ОРАК Инженеринг https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Санкт Петербург, бизнес център Аркадия&markers=Пловдив,бул. Санкт Петербург, бизнес център Аркадия

ОРАК Инженеринг

Чудно ми е как още се намират хора , които да бъдат подведени от приказките за кариера, заплащане, развитие.Да фирмата има визия на високо платежна софтуерна компания, но толкова по смешна и жалка е истината.Обещания как ще получваш много пари, което е пълна измама, реално програмистите взимат средно по 1500 лева , администрация 800, маркетинг 650, търговци около 750 , консултанти старши, над 7-8 години по 1200 лева.Всеки започнал нов служител започва да се бори от минимална заплата и спрямо резултатите , които покрие получава допълнително парите на ръка, ПЪЛНА ИЗМАМА.Почват едни увъртания, едни дребни шрифтове и в крайна сметка оставаш на минимума.Масово служители започват работа и до 3 месеца са напуснали- виждат първия месец, че са излъгани и два месеца стоят заради предизвестието, пълен абсурд.Никой не е мотивиран да работи, освен борда на директорите , чиято работа е да залъже хората колкото се може повече да работят, съответно без пари.От борда се изискват само резултати, те не влияят по никакъв начин на управлението на фирмата, пълни мижитурки, които са навиквани денонощно от Управителя. Пълен смях, но ако не ти трябват пари е весело - палатки, счупини коли, без климатици, счупени компютри, бъгав софтуер, нелицензирани приложения на служебните кмпютри, ненормирано работно време. Деня минава в оперативки , после те навикват , че няма резултат, не ти се плаща, молиш се като циганин и накрая на деня описваш по часове какво си направил , или по скоро какво не си направил хахаха, голяма пародия. Но ... за всеки влак си има пътници, намират се млади кандидати, за които ако работят на минимално заплащане могат да натрупат стаж, ама с много работа и ангажименти.Клиентите на фирмата са постоянно недоволни, нормално- закупили космически скъп софтуер, който им бърка повече работата , вместо да им решава казусите, поддържан от немотивирани служители.Е как да имаш резултати. Хора , бягайте далече от такива измамници.Не е сериозно да ти свалят звезди а да се разписваш на минимални заплати, абсурд.Сами се навирате да Ви използват.

До "Къде са НАП":

До като има хора да се връзват да ги осигуряват на минимална и останалото да се взима на ръка ще продължават с тази практика. Аз напуснах преди доста време, но явно осигуровките на минимална продължават. Доста нетипично е вече това нещо в софтуерните фирми. Сигурно и безумния входно-изходен списък още съществува :)

Къде са НАП ?? От 100 години тази смешна компанийка се подиграва с хората и ги усигорява на минимум.

Пуснете им една проверчица за всеки случай .
Не си губете времето с тези меко казано имзекяри .
как имат още наглоста да продължават да лъжат и мажат не знам, но знам кой ще сезирам за проверчица там.

НАП!

Ако търсите добра заплата, това място не е за вас, заплатата е минимална, но и работа не се върши, обещават се бонуси, но не се дават, всъщност много неща се обещават, но остават само на дума. Развитие във фирмата няма, има само смяна на титлата, но заплата пак си остава минимална и в най-лошия случай ти се увеличават само работата и отговорностите. Ако решиш да напуснеш, задължително ще те прецакат с парите. Иначе условията на работа са добри, както и колегите.

Здравейте, хора! Не пропускайте предоставената ви възможност! Не оставяйте късметът си! Нека не съжалявате след време за подминаването на този текст. Казвам се Димитър, на 39 г. от Карлово. Моят нюхт за сигурна печалба не ми изневери, когато ми се отдаде този невероятен шанс и сега боготворя този ден. След време, много от вас ще ме споменават с добро. Подробно описание за всичко, ще намерите в този сайт:
WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Допълнителни доходи, надомна работа, онлайн бизнес, работа по интернет

Шубе го и не казва, понеже няма подходяща опция, различна от служител - бавят заплати със седмици, осигуряване на минимална заплата, НАП, къде сте

Наистина Орак е фирма със сериозен софтуер направен от хора на които им е плащано малко и са на минимална работна заплата. Иначе предишния написал е прав, то е ясно, че няма как да има само негативни неща, но е недопустимо да има такива фирми, които да се бият в гърдите, че са едни от най-големите и като стане въпрос за пари и допълнителни придобивки ще умреш от смях или от притеснение, че не можеш да изхранваш семейството си. Ако имахме държава, която да въведе минимуми да изпълняват фирмите в частния сектор, Орак нямаше да я има, което означава, че не покрива поне 60% от стандартите за управление на персонал. Иначе наистина не става фирмата за сериозни хора за бъдеще.

Всеки изкарва кирливите ризи на Орак и за повечето сте прави на пример летния теам билдинг е много зле, но се преживява(3 години ходя и опъвам и прибирам палатките).
Работя за Орак от 5 години и са ме повишавали 4 пъти като в момента ме чака следващото ъпгрейдване. Започнах на 320 лв а сега взимам повече от 5 пъти началната си заплата... Да осигуряват ме на минимум но така АЗ САМ съм се съгласил на интервюто. Съгласен съм с почти всички негативни коментари който сте оставили, но в орак няма само негативи. На ред с негативното има и много положително. Колегите в орак са страхотни! Всеки е добронамерен и ти помага когато попиташ...

Смешна фирмичка, съгласен съм с мнението, за книгата и вписванията, а ако не си в офиса в Пловдив трябва по скайп всико да става, всеки ден трябва да си вкарваш план за деня, какво си правил през деня, ако ползваш колата ти съдират кожата от лични, а колите са изкарани от морги и не стават за нищо, телефонните разговори трябва да ги описваш един по един, с кой си говорил, аккво си говорил. Обучението става с едни клипове от 2007 г. някой са без звук други имат звук, ама не се разбира нищо, като радио без сигнал.Жалка картинка, задължен си да ходиш натийм билдинг, лятото на Палатки в тасос, палатките са военни по 10 човека вътре, палатките мирашат на керосин и мизерията е пълна, ядеш кебапчета и кюфтета като луд, ако има пържоли то тогава е интересно една пържола на 2/3 човека.Не се залъгвайте

Започнах, видях и напуснах. Фирмата се води за един от най-сериозните интегратори и имат своя потенциал. Но на ниво управление, заплащане, уважение и други процеси са изключително на ниско ниво. Само едно нещо като се напише ще стане ясно, че се мислят за най-големите софтуерни специалисти, а именно: като се влиза в работната зала по американски тип на входа Ви чака тетрадка в която собственоръчно си вписвате двете имена и часа в който сте дошъл сутрин, излязъл сте да пушите една цигара, отишъл сте на обяд и сте си тръгнал. Това само по себе си означава само едно, ние сме най-великите софтуерни специалисти и интегратори, но още следим своите верни и мотивирани служители с методи от 80-те години края и 90-те години средата. Наистина няма смисъл дори и да нямате работа да почвате там, ако имате в момента такава и желаете да градите по-сериозна кариера. Както е написано някъде по назад в коментарите, това е място за работа единствено и само за стажанти, хора без практически опит и служители, които наистина ежедневието ги притиска и им трябват някакви пари за да оцелеят. За всички други няма смисъл да си правите труда и да започвате работа, защото със сигурност нямада получите необходимото удовлетворение.