ОРАК Инженеринг /img/frontend/nomap.png"

ОРАК Инженеринг

Наистина Орак е фирма със сериозен софтуер направен от хора на които им е плащано малко и са на минимална работна заплата. Иначе предишния написал е прав, то е ясно, че няма как да има само негативни неща, но е недопустимо да има такива фирми, които да се бият в гърдите, че са едни от най-големите и като стане въпрос за пари и допълнителни придобивки ще умреш от смях или от притеснение, че не можеш да изхранваш семейството си. Ако имахме държава, която да въведе минимуми да изпълняват фирмите в частния сектор, Орак нямаше да я има, което означава, че не покрива поне 60% от стандартите за управление на персонал. Иначе наистина не става фирмата за сериозни хора за бъдеще.

Всеки изкарва кирливите ризи на Орак и за повечето сте прави на пример летния теам билдинг е много зле, но се преживява(3 години ходя и опъвам и прибирам палатките).
Работя за Орак от 5 години и са ме повишавали 4 пъти като в момента ме чака следващото ъпгрейдване. Започнах на 320 лв а сега взимам повече от 5 пъти началната си заплата... Да осигуряват ме на минимум но така АЗ САМ съм се съгласил на интервюто. Съгласен съм с почти всички негативни коментари който сте оставили, но в орак няма само негативи. На ред с негативното има и много положително. Колегите в орак са страхотни! Всеки е добронамерен и ти помага когато попиташ...

Смешна фирмичка, съгласен съм с мнението, за книгата и вписванията, а ако не си в офиса в Пловдив трябва по скайп всико да става, всеки ден трябва да си вкарваш план за деня, какво си правил през деня, ако ползваш колата ти съдират кожата от лични, а колите са изкарани от морги и не стават за нищо, телефонните разговори трябва да ги описваш един по един, с кой си говорил, аккво си говорил. Обучението става с едни клипове от 2007 г. някой са без звук други имат звук, ама не се разбира нищо, като радио без сигнал.Жалка картинка, задължен си да ходиш натийм билдинг, лятото на Палатки в тасос, палатките са военни по 10 човека вътре, палатките мирашат на керосин и мизерията е пълна, ядеш кебапчета и кюфтета като луд, ако има пържоли то тогава е интересно една пържола на 2/3 човека.Не се залъгвайте

Започнах, видях и напуснах. Фирмата се води за един от най-сериозните интегратори и имат своя потенциал. Но на ниво управление, заплащане, уважение и други процеси са изключително на ниско ниво. Само едно нещо като се напише ще стане ясно, че се мислят за най-големите софтуерни специалисти, а именно: като се влиза в работната зала по американски тип на входа Ви чака тетрадка в която собственоръчно си вписвате двете имена и часа в който сте дошъл сутрин, излязъл сте да пушите една цигара, отишъл сте на обяд и сте си тръгнал. Това само по себе си означава само едно, ние сме най-великите софтуерни специалисти и интегратори, но още следим своите верни и мотивирани служители с методи от 80-те години края и 90-те години средата. Наистина няма смисъл дори и да нямате работа да почвате там, ако имате в момента такава и желаете да градите по-сериозна кариера. Както е написано някъде по назад в коментарите, това е място за работа единствено и само за стажанти, хора без практически опит и служители, които наистина ежедневието ги притиска и им трябват някакви пари за да оцелеят. За всички други няма смисъл да си правите труда и да започвате работа, защото със сигурност нямада получите необходимото удовлетворение.

Прочетох няколко страници и се отказах да чета и да кандидатствам в тази фирма. Благодаря на потребителите, които са оставили коментар за фирмата. Спестихте ми загуба на време и кандидатстване при поредният неадекватен работодател

Не си губете времето. Никакво развитие, ниско заплащане, а големи обещания!

Фирмата си мисли, че е на много високо ниво, но единствено и само като продукт. Всичко останало е на много ниско и трагично българско ниво, като заплащане, потенциал, фирмена сигурност и привилегии никакви. Ако ви предлагат работа единственото което може да ви накара да започнете е ако нямате стаж и сте до 25 години, да запишете малко стаж за около максимум 1 или 2 години да научите нещо в сферата на софтуерите. И като се ориентирате в обстановката и видите за какви условия става на въпрос и това, че са ви казали, че са най-великите в сектора след първите и вторите, да си потърстите някое по-сигурно място, както направих аз и много други колеги.

