вече Wild , born in da deep countryside cowboys , които са понаучили две три изречения английски , колкото да заблудят шефката на интервюто , че знаят нещо. Истински кадърните хора ги режат и фирмата разчита на това , че те ще си тръгнат и на тяхно място ще дойде поредния нов селски меринджей , който пак ще залъгват с 600 лева в следващите 6-7 месеца и пак ще дойде нов и така кръговрата се повтаря . Да не говорим , че изискванията и работата се увеличават ежедневно , но заплатите си стоят на едно и също място .

За плюсовете – освен , че преместиха офиса в по – добро помещение , за друго не се сещам . Може би някой ще кажат , че научаваш много неща от ИТ сектора – ами да след като се наложи да си направя личния компютър вкъщи лаб за тестове - да научих доста неща и кейсовете ми вървят добре . Иначи ако чакаш на някой да ти помогне или да те научи – ще си останеш с чакането .

Тази фирмичка е толкова смешна и отвратителна, че дори и най ентусиазирания човек се отчайва от първата седмица! Отвън може да изглежда добре , но отвътре е гнила! HR-ите, в частност Русия Кон( няма кой да не го е чувал) се е надул до небето откакто е в новия офис. Незнам кой мазохист и мизерник ще изтрае повече от три- четири месеца тук. Заплатата е за някой, който или му плащат мама и тате колкото да работи, или просто се издържа колкото да присъства в София! Незнам какви специалисти излизат от тук, но за стажа си тук  видях само подлизване на тимлидерски пут*и!

Привет,

Изкарах една година във тази фирма - не съжалявам нито за фирмата, нито за хората които срещнах, нито за знанията които получих, нито за "загубеното" време.
Един мъдър познат казваше "работи повече от колкото ти плащат - това е инвестиция в бъдещето ти" ...
А тез къде ги питаш коя фирма е собственик на DB Oracle и казват "ми тва съм го чувал некаде" , пък мрънкат че 650 са им малко ... 40 лева на ден в плод зеленчук, ама по 12 часа ( и от там съм минал)

Там не сте IT специалисти когато влезете, а когато излезете!

Поздрави

Фирмата представлява сборище от 200 селяндура събрани от най-бесното село с претенции за висши меринджей! Всичко е пълна гротеска! Носи се смрадня на кенеф из целия офис и като цяло селяците пъплят! Наели са болна от шизофрения жена за IT SUPPORT около 40-те и тя си говори сама, но все пак явно е с връзки покрай някой селяндур и си продължава с монотнното боботене и изблиците на истерия, но за това никой не му пука!!!Жената наистина се нуждае от лечение, а не да я оставят съвсем да се побърка! Потресени сме каква паплач е насъбрана, дано си ходи в коптора и да забрави!

"Софтуерът който ще съпортвате е софтуер,който не се ползва толкова често,затова вие ще навлезете в сфера и ще имате знания ,които не са преносими."Мила млада госпожице, ще взема да не се съглася с вас. Да наистина софтуера е изцяло на HP, скъп е и трудно ще си намерите работа после с него. Но има едно голямо НО: покрай този софтуер ще научите толкова много странични софтуери на който той разчита, че няма база за сравнение.Вероятно може да пробвате в IBM някой от еквивалентите, но там няма да ви наемат не научен с цел да крадете професия.

Чета тук някои хора говорят,че служителите били служители преди на KFC. А къде е подбора на кадри? Ужасяващ HR отдел. Даваш им документи, губят ти ги, искат наново. Просто напълно лаишки отнасяне.Интервютата им са смешка.
Заплащане - както се договорите. Повечето на 650 лева, има и на повече.
Кадри - да доста от новоетите нямат много представа какво става,но това си е избрала Адра,защото има интерес да ви дава малки заплати за сектора. Само пример - Адеко,пак подизпълнител на HP - заплатите започват от 900 лева.
Обучение реално няма. Имате ментори в най-добрия случай, дават ви pdf да четете и това е. Това е потресаващо,как си представят хора да навлязат в софтуер,без качествено обучение. Тук се споменава,че трябва да имате самоподготовка - как си представяте сами у вас след работно време да се самоподготвяте,защото Адра е спестила пари за обучители?!

Привилегии-няма.
Потенциал-нула. Който се задържи повече от 6-12 месеца,просто си е загубил времето. Софтуерът който ще съпортвате е софтуер,който не се ползва толкова често,затова вие ще навлезете в сфера и ще  имате знания ,които не са преносими.
Работна среда - под всякаква критика.Разпаднали се столове, мръсотия,преливащи кофи,кофти тоалетни ... стряскащо.
Благодаря,че вече не съм в там.

Торби с лъжи, непрофесионално отношение.
Ходих веднъж на интервю, офисът се разпадаше. Трябваше да ми се обадят от чужбина за проверка на нивото на език.
1. Не се обадиха в уговорения час, а часове по-рано.
2. Качеството на разговор беше ужасно, едва се чуваше нещо и имаше смущения, като че ли звънят от Марс.
3. Сигналът прекъсна по време на интервюто и после изобщо не се обадиха. Естествено, аз реших да не правя международни разговори да ги търся обратно.

Тук приключиха отношенията ми с тази фирма!

До Кога ще работим на 30 градусови жеги?Последните 2 мнения са PR акция на HR, ама тя фирмата така си работи - гледат се оценки а не реално свършена работа. Явно модела се прилага и тук.

