Лили Дрогреие /img/frontend/nomap.png"

Лили Дрогреие

Ужасно място. Некоректност, нощни смени ревизии по 16 часа. Непрекъснато прав по време на смяната. Просто нечовешки условия.

Има фирми, в които човек може да постои, за да види как е, да натрупа опит и да научи нещо.
Има и фирми, в които човек щом започне работа, трябва веднага да започне да си търси друга работа.

А има и фирми като Лили, в които човек не трябва ама изобщо да започва работа!

Не бях работила в друга такава фирма като Лили с такова голямо текучество - хората докато постъпят на работа и напускат. На интервюто ни бяха извикали няколко момичета и минахме всички заедно.

Най-големия смях са регионалните - нямат си никаква представа от работата в магазина, сигурно и един час не са стояли на каса. Иначе компетентни по всички въпроси. Дойдат, завъртят се в магазина, малко спях с управителката и изчезват. Всеки да се оправя както знае.
А какъв ужас е като дойде доставка на стока от централния склад, леле майко мила! Чудиш се кой шофьор са ти пратили, дали ще ти вземе палетите и гайбите или ще ти нахвърля кашоните със стока както му падне. И накрая ще се направи, че бърза и няма време. А като им звъннеш в склада да ги питаш за нещо няма кой да ти отговори, чудене, маене, не е ясно кой за какво отговаря. Питат се един друг, все не знаят, викат ти, че ще проверят, после не ти се обаждат. Абе пълна бъркотия!

Съвета ми е да започнете работа в Лили, само ако сте на голям зор и ