ОРАК Инженеринг https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Санкт Петербург, бизнес център Аркадия&markers=Пловдив,бул. Санкт Петербург, бизнес център Аркадия

ОРАК Инженеринг

Само мога да споделя, че фирмата е под всякаква критика. Както може да се види от предишните коментари и всички са верни. Те си мислят, че са много големи и се бият в гърдите, но всеки ден си тръгва от тук човек и идва нов, текучеството на всяка една позиция е постоянно във всички офиси и градове, където има представителство, заплащането е под всякаква критика (изключително ниско) и за да те накарат да се съгласиш да работиш, те лъжат на интервюто и ти спестяват много важни детайли, които ако ги споменат, никой няма да работи за тях - гарантирано. За млади програмисти е една добра школа, но се опитайте всячески да избегнете започване работа тук (само в краен случай) или за трупане на стаж. За вътрешно фирмени политики няма смисъл да се говори, защото са много далече от нормалните. Тук за съжаление поговорката, рибата се вмирисва от към главата е абсолютно вярна.

ФИРМАТА Е МНОГО КОФТИ ...ВАЯРВАЙТЕ НА ОЧИТЕ СИ ВИЖТЕ ИМ КОМПЮТРИТЕ ВИЖТЕ ИМ КОЛИТЕ ....ПЪЛНИ СМЕШКОВЦИ СА И ЩЕ СЕ МЪЧАТ ДА ВИ КОТКАТ С ПО 400 ЛВ УВАЖАВАЙТЕ СЕ НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО ..С ТЯХ , НЯМАТ КИНТИ И СЕГА ИЗМИСЛИХА СТАЖАНТСКИТЕ ПРОГРАМИ ПЪЛНА ИЗМАМА ....НИЩО НЯМА ДА НАУЧИТЕ ОГЛЕДАЙТЕ ХОРАТА КАТО ВЛЕЗИТЕ НЯКОЙ ДА ВИ ПРИЛИЧА НА ЧОВЕК С 2000 ЛВ ЗАПЛАТА ОТ СТАРИТЕ СМЕШНИ СА НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ ......

Накратко предимства : Имат много сериозно ядро от опитни кадри ( имащи много сериозен стаж във фирмата) във всички отдели. Те вършат по-голяма част от сериозните проекти и съответно печелят доста повече. Приемат регулярно нови хора чрез платени стажантски програми, но не винаги оставят стажантите на работа. За начинаещ в софтуерните професии е много добро място - за сравнително кратко време научаваш много Ноу Хау (за 20 години са натрупали страхотни технологични и бизнес знания в доста области и го 'шереат' с желание). Правят регулярни тим билдинги на интересни места - имам мили спомени от тимбилдингите в Пампорово, Банско, Венеция и Гръцки острови. НAЙ-ДОБРИТЕ колеги и готини приятели, който съм имал са в Орак!!!

Накратко недостатъци: Ако си абсолютно начинаещ (бъкел не разбираш) няма шанс да те вземат дори и на стаж - трябва да имаш някакви базови знания.За да те допуснат до реалнитв проекти 'тъпчиш' знания и умения няколко месеца -за всеки е различно. Много рядко взимат студенти извън летни практики - казват ти завърши и тогава !

Ще бъда кратък! Не започвайте работа в тази фирма, освен ако не искате да умрете гладни и да си потрошите нервите!!!

Работя като /Изп.директор / , ама сме няколко , просто търговски Мениджър. Неразбориите са много , заплатите са ниски , колите пълни трошки , само едни голи обещания - иначе Гол тумбак
чифте пищови !Всеки ден от зле по на зле , то е ясно , че вече сме фалирали практически лошото е ,че после никъде няма да ни вземат на работа !

Винаги ми е било итресно да чета мнения за Орак:). Провокирана съм от последното и ето ме, пиша. Бивш служител съм, прекарах време, изпълнено с много приятелства, натрупване на много опит и знания. В нито вдна друга фирма не можеш наблюдаваш реалния бизнес от толкова близо, как се случват нещата. Научих многоооо. Орак те учи да бъдеш бърз, гъвкав, да взимаш решения, имаш пълната свобода да разгърнеш себе си и да дадеш и получиш своя максимум. Благодаря ти, Орак.

