фалкон бест /img/frontend/nomap.png"

фалкон бест

Пиша като лично засегната по ред причини, но като начало от отношението към служителите и методите на управление във фирма Фалкон Бест. Също така, съм и материално засегната, за което ще спомена по-долу.
Пиша сега, въпреки, че напуснах преди повече от две седмици, тьй като цялото си време, енергия и положителни мисли насочих към своята нова работа, в голяма и утвърдена медия, където бях посрещната сърдечно и добронамерено, без излишна мнителност и подозрение, че ме изпращат от ЦРУ, КГБ или от някое друго разузнаване.
До всички, които смятат да кандидатстват за работа в агенцията.
Ако обичате работата под натиск и напрежение, клюките, интригите, обичате и умеете да лъжете, нямате висше образование, не знаете английски, нямате скрупули, носите на обиди и лошо отношение и сте свикнали да ви повишават тон – вие сте подходящи. Също така, ако речниковият ви запас е ограничен, но пък ви върши работа - също. Не се притеснявайте за писането с грешки - никой няма да го види в разговора по телефона. Мотото, което трябва да ви движи е „Всичко е лъжа и измама”, а вашия Господ са парите. Обичате ограниченията. Ако излизате навън за кафе – шефът ще се сърди, а ако пиете в офиса, кафето ще ви струва левче. Да, никой не ми вярва за това. Ще ви се каже кои дни да си чистите бюрото и в колко часа, а ако не предложите да чистите терасата, ще направите лошо впечатление. Още почти в началото ще ви бъде направен психологически профил и ще бъде установено, че живеете в свой измислен свят и това не е добре за вас, а истинският – да, той е там – във фирмата. Репертоарът за всички нови е един и същ. Ще ви се каже и с кои колеги е добре да комуникирате и с кои – не. Често тръгването в края на работния ден ще бъде тълкувано като „измъкване” и ще ви се натяква, че не сте останали още. Ако пък закъснеете за работа, ще бъдете глобени с 20 лв., дори и за минута закъснение, но пък това никой не ви го споменава, докато глобата не ви се стовари на главата. Ако започнете работа във Фалкон Бест, трябва да свикнете да бъдете наблюдавани – непрекъснато. Има си човек за тази работа. Шпионите не са на почит от шефа, но пък доносниците са. Всеки ден ще бъдете следени, колко точно пъти си поглеждате телефона, колко пъти ходите до тоалетна, какво сте казали и с кой сте си го казали. Ще бъдете докладвани за всичко. Материалната база е отлична, но пък атмосферата е тежка и напрегната. Думите „уют и креативност” са много хубави, но за там не важат. Ще започнете да губите мотивация още в първите дни. Сега незнам как съм издържала четири месеца. Шефът винаги е изнервен и в лошо настроение, а методът му на управление е на принципа „разделяй и владей” – прави се опит някои от служителите да бъдат настройвани едни срещу други, а тези, които са по-елементарни се управляват по-лесно и от тях става добри доносници. Шефът ще държи да ви каже, че е коректен, но както споменах на мен лично ми бяха удържани 300 лв. за закъснения. Също така, при напускането ми, ми беше отказано да получа остатъка от заплатата си по трудов договор с мотива, че не съм си направила оборота за месеца. Да, това е абсолютно вярно, че не успях да се справя с оборота, но съм подписала договор за твърда заплата, а не заплащане на процент и е повече от редно да си я получа. Всеки, който работи, или е работил в агенцията знае, че всяка моя дума е абсолютна истина. За съжаление обаче, на място, където липсва хигиена на отношенията и комуникацията е базирана на интриги и клюки, няма как да не се изцапаш. Така се чувствам и аз като пиша това. Българският работодател трябва да се научи да се отнася със служителите си като с хора, с нужното уважение, ако иска да постигне максимална ефективност и да се замисли върху поговорката, че рибата се вмирисва откъм главата. Сега очаквам да се изсипят обиди по мой адрес и това никак не ме притеснява, но ако прочета каквато и да е лъжа, веднага ще предприема мерки!
И после защо всички си тръгвали от там...Сериозно ли? http://www.manager.bg/menidzhmnt/trayna-4-chesti-greshki-koito-pravyat-neopitnite-menidzhri?page=0%2C1 – номер 3.

