Бенч Марк Финанс /img/frontend/nomap.png"

Бенч Марк Финанс

Работих в БенчМарк.Това е фирма пълна с изпълнителни директори :) - цели 5.Много директори,много нещо.Мислят се за богове.Карат джипове, мезератита и бмве-та.Големи лицемери са - пазете се много от тях.Не си ли на някой "някой",край-загиваш.За тях всичко е пари, нищо друго.Алчни са.Само гледат да те използват,много обичат да не си плащат за щяло и нещяло,цедят те на макс.Не са нищо особено шефовете,не са някакви мозъци,чели чели през целия си живот.Не,просто са изпрали едни пари на някой преди години и сега си живуркат много добре - хотели имат в боровец, сгради в софия, лъскави коли, екскурзии си правят.Толкова са богати,че като има рожден ден дете на някои от шефовет и черпят с една кутийка бонбонки.Случайно да не обеднеят.Смях..Шефовете както ти се усмихват,така ти го забиват после.Служителите в тази фирма са обикновени хора,кои със семейства и деца, кои без - просто работят много за тези 5 изпълнителни директора.Работното време е до 08:30-17:30ч.Като стане толкова всички си отиват,ще се блъснат на входната врата като си тръгват.Ако работиш повече или останеш,не се заплаща допълнително.Ако покажеш качества,никой не ги отразява.Просто се мислят за всемогъщи,че всичко могат,че всичко знаят,че имат бол връзки,колко са велики,тупат се в гърдите и че като си платят на някой,то той ще им свърши работата.Ей такива са.Това е самата истина.Заплатите се дават навреме.Заплатата ми беше доста ниска.Работната атмосфера не е приятна-даже напрегната.Всички са на групички в офиса.Постоянно се обсъждат по между си.Всичко се знае с две думи за всеки.Уважение няма никакво.Отиваш си на работа в 08:30, заминаваш си в 17:30 и чао,толкова.По време на работа можеш да излезеш да си свършиш нещо набързо,но зависи на каква позиция си.Привилегии няма никакви-само заплатата.Фирмена сигурност-никаква.Днес си там,утре може и да не си-махат те,ако не им изнасяш.Работа си има като цяло.Потенциал за развитие няма никакъв.Шеф там няма как да станеш, нито тийм лидер на екип.Не ви съветвам там да работите по никакъв начин,повод.Бягайте на далеч от тях.Нищо хубаво не ви очаква.За съжалание това е самата истина.

Това, което се пише за заплатите в БенчМарк не е вярно. Аз работих там за кратко / изнервиха ме шефовете/ и заплатата ми беше 1500 лв. нетно. Това, че пишещите са били на секретарски позиции се е техен проблем.

Проблемите на БенчМарк са три:

1. Изцяло / ок...в по-голямата си част/ НЕКОМПЕТЕНТЕН ПЕРСОНАЛ. БенчМарк, както и др. инвестиционни фирми разчитат на факта, че инвестиционната професия е престижна и взимат куцо и сакато стига да се навие да бачка на ниски заплати. Това не означава, че не дават по-високи, просто ако има некой който се навие да вземе 800 щв го вземат, независимо че е смотан студент без никакъв опит. Огромна част от хората са били бек-офиси и прочие едва ли не - сервитьорки, които като ги направиха анализатори записаха по една магистратура финанси - от хорска срама. Просто ръководството ОПРЕДЕЛЕНО предпочита да лансира вътрешни хора за свободни позиции, без значение дали тези хора имат необходимите данни.
В общи линии само шефовете отдели имат капацитет, останалите са мноо зле.

2. Тотална незаинтересованост на ръководството по работата. Може би единствено Христо е мотивиран, останалите трима се държат ужасно елитарно и предпочитат да обикалят света вместо да са на линия когато са необходими лидерски решения. Другия вреден навик, е че си избърсват ръцете с подчинените си. Това го има навсякъде, но инвестиционната професия е РЕГУЛИРУЕМА и някои хора щяха да си изпатят доста от Комисията.