Мога да класифицирам г-н Стоянов като най-големия измамник в софтуерната индустрия. Ако искате да почнете при него е задължително да подпишете договор за робство, от който отърване няма. Съд до дупка. Хората са щастливи ако могат да му платят, че да ги пусне да си ходят.
А всички тези положителни коментари които звъчат по един и същи нагъл и безкрупулен начин може да предположите кой ги пише...
Не мога да си представя как някой би започнал работа в тази фирма. Не мога да си представя как някой би почнал и да прави бизнес с тази фирма...
На тарикатите, които си мислят, че са много умни и ще надцакат Краси им желая успех!

Не съм предполагал,че някой ден ще пиша коментари по такъв тип сайтове, но може би е по-добре да има още едно мнение за да знаят хората какво се случва наистина.Та така работех с Орак като freelancer по проект и трябваше да свърша работата си много бързо. Така де, направих това, което трябваше и доставих навреме завършен проект.Живеех с обещанията на К.Стоянов за заплащания и бонуси дълго време след което разбрах,че това е очевидно поредният му безскрупулен номер и аз се оплетох в пайжините му.Незнам как е във фирмата като цяло защото съм имал контакт само с управителя, но мисля,че това е достатъчно показателно.Щеше ми се да бях информиран малко преди да бъда изпързалян и да бях прочел всичките 10 страници негативни коментари за тази фирма.Въпросът ми е , щом има толкова много оплакали се, как тази фирма все още успява да намери качествени програмисти в малък град като Пловдив, където те са кът и как смята да продължава да ги лъже?Ако това е златната ви стратегия за напредък г-н Управител, не мисля че ще просъществувате дълго.Ако искате да работите за без пари и обичате да ви лъжат и експлоатират, може би това е мястото за вас.

Работих известно време в Орак. Компанията е добра, въпреки че си имат и недостатъци. Погрешно е мнението на хората от бранша, че в Орак само се чудят как да вземат парите от клентите, а да не свършат нищо, а най-лесно да възложат на някой друга компания от София да свърши работата.Весели и прияни хора са. Гледат да си свършат работата. Не е вярно, че само звънят на партньорите си и искат от тях да свършат всичката работа.

Като тършувах за ресторантски и хотелски софтуер попаднах на този сайт. Интересно ми бе да изчета всички писания за Орак.
Познавам Краси от ПУ. Учеше паралелно и в Техническия, където се дипломира. Интересен характер е, но ако не бе такъв нямаше да успее в тая държава.
Според повечето червени мнения повечето от зелените (положителните мнения ) са писани от него. Вижте, че в сайта им си имат собствен фоум и там няма абсолютно никъкви мнения - макар да е от 31.3.09.
Ей ... човека не си е направил труда да си драсне 1 хвалебствие в собствения си форум ;).... В повечето случаи антирекламата е най-добрата реклама. Видя се какво стана на изборите с червено-черния ПР.
Явно няма полза от форума - щом по-лесно се решават проблемите по телефона. Вижте какво става във форума на ОмегаСофт- ЧР софтуер, който много уважавам.
Друга аналогия мога да направя с изобилието на мнения за Интернета на БТК - лош .. лош, но над половината от нета в БГ е техен. Явно за големите винаги се пише много - и то най вече от конкуренцията, а не от бивши служители.
Софтуера им не е от най-добрите за бранша (не може да се сравнява с Фиделио), но е идеален за България.
Съвет за тези, които си търсят работа - това е една типично българска софтуерна фирма и за тези, които не са решили да бягат зад граица ще е от голяма полза да работят в такава. Работи се по много задания едновременно - повечето са ниско поалени (толкова дават клиентите в БГ) и основното приемущество е бързината на разработката. За всеки новозавършил програмист (а и не само те) първата работа в БГ фирма е разочарование - не се прилага и половината от това, което се учи.
За бавене на заплати - не знам как е там, но знам, че в момента е широко разпространено.
За заплахи за оставане на работа - не знам да го прави друг освен сводниците. Един обиден нелоялен служител е много по-вреден от един бивш служител. Основно приемущество във всяка работа е познаването на материята, по която се работи. И най-добрия програмист, който не знае как се работи в хотел или ресторант, ще се учи 2-3 месеца на това - време през което не само, че не е полезен на екипа, а е и в тежест. Има много работодатели, които това време не го заплащат. От толкова мнения ни 1 не спомена нещо такова да има там.

Казвам се Милен, а не Краси и не ми отговаряйте- няма да чета повече коментари за Орак ....