Толкова много не се бях смяла от доста време!
Теодора, кой написа този роман вместо теб, тъй като е всеизвестен факт, че грамотността не ти е по специалността, за което си ставала доста пъти обект на подигравки? Всички, които са работили в тази фирма идеално знаят как и защо си се задържала толкова време там. Нека не пояснявам, ще стане грозно. Тези "сладки" приказки от твоята уста изглеждат доста смешно, точно защото ти си един от служителите, заради които стават всички интриги....да не изреждам имена, да не цитирам обидите и до кого точно са били адресирани...ще се наложи да спомена всички служители, без изключение.

Относно коментара на Йорданка, единственото, за което съм съгласна е, че на мен реално ми беше изплатена цялата сума при напускането ми, но това ми костваше много разговори, спорове и нерви с въпросния г-н Чаев. Радвам се, че имаше благоразумието да постъпи правилно, както за съжаление не направи с други бивши служители, които и до ден днешен си търсят парите, а той отказва да ги изплати! Винаги излиза с номера, че е на среща, че е зает, че ще се обади след 5мин, а реално само се крие, за да не изплати дължимото на тези служители, които могат да потвърдят думите ми! Други финансови въпроси няма да подхващам, понеже той е доста мнителен човек (и с право) и е в негов интерес да не си отварям устата защо тази фирма все още съществува и се развива.

Интересно ми е само, Йорданка, след всички изгледани филми на работното си място, как си толкова запозната с всичко случващо се в тази фирма, особено за разговорите ми с г-н Георги Чаев, след като не си присъствала никога на тях? И по-добре, щеше да разбереш що за човек е той. Отново заставам зад думите си, че всеки разговор с него ми е коствал много нерви, "опитите му да ми даде знания" се свеждаха само и единствено до това да се самоизтъква, да лъже и злепоставя околните, а това допълнително ме натоварваше.
Колкото и да се опитвате да го защитавате, той няма да промени начина си на държание, няма да спре да ви се подиграва зад гърба, да ви обижда и злепоставя. Жал ми е само, че нямате смелостта да си кажете всичко в очите. За съжаление, стените са тънки и аз чувах всичко, включително и глупостите по мой адрес. Да, не успях да се впиша в този колектив, с интриганти и лицемери човек по-добре да няма допирна точка. Фактът, че всеки, който е дошъл в тази фирма, след няколко дни просто не се появява повече, трябва да ви говори достатъчно.
Хайде, останете си със здраве, работете усърдно, правете си схемите, лъжете хората и не се вживявайте в ролята на защитници, защото много скоро ще сте от моята страна и тогава ще се смея още повече...

Здравейте!
Казвам се Теодора Генчева. Нямаше как да не се включа, за да разкажа моята гледна точка, базирана на дългогодишния ми опит като рекламен консултант. Работя в сферата от 10 години, сменила съм няколко работни места, защото целта ми винаги е била да се развивам. Работя във фирма „Фалкон Бест“ от пет години – от самото ѝ откриване. Всеки знае, че всяко начало е много трудно. Въпреки трудностите и перипетиите, през които сме минали, изградихме колектив, с който да помагаме на малкия и средния бизнес да се развива.
Въпросният г-н Чаев (управител на фирмата), за когото чета какви ли не глупости и измишльотини, е човекът, който ежедневно ме стимулира и „нахъсва“ да работя все по-усилено, за да мога самата аз да съм удовлетворена от резултатите си. Това е човек, който винаги ще ти помогне в трудни моменти, ще вдигне духа и настроението на всеки! Затова ми е болно, когато чета по негов адрес такива глупости, които главата ми не може да побере. Когато той обещае нещо, винаги го спазва. Относно финансовия проблем, който беше засегнат, ако по думите на някаква си служителка (от 1 месец), той не е коректен, щеше ли изобщо фирмата все още да съществува и да върви напред? Гордея се с колегите, които имам, защото те винаги ми помагат в работния процес и съм щастлива, че имам такъв управител, който винаги стои зад решенията ми и ме подкрепя. Съжалявам само някои хора, бивши служители на фирмата, че нямат този дух и креативност, за да се докажат, за да станат истински професионалисти в тази сфера, както и да се изградят като личности! Болно ми е, че в днешно време има само мрънкащи госпожички с големи претенции и самочувствие, без абсолютно никакво покритие. Ще се радвам, ако продължаваме да се развиваме в правилната посока, както досега, но и ще се радвам да намерим стойностни хора, с които да вървим напред!