3. Вътрешната атмосфера и отношенията между отделите са ОПРЕДЕЛЕНО ВРАЖДЕБНИ. По принцип в инв. компании съществуват прегради между отделите заради възможност за паз. манипулация, но аз говоря за неща като : взаимопомощ, взаимоуважение и т.н. В тази компания всеки е готов да ти го забие за да ти вземе местото. Последното е вследствие на НЕКОМПЕТЕНТНОСТТА на персонала. Просто има много СЛУЧАЙНИ хора / студентчета, бек-офис-какички станали анализаторки/ а и не толкова "случайни хора" ако ме разбирате....Просто там всеки е човек на някой... Между някои от шефовете отдели има роднинска връзка и т.н. и т.н. Лицемерието е ОГРОМНО и единственото по-голямо нещо от лицемерието е НЕДОВЕРИЕТО което колегите изпитват един към друг. Това отвращава кадърните и можещи хора...

Накратко : ако сте току-що завършил студент-бурканджия от прованса, с дебели лакти, готов да мачка и прегризва гърла за да успее - БенчМарк е вашата компания. Ще почнете на 800-900 но ще ви седи добре в СиВи -то.

Ако сте човек с 4-5 години опит зад гърба си / CFA, MBA или нещо подобно.../, мисля че няма да изкарате повече от година там.

Това е за офиса във София. За офиса в Варна, не ми се и говори....
Ония там не са БенчМарк, те са си франчайзери.

Какво е положението в БенчМарк сега.......Има ли криза и там....

Работих в БенчМарк около година и заплатите са далеч под 1500 лв чисто. Поне се взимат навреме ако не друго. Отношението на т.нар."шефове" е отвратително да не говорим, че всички колеги им целуват едва ли не подметките за да им се харесат и не бъдат уволнени. Човекопотока в тази фирма е голям. Няма смисал да се занимавате, тъй като след максимум година, ще бъдете изхвърлени.

Имат офис на бул.Черни връх в София. Та аз живея там и гледам, че там се върти някакво Мазерати Куатропорте бордо - то гъзари там доста, нищо ново. Един ден разбрах, че това Мазерати е на шефа или собственика на Бенчмарк. За вас не знам, но аз лично не бих работил за някой, който кара кола над 60000лв. Вече съм сменил 1 работа по тази причина - в Киров АД.

много харесвам фирмата като цяло, потвърждавам разчупеното мислене на ръководството и по-специално г-н Веселин Генчев :)

ne znam vie za kakvi zaplati govorite,no na men mi se truva dosta nerealno.popadnah tam savsem slu4aino i savsem za malko.zaminah si sas skorostta na svetlinata.vqrno e,4e pravqt team building-i,vqrno e,4e ofisa e v idealen centar,vqrno e,4e rabornata atmosfera e priqtna,no kogato te balamosvat s prikazki ot 1001 no6t i nakraq ne polu4i6 po4ti nikakvi pari....nqkaksi team building-ite i i atmosferata ostavat na zaden plan.az li4no rabotq za pari i znam kolko struva truda mi.A VIE???

Защо пък да са ниски заплатите - 1500 лева - чисто, малко ли са.......И то за средна заплата, а има и доста по-високи............

Да, само парите са от зле по-зле. Малко си клатиш краката по цял ден, но и това е приемливо, щото си селяк и те мързи. Каквото и да научиш там, то си остава в БГ, какво да се прави, лош късмет. Идеалният център е добре за мен, защото живея в идеалния център, но ти къде паркираш? Извинявай, ти не паркираш. Не можеш да си позволиш автомобил :)

БенчМарк е една от компаниите в България с наистина модерно управление и мислене. Отлична работна атмосфера и колеги, няма напрежение, няма простотии. Собствениците са млади, имат мениджърско мислене, знаят как да градят корпоративна култура и доверие. Няма го типичния български егоцентричен шеф-простак. Откъм привилегии нещата също са добре - фирмени намаления за редица услуги, фирмен мобилен телефон, чести team-buildingsи други по-дребни, но значими неща. Потенциалът за развитии е огромен, както на самата фирма, така и респективно на служителите, тъй като атмосферата и начина на работа са изключително професионални. Местоположениите е в идеален център.Накратко - идеалното място за работа.