Аз като настоящ служител мога само да кажа, че фирмата е много далеч от софтуерна фирма в истинския смисъл и при първа възможност ще напусна. Добре, че през нея са минали десетки програмисти и тестери назначени като студенти и по европейски програми за да ги използват и да напишат различните модули за софтуера, та Орак да има самочувствието, че са много велики. И в тази връзка дори са много зле, защото от това текучество всеки влиза променя и добавя като след това и тестерите изпробват софтуера дали работи и се оказва в повече от 50%, че има страшно много бъгове и допълнително се оправя - софтуерен хаос. Това е така, защото условията на заплащане са смешни и няма абсолютно никакви придобивки (не само социални, а и офисни). Аз съм съгласен с по-предишния коментар, а с предишния бих го попитал след като толкова защитава фирмата, дали ще отрече, че има експлоатация на персонала и хората работят на минимална работна заплата? Така, че каквото и добро да се изпише тук, то ще бъде замазване на очите и затова много трудно си намират хора които да работят, защото не им вярват и с право. Иначе пожелавам успех на мисленето, манталитета и управлението на висшия мениджмънт. С това ръководство и съвсем малко правилен мениджмънт от страна на конкуренцията, фирмата би трябвало да фалира или да бъде в най-ниските клас на поддръжка и обслужване.

Уважаеми Анонимен(бивш служител),
Бъди докрай коректен пред себе си. Дал си доста положителни оценки за Потенциал, Местоположение, Колеги, Натоварване. Писал си че си получил начална подкрепа за първите 3 обучителни месеци ( 700-800 лева). Добре, но явно си пропуснал да споделиш какво си дал от себе си за това време и какво си постигнал като резултати за екипа и компанията. При интервюто ти 'слънчевите хоризонти' са ясно обвързани с адекватни твой усилия през първите 3 месеца и РЕАЛНИ резултати от работата ти след този обучителен период. Измерителите и на двата показателя за достатъчно обективни и са описани в предложението което си получил и в договора ти. Там ясно е договорено какво получаваш когато имаш лични резултати и какво когато нямаш такива. Получил си пълна подкрепа от колеги и компанията за да навлезеш в работата си ( високите оценки който си дал за "работна среда", "колеги", "местоположение" говорят сами за себе си и са ОБЕКТИВНИ), но не си постигнал лична резултатност. Въпреки че по твоята оценка компанията е имала потенциал за твоята професия ( сам си дал много висока оценка за 'Потенциал") резултатите ти по предварително договорената с тебе скала са били незадоволителни - НЯМА ПРОБЛЕМ! Ти си търсиш си друга работа, екипа нов колега - затова е изпитателния срок. Най-лошия варният е да останеш в компанията след изпитателния срок и да лежиш на раменете на колегите си. Успех на новата си работа и си спомни и за добрите неща който (явно) си получил тук за кратния си престой!

Мога само да кажа, че тези са брутално нагли в изискванията си и условията на труд, като всички положителни коментари са със сигурност от така наречените "тролове", които за да не се срива имиджа и рейтинга на фирмата пишат някакви положителни неща (много трудно ще им бъде, защото истината е една). Трябва наистина да се обърне особено внимание на тези негативните коментари, защото се замислете дали някой ще пише лъжи, ако е получил нормални условия на труд, на заплащане и на отношение. Хора със сигурност мога да ви заявя, че много от положителните коментари не отговарят на истината и нека някой да напише дали заплащането е добро, защото на 100% бъдете сигурни, че ще ви се обещават невероятни неща, ще ви се свалят звезди, ще ви рисуват слънчеви хоризонти, но накрая особено управителя никога няма да позволи да ви се дадат повече от 700-800 лева, дори и да имате постижения за това ще ви завъртят сериозно, защото условията на получаване на пари са толкова неясни и субективни, че много трудно ще получите нормално възнаграждение. Всичко ще направят за да не ви се дадат пари, просто са много жалки и смешни и ако не бяха такива, щяха да бъдат трагични. Всеки може да се пробва, но ако в момента работите за нормални пари и ви осигуряват на повече от минимална заплата, няма да получите нещо по-добро със сигурност тук, но ако вярвате на устни обещания, се сърдете на себе си, когато след 3 месец се усетите къде сте попаднали. А като видите в някоя тяхна обява предлагани базови суми по-големи от 1000 лева, бъдете сигурни, че има хиляди уловки и капани на които ще попаднете за да не може да ги получите и тях пък си представете повече от това, независимо за кой град е обявата, за каква позиция, навсякъде заплащането е минимално на хартия, а това е най-големия критерий и измерител за истината. На интервюто ги попитайте на колко ще ви осигуряват и ако получите честния отговор, ги попитайте, а тогава как ще може да се гарантират тези устно обещани суми, защото и на практика и на теория е невъзможно.