По повод коментара на г-ца Анелия Стоилова, която има трудов стаж във фирмата 1 месец и 7 дни искам да кажа следното:
Въпросната е освободена по чл.71, ал.1 от КТ - в рамките на указания шестмесечен изпитателен срок, тъй като не се справяше с поставените ѝ задачи. Тя кандидатства за позицията „Специалист реклама и маркетинг“, но не познаваше материята, ето защо беше освободена.
Досега не бях виждала по-мързеливо същество от госпожица Стоилова! Тя гледаше в монитора по 30 минути - все едно за пръв път използва лаптоп, постоянно си гледаше телефона, пишеше, чатеше с нейни приятели и познати, вършеше лични неща по време на работа. Изобщо не можеше да общува по нормален начин с колегите си... и мога да изброявам още доста, но ще спра дотук. Относно обещанията, за които говори въпросна, всяко едно нещо, което ѝ е било казано, е изпълнено. Месечната ѝ работна заплата от 1200 лв. (бруто) е вписана в трудовия договор, който е разписан от нея. Питам се - ако не е било както ѝ е обещано, дали е щяла да подпише документите, които аз лично ѝ предоставих? Аз нямаше да го направя, но нека сами хората си направят извода дали въпросната говори искрено... Аз лично бих се усъмнила в това.
Колективът ни е сплотен. Това че А.Стоилова не успя да се впише в него, поради арогантното си държание, си е неин проблем. Тя не само е получава всичко до стотинка, но и повече, тъй като при г-н Чаев е така: след изчисление от счетоводството по ведомост - например 888,48 лв., той би дал на служителя 890,00 лв. – сума, която реално тя получи като последна заплата. Не знам как въпросната не я е срам да лъже така, имайки предвид жеста, който ѝ бе направен. На нея ѝ е изплатено абсолютно всичко до последната стотинка. Няма удръжки от 20 лв. за закъснения, както твърди тя.
Тъй като г-н Чаев се опитва да помогне на всеки, да разбере какво го затруднява и да вникне в проблема му, явно неговите опити да помогне на А. Стоилова и да ѝ даде знания, които няма за съответната работа и длъжност, са били тормоз за нея.
Никой във фирмата не говори зад гърба на другия, това единствено се опитваше да направи въпросната А. Стоилова. Това могат да го потвърдят доста хора. Много хора се опитаха да ѝ помогнат, обясняваха ѝ, но тя явно не схващаше, затова реши да очерни другите. Искам да кажа, че никога, ама никога г-н Чаев не е парадирал със сумите, които е дал за коли, за оборудване и т.н. Не знам как един човек, работил 1 месец в дадена фирма, може да твърди неща, за които няма никаква представа. Но дори и да е така, дори и да парадира, той е вложил много средства, за да направи един прекрасен офис, уютен. За да може всички ние, които работим тук, да се чувстваме добре, тъй като повече от времето си прекарваме именно тук... на това работно място. Коя си ти, Анелия Стоилова, че да съдиш и черниш хората, които се опитват да правят нещо за служителите си, за да могат същите да се чувстват добре и да ходят с желание на работа? Само искам да попитам още нещо - ти откъде знаеш дали има, или няма 20 лв. в джоба си г-н Чаев? Явно има доста повече, след като лично аз след като ти поднесох документите за прекратяването ти, за да ги разпишеш (при което най смешното... хората могат да си създадат мнение за теб: поднасяйки ти всички документи при прекратяване на трудови взаимоотношения и разписвайки ги, ти ме попита кога ще ти станат документите... Досега толкова глупав въпрос не ми бяха задавали...) и ти ги подписа, лично аз пред свидетели ти дадох в брой парите, полагащи ти се за изработените от теб през месец март дни, включително ти бяха изплатени два дни обезщетение за неизползван отпуск. Можеш ли да отречеш това? Та коя си ти, за да говориш така, по-скоро да лъжеш така, да плюеш върху някой, който е бил коректен с теб, който ти е предоставил приятно работно място, който ти е изплащал всичко коректно, а това че ти не се справяше с работата си и не можеше да се впишеш в колектива, не мисля, че някой има вина. Единственият интригант и лицемер беше ти, затова и не се вписа в нашия сплотен колектив, защото ти нямаш никаква представа как се работи в екип!

Искам да изкажа възмущението си от некоректното, арогантно, агресивно и непрофесионално отношение на г-н Чаев и по-голямата част от т.нар. му екип, към всеки във фирмата.
В началото обещанията са на ниво - нереално високо заплащане, бонуси, сплотен колектив и какво ли още не! На човек му трябват обаче не повече от 2 дни, за да усети точно в какво се е забъркал.

С течение на времето разбрах, че имало глоби за закъснение, дори да е в рамките на 1мин, глобата е 20лв. Това разбира се, не важи за доста близките му подчинени, при които се подразбира защо точно са се задържали толкова години във фирмата.Всеки ден разбирах за различни измишльотини, които в края на месеца се отразяват и на заплащането.

