ОРАК Инженеринг https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Санкт Петербург, бизнес център Аркадия&markers=Пловдив,бул. Санкт Петербург, бизнес център Аркадия

ОРАК Инженеринг

Ха, сега пък и на доволен клиент започна да се прави господин КС.
Искам да му кажа само едно, на въпросния господин, да не мами клиентите и служителите си, и тогава няма да му се налага да си чупи пръстите от писане в нета на положителни мнения за фирмата си, в която той сам създава хаоса в стремежа си да покаже колко е велик.

ПП И да отбележа, последноя път когато си писал, смешни господине, почерка ти личи отдалече, колкото и да се криеш зад образа на доволна клиентка(такива едва ли има, а още по-малко пък доволни служители). Хайде със здраве, и дано ме разбираш правилно, не ставай смешен повече от колкото вече си станал.

Драги ми Всезнайко,
Аз съм дългогодишен клиент на въпросната фирма и мога отговорно да ти заявя че нещо много лъжеш, ей !!!
Момчетата и момичетата в Орак са редко свестни и компетентни хора и който е работел с тях ще го потвърди.
Относно продукта им : без да съм крайна в оценките си мога да кажа че софтуерът им е изключително функционален и гъвкав. Практически нямам бизнес процес който техния софтуер да не обхваща. За съпорта им също мога да споделя само добри неща : Имат си 24 часов хелпдеск на национален / безплатен/ телефон. И вдигат винаги на този телефон.Звъняла съм им и по празници и извънработно време - няма проблем.
Така че драги Всезнайко виж там помисли и се допитай до съвестта си защо така подло си кривиш душата ?!

Софтуера им не работи. Тук-там са останали хора, които вършат работа. Да излъжеш фирма-клиент е обичайна практика. От 100 обаждания на мобилните си телефони, на 90 не отговарят.
Не са виновни служителите, просто са претрупани и фирмата няма никаква организация....
Който иска да си къса нервите, може да започне работа там. Ще надминат очакванията му...

Редовно,чета форума и от всичко казано до тук ,по долу което ще прочетете е единственото нещо написано вярно,което описва картината.Благодаря наистина на човека написал го.Няма по точно мнение,това е пълната и точна картинка.

Заплащане:
Заплата – надлъгване с управителя, като осигуровките са на 250 лв.
Бонус – надлъгване с управителя. Договарят се суми за 3 м, 6 м и 1г. Подписва се записна заповед и договор за 1 г с адвоката на фирмата. Парите се вземат след “успешно изпълнение” на така нареченият бизнес план за 3 м, 6 м и 1г. Изпълнението на бизнесплана не зависи само от теб лично, а и от екипа с който работиш. Имали не работещи хора в екипа, забрави за бонуси и за бизнес планове. Тези хора обикновено са приближени на шефа и т.н.

Уважение:
Честните и почтени хора в тази фирма не се уважават. Има и такива, но са малко и обикновено не се задържат дълго време във фирмата. Ако си голям хитрец, ще получиш уважение дори и от управителя, а може и по-висока заплата или бонус да получиш. Някой от мениджърите се мислят за най-великите. Поставят ти безсмислени задачи за да си направят гаргара с теб.

Привилегии:
Въпрос на пазарлък. Фирмата има стари и нови автомобили. Новите се карат от „старите пушки”, а старите от новобранците. Ако получиш нова има нещо гнило, но скоро ще ти се изясни картинката!? Предлага се почивка на море и балкан за сметка на фирмата. Тази екстра е безплатен софтуер за почивки в морски и зимни хотели - бартер. Хубавите хотели се ползват от шефа, неговите близки, бизнес партньори и началници на отдели във фирмата. Фирмените сбирки – пълна скука. Оперативката от офиса се прехвърля в кръчмата. GSM – ако си поискаш голяма грешка. Управителя има навика да звъни за глупости по никое време 21:00 – 00:00.

Фирмена сигурност:
Има, но за фирмата. Предизвестието за напускане е със срок 2 м. Записна заповед – иначе няма бонус. Ако си от дойните овце на фирмата, през тези 2 м ще се изреди куцо и сакато за да те разубеждават да не напускаш. Отстояваш ли позицията си , тези 2 м ще ти се сторят, като 2 г. Любимо занимание на управителя е да се съди с напусналите служители. Повод винаги ще си измисли. Пушач – много лошо, управителя не е. Към пушачите има специално отношение!

Съотношение работа / своб. време:
Всички служители се записват сутрин в колко часа идват на работа и ако закъснееш и с 1 мин ти се налага глоба 1 час допълнително работно време. Доверените хора на шефа си идват и тръгват когато си поискат. Специалитетите на шефа са:
-оперативките – по 2, 3 часа за неща, който могат да се решат за 1 час;
-поставяне на задачи, нетипични за заеманата длъжност – откажеш ли да изпълняваш ти режат от заплатата ( отбор „Черешка” и „Малинка” – гордостта на шефа)

Потенциал за развитие: - няма такъв . Всички ключови позиции са заети от доверени хора на шефа. Вземат си големите заплати и бонуси и работа за 1 ст. не вършат. Нали работата се върши от постоянно назначаваните нови служители.

Местоположение: 11 г. в центъра на Пловдив и да се преместиш в ж.к Тракия;

Компетентност на колегите:
Има кадърни колеги благодарение на които фирмата все още съществува. Обикновено те работят до момента, в който си намерят друга работа.

Работна среда: Всичко в тази фирма се прави по-трудният начин. Ако всичко протича нормално, шефа прави всичко възможно да създаде любимият му работен хаос.

Няма да говоря дълго, само ще кажа - от няколко месеца използвам продук на Орак (но определено няма да е за дълго), и от това по-лошо до сега не ми се е случвало. Първо бяха едни обещания от страна на Краси за едно, после като достави продукта то се оказа съвсем друго. В общи линии - замислете се много преди да имате нещо общо с тази фирма.

Фирмата определено става.

Не разбирам защо има толкова лични нападки към управителя им в случай, че доколкото имам наблюдения там има доста сериозен менижърски екип. И биг босът им се занимава само с по-високите топки ??!!

бягайте от там докато е време не слушайте глупостите на Краси - Бога защото колкото повече човек стои отърване няма

Заплащане:
Заплата – надлъгване с управителя, като осигуровките са на 250 лв.

Уважение:

Привилегии:

Фирмена сигурност:

Съотношение работа / своб. време:
-оперативките – по 2, 3 часа за неща, който могат да се решат за 1 час;

Местоположение: 11 г. в центъра на Пловдив и да се преместиш в ж.к Тракия;

Компетентност на колегите:

Мисля че фирмата е дооста добра и постоянно се доказва, както на българския така и на световния пазар. Смея да твърдя,че управителя, както и всички други раководители са изключително професионални и разбрани.

....., Risconta ne raboti. Daa ,,,,,, restartirah kompiutara - taka niama da se opravi. Daa ....., iztrih loga, Daa ...., i unload/reload na bazata napravih. ..... i pod linux go pusnah pak ne raboti. Izviniavai ..... triabvshe da mina na obuchenie pri teb. kolko sam glupav

Ще помоля г-н .... ....., или неговите служители /бивши/ да публикуват въпросният договор тук. Поне часта за обвързване с фирмата.