Апис - Христович ЕООД / Апис България ООД /img/frontend/nomap.png"

Апис - Христович ЕООД / Апис България ООД

Не знам как е за другите отдели, но аз бях там на интервю за developer и условията си бяха напълно приемливи. Хората, които ме интервюираха си бяха много свежи, всеки си преценява за себе си, аз съм с отлични впечатления.

Работя във фирмата вече от 1 година и нямам забележки. Колегите са приятни, натоварването е средно, в зависимост от моментното състояние на съответния проект. Заплащането е средно за сектора, не е нито ниско, нито много високо. Долните коментари нямат много общо с истината, поне доколкото аз съм видял до момента. Не сме ограничени по никакъв начин, при необходимост може да се променя работното време, не те държат ако няма работа. Като цяло съм изключително доволен от фирмата, като неин служител.

Забелязвам, че мненията са доста стари, може ли някой да каже какво е положение сега във фирмата, виждам, че имат извадена обява за системен администратор, но заслужава ли си да пробва човек?

Благодаря!

Продължавам си поста, че нещо ми го отряза предишния.
Та както казах, аз станах нелегален клиент на Апис.
Тоест, ако попаднеш на правилния търговски представител, можеш да си купиш Апис на доста по-ниска цена.И аз съм късметлия. Примерно право, процедури и практика, които по ценова листа струват към 1200 лв. аз ги купих за 300.Вярно, че доста често се виждаме с дистрибуторката да ми оправя системата, но пък си заслужава.
Тази фирма или има много некадърен персонал и не може да си хване собствените издънки, или всичко се прави със знанието на началниците.
Така че, аконякой точен човек има мераци да започва работа там, да си направи изводите какво ли ще е положението на фирма, която се краде отвътре и каква ли ще е работната атмосфера сред толкова некоректни колеги и много вероятно шефове.

Здравейте.Наскоро открих този сайт и реших да споделя някоя друга лична мисъл на човек, който НЕ работи в тази фирма.
Апис разчита на стара слава, конкуренцията е много силна, ама не виждам те да са се трогнали особено и да правят нещо по въпроса, цените на системите им са доста високи и благодарение на това губят доста клиенти(като мен).НО за сметка на това пък печелят доста нелегални такива(като мен)

Не знам как колежката в Айтос взима 1200лв заплата, най вероятно е дилър.Те са взимат каквото си заработят.Работата е много и натоварена. Заплатите на колегите не ги знаеш. Няма обективна оценка на труда.Освен всичко друго трябва да ходиш по 2 часа да работиш и в новосъзданения кол центьр.А твоятя работа да си я свършиш след работно време, а извънредния труд не се заплаща.Хубавото е , че няма натиск.

Фирмата е супер яка. Много съм доволна от колегите и заплащането. Супер е направо. Заплата от 1200 лева няма никъде другаде. Колегите са приятни и добри хора, разбират от лаф. Ще се пенсионирам тук!

Има голямо текучество на хора в ИТ отделите, а посредствеността на някои от сериозно застоялите се в тях програмисти е пословична. Няма условия за развитие, положението със заплатите не е никак розово. Краде се от осигуровките на служителите на фирмата, като им се предлагат минималните на минималните суми, в/у които да се осигуряват по договор. Работа има, оценката за това кой как я върши силно зависи от настроението на шефа. Съществуват и проблеми в комуникацията между отделните екипи. Простотията е на ниво.

Плюс е местоположението на офисите и безплатните курсове по англисйки.

Заплатите на ИТ-тата са под средното равнище за където и да било с изключение разбира се на тези на програмистите. Като се появи някои компетентен кадър по игра на обстоятелствата моментално му се изсипват допълнителни задължения извън сферата му на на работа. От личен опит говоря като ИТ там. Увеличение на заплатата е мръсна дума. Ръководителите на ИТ одела са некомпетентни както в ИТ-то така и в мениджмънта на персонал. Уважение към личноста има но не и към работата но не е болка за умиране. Лошо е само когато някои ти омаже работата от некадърност. Привилегии имат само тези от "горните етажи".
За уволнение съм чувал само веднъж, може би аз ще съм втория. Наведи глава и трай е девиза на фирмата. Като не правиш ништо никои не може да каже че не е направено добре е начина на работа. Голяма част от хората във фирамата /около 99%/ идват на работа като се наспят и си трагват като им се доспи, така че имат много свободно време. Развитето всяко тука оставете както е казал Шекспир. Офисите са приятно разположени единия в Гео Милиев да е близо до Студентски град за осигуряване на поток от псевдо програмисти, тестери и тям подобни, другия е в Центъра на Центъра- да е близо до кафенетата и клюкарниците . Като цяло колегите са приятни ако не трябва да вършиш работа с тях. Има и изключения разбира се. Работи се спокоино ако чакаш пенсия и искаш да си бурмичка в голямата машина.

Не знам как са останалите колеги, аз ще кажа от позицията на моят опит в тази фирма. Мислех да остана там максимум година, задържах се над 2, така че не толкова лошо.
Вярно, доста ниско заплащане, въпреки увеличенията понякога и премиите по нова година. Настина, повечето време нямаше много работа, имаш много време, съответно възможност да си развиваш и други дейности паралелно. Някои колеги това ги устройва.
Уважението - с мен никой не се е отнасял с неуважение.
Привилегии - не се сещам такива, освен ако не броим безплатното кафе и вода. Партитата се споменаха в горния пост, ако за някой това е привилегия.
Сигурността наистина е добра, няма да те изгонят просто така, и без това за повечето длъжности трудно намират хора за тези пари. Даже ако решиш да напускаш, има шанс за увеличение, при мен се получи веднъж, но не разчитайте много на това :)
Много свободно време, спокойно може да развиваш собствен бизнес или да работиш нещо допълнително, още повече, че много от колегите са на граждански или фирмен договор. Въпреки че много от програмистите са наистина натоварени и за тях това не важи.
За повечето хора там няма потенциал за развитие, въпреки че не знам как ще е, ако останеш 10 години или направиш нещо изключително важно за фирмата.
Местоположение - на кой както му изнася, има офис в центъра и в Гео милев.
Колегите - едно от малкото неща, заради които останах там толкова време.
Работната среда си е добре, поне за мен беше перфектна.