След няколко дни с г-н Чаев се започват едни разговори, уж за мотивация и за постигане на таргетите, които преминават в психически тормоз. И това е всеки ден. Като човек, който никога не премълчава нередностите, които се случват пред очите му, винаги казвах това, което мисля, но за съжаление всеки път той ме контрираше с думите: "не ти плащам, за да мислиш!" Интригите, лъжите, обидите, които чувах от него ежедневно зад гърба си, както и по адрес на служителите (бивши и настоящи) ме демотивираха и съответно спрях да работя с желание. Невъзможно е в такава обстановка човек да постига възложените му задачи, особено когато се виждат схемите и лъжите, които ежедневно се използват, за да се печелят клиенти.

А Вие,г-н Чаев, спрете да се хвалите с това, че сте разплаквали жени, спрете да парадирате с това, какви суми сте пръснали за коли, оборудване, реклама, а когато стане време да давате заплати на служителите си, да казвате, че имате 20лв в джоба. Бъдете по-лоялен, какъвто твърдите, че сте. Никога не съм изпитвала по-голямо облекчение и щастие, че вече няма да ми се налага да се срещам с вас, с екипа ви от лицемери и интриганти, които не спират да ви плюят зад гърба, а и вие не им оставате длъжен. Радвам се, че прекратихме всякакви отношения и бих посъветвала хората, на които им предстои да се сблъскат с вас да бягат далеч! Дори това да не стане, сигурна съм, че ще направите всичко възможно, за да ги накарате сами да си тръгнат, както правят огромна част от новопостъпилите кадри.

Здравейте. Казвам се Пламен Найденов и съм настоящ служител на фирма "Фалкон Бест" ЕООД. Не пиша това мнение под въздействие на моя шеф, а защото това е личната ми позиция и бих искал да я изразя негласно.

Фирмата ми предостави шанс за кариерно развитие и за момента няма причини да съм недоволен от някой или нещо в нея. Разбира се, положението винаги може да е по-добро, но това важи за служителите на всяка компания на пазара. Нещото, което ме впечатли във Фалкон Бест е стремежът за развитие на много проекти, в повечето от които взимам участие и аз.

Бих искал и да опровергая твърденията на лицето Милена Иванова, засягащи фирменото реноме. Г-н Георги Чаев винаги е бил коректен с мен от началото на назначението ми и не ми е отказвал каквато и да било услуга. Призовавам хората, които взимат под внимание мненията в сайта при избора на фирма да не се влияят от твърденията ѝ, а да повярват във Фалкон Бест и нейните проекти.

Здравейте.Нямаше как да не се включа, след всичко, което по-долу прочетох, защото не смятам, че е истина или поне не всичко от него.
Аз съм бивш служител на тази фирма също, но мнението ми се различава от това на дамата, която се беше изказала преди това. И определено смятам, че не е редно да се "плюе" и да се вменява (особено негативно) впечатление у хора, които не са имали досег с фирмата.
Работих там близо 3 месеца, напуснах поради интрига - това е единственото, което се припокрива с казаното по-горе.
Ако сте човек, който умее да "продава" продуктите на фирмата по телефон - определено това е вашето място да го направите. ПОЛУЧАВАТЕ си твърдата заплата (400 лв), както и %-та, който ви е обещан. И това, че пакетът, който продавате е 95 лв (впрочем, да не забравяме, че това е най-евтиния пакет, има много по-скъпи, ако знаете как да ги продадете) не значи, че не можете да си докарате добри пари отгоре. Аз, като необучен служител, който за първи път се сблъскваше с подобен бизнес, си докарвах почти колкото заплатата отгоре. А цитираните, в другия коментар служителки, заради уменията си, успяваха да си докарват суми, за които един средностатистически българин може само да си мечтае! Всичко е въпрос на умения! Това или го можеш, или не! Както и всяко друго нещо на този свят! Или имаш усета да продаваш, или усещаш всекидневен "натиск" и си неудовлетворен от себе си.
Съгласна съм, че напрежение има и винаги ще го има, както във всеки един бизнес, в който работиш за трупане на оборот - независимо дали ще си във фирма и обикаляш магазините, за да предлагаш шампоани, или във фирма, в която продаваш пакети по телефона! Така че, иборът си е индивидуален.
Не на последно място, искам да споделя, че екипът не е никак лош. Хора, които не се вписват в него сами си заминават и то не защото са изгонени или притискани, а защото усещат, че не са за там и че това не са "неговите хора". Както навсякъде! Но успееш ли да се впишеш, в тяхно лице ще намериш хора, които ще те обучават и ще ти дават шенс за развитие!
И така...останете си със здраве!