Здравейте. От около два месеца съм в тази фирма, но вече имам доста набюдения.
Dev/null като цяло е описал нещата доста добре макар да си е спестил директния изказ, който засужават някои мнения.
Нека все пак кажем нещата по ред:
1. Заплащане: 650 лв стартово. Договорки след 6 месеца. Имайки предвид изискванията с които започнаха хората в DP екипа – нормално. С две думи не си дошъл на интервю – не си започнал работа. Ами естествено че няма да ти дадат 3 бона заплата. Така като гледам на 70% от екипа това май им е първа работа или са бачкали по бензиностанции преди.
2. Уважение: Мениджърката е страхотен и много земен човек. Нищо общо с типичните шефчета в повечето фирми. Отнася се с колегите като с хора, а не говеда. Като служител от теб се искат много малко и много простички неща. Ако си коректен към фирмата и клиентите и никой няма да дойде да ти реве за нищо. Тийм лидера е адски печен тип, за съжаление няма много възможност да помага защото сме 30 говеда на главата му, но останалите колеги компенсират.
3. Привилегии: Като че ли няма такива, но и на кой му трябват толкова 40лв ваучери и безплатен медицински преглед. Има масажи за по-уморените.
4. Фирмена сигурност: Сигурна фирма няма. Точка. Който си търси сигурното – има държавна работа за това. Въпреки това смея да твърдя, че стига да се работи без големи изцепки и по правилата шанса да си загубиш работата в тази фирма в момента е нищожен поради липсата на кадри.
5. Натоварване: 2 кейса на ден, 10 имейла, лаф с двойките от HP, бъркане в носа. Който го брои това за натоварване просто досега е работил като пазач на паркинг. Има предостатъчно време човек да си свърши работата стига да си управлява добре времето. Неслучайно това е така. Времето е дадено за да се използва за обучение. Т.е. отново опираме до коректността на служителите и дали ще го използват по предназначение или за Фейсбук. Никой не се е родил научен и за разлика от 70% от ИТ фирмите тук това го осъзнават.
6. Потенциал: Ами от човека си зависи. Можеш да си стоиш на тази позиция и 3 години, може и да дръпнеш към по-голяма фирма. Както някой беше казал – в CVто има разлика като не пише KFC. След няколко месеца ще се открият някакви възможности и в тази фирма за някаква форма на изратване, но все още е мъгливо и никой не се наема да каже със сигурност.
7. Местоположение. Офиса е на бул. Черни връх. Лично мнение – по добре от HP.
8. Колеги: За момента най-големия актив на фирмата. Постоянно виждам хора от по старите колеги които си зарязват собствената работа за ти помогнат. Има наистина хора, които адски много разбират от това с което се занимават и никога ама никога няма да ти откажат помощ. Обученията не се водят от трейнъри а от хора които работят това ежедневно и могат да ти кажат нещата доста по-реалистично и практично . Относно критиките на обученията – никой не може да ви го смели. Наистина се разчита много на самоподготовката в началото, но пък има колеги, които да питаш по всяко време за *nix, windows, dp – каквото ти трябва.
9. Работна среда: Офиса е що годе приличен. В момента има доста неудобства покрай ремонта но това е временно. В момента даже телефони няма ами 30 човека въртим един като в камбоджа, но всичко си идва на мястото лека полека.

Гледам коментарите и се чудя на всички негативни мнения - някой да ви е спрял - ходете в МкДоналдс, в охранителните фирми, при ЛАН-доставчиците, по кол-центровете, строежите, складовете, кръчмите ...
Хубаво - приемам критика, но имайте и малко уважение - идвате, без знания, без опит, без трудови навици, без етика и искате - в това лощо няма, но не всичко е искане.
Дава се възможност да се работи на и със големи среди и клиенти - работили с години във сферите си на дейност.
Можете от "първа ръка", да се запознаете с ежедневните проблеми във ИТ сферата - софтуерният съпорт не е лека работа.
Работим в най-бързо развиващата се сфера, през последните 30 г. - всеки един поддържан продукт е многократно награждаван и се използва в цял свят.
Работи се със специалисти, които са професионалисти в нишите си на работа - сравнително рядко говорим със не-технически персонал, така че - НЕ - не сме кол-център (в индия :) )
Работим с дейтацентрове, банки, корпорации.
Повечето напуснали, в момента работят също в ИТ - бранша, така че, помислете, от къде са "тръгнали" ...
Никой не е отказал помощ на никой от новите хора, даже често имам проблеми с работата си, заради това.
За обучението - признавам - трудно ни е, но това не е едностранен процес - ако не искаш да се научиш - не мога да те накарам - използваме времето и средствата, с които разполагаме - малко по-нагоре написах нещо за искането - не искам да злобея.
Вездесъщите пари - ами - каквото повикало, такова ... абе, ако бачкаш, от 9 до 5, ще си взимаш парите, като за 40 часа раб. седмица - отдавна вече не живеем в комунизма - ако, обаче, си седнеш на г**а и се вземеш в ръце, ще изкарваш доста повече от това, което се изписа.
Още малко за парите - за 2 години и половина, заплатата ми е закъснявала само 3 пъти, с по 2 дена - всички, които плащаме сметки, знаем, какво значи това.
За заключение - всеки избира, но недейте да омаловажавате чуждия труд, особено, ако единственият ви довод са дребнави оплаквания.
ПП: оценките, които поставям, са резултат на личния ми опит с фирмата.