Благодаря Ви за поканата за интервю, но няма да се видим.

Г-н Чаев, драго ми е, че възстановихме комуникацията си!
Позволете ми да се възмутя от думите ви! Това, че от дата 12.12.2012 до 07.01.2013 бях в дълго очакване на договор и документ от ваша страна само доказва текучеството на персонал във вашата фирма.
Как смеете да използвате заучени тактики, как може 23 годишно момиче искрено да се възмути от вас и нелепото ви държание.
Текучество при вас има, имате 2 служителки, който са от откриването на фирмата (г-ца Адриана Захариева и г-ца Теодора Генчева). Другите имат честта да работят под необоснован и непрекъснат стрес, както и разговори в кабинета ви.

Моля те, бъдете зрял човек, помнете какво сте казвал на мен, може и на останали, бяха прекрасни неща. Спазвайте ги и не ми изневерявайте. Добрината към която сте се остремил така, може да е в друга посока.
Аз не се стремя да подроня вашето реноме или каквото и да било. Лесно то би било проверено в Ciela и да се види автобиографията ви откъм фирми и изгонването ви от някои.
Да, не мога да покажа документ за работа през този няма и месец, да, не ми беше даден, да не съм първата...Но Да, аз използвам истинското си име и цитирам дати. Не е важно, кой ще ми повярва, важно е, че вие ще се сетите.

Бъдете добър човек.Пожелавам ви прекрасна 2014 година, изпълнена със здраве и успехи.

Казвам се Георги Чаев и съм собственик на фирма Фалкон Бест. Зная, че нещата, които са публикувани тук са неверни, поради което искам да дам повече яснота. С няколко думи:

Развивам бизнес от години и се радвам, че съм част от предприемачите, които все още стоят в България и създават работни места. На нас разчитат много хора, които всеки месец взимат заплати и с тях хранят семейства. Все повече хора, защото се стремим да се развиваме. Никого не съм ощетил, защото знам, колко труден е животът в днешно време и не бих бил спокоен ако знам, че някой стои гладен заради мен. Важно е да се отбележи, че аз съм човек с достойнство и не бих заложил реномето си за 400, 500 или дори 1000 лева.

В тази връзка – лицето Милена Иванова никога не е било мой служител. Няма договор, квитанция, документ, човек или друго, което да докаже обратното. Ако някой твърди, че има – нека го покаже! Всеки знае, че никога човек като мен не би заложил реномето си, ако не би бил сигурен, че е прав. От февруари до сега съм отворил няколко нови работни места, а във фирмата ми има служители, които работят от самото и създаване. Не е имало случай да обещая нещо – пари, отпуска или каквото и да е, и да не го изпълня, а всеки, който някога е работил със или за мен, може да го потвърди! Да – истина е, че с някои от служителите си се разделих (разделихме се по взаимно съгласие, като с повечето и до ден-днешен поддържам добри отношения), но Милена Иванова не е била сред тях.

Истината е проста – няма как да не плащам на служителите си, а във фирмата ми да няма текучество, дори напротив – служителите ми да се увеличават. Иначе казано – кой би стоял, ако „ГЛАВНО РАБОТИШ НА 10% ОТ НАПРАВЕН ПАКЕТ НА СТОЙНОСТ 95ЛЕВА. ХОРАТА СА ПРЕУМОРЕНИ ОТ ТАКИВА ОБАЖДАНИЯ И Е БЕЗПОЧВЕНО” и „САМО РАБОТА ПОД НАПРЕЖЕНИЕТ И НАТИСК ОТ НЕГО И ИНТРИГАНТКИ НАВСЯКЪДЕ”...

Предполагам, че изводът е следният – някоя от конкурентните фирми в бранша е решила, че е по-лесно да остави такъв коментар, за да урони имиджа ми, вместо да се потруди, за да си създаде по-добър имидж от моя. Нищо ново под слънцето...

Не зная защо този коментар стои тук, когато си личи, че съдържа само клевети - няма как да не плащам заплати на служителите си, да взимат по 30 лева на месец, хората да са преуморени от безсмислени обаждания, да работят под напрежение и всички мои служителки да са интригантки...

Не мисля, че хората биха се подвели от написаните през февруари месец лъжи, но бях длъжен да изчистя името си, което съм градил с години.

Благодаря за вниманието и успех на всички!
/Георги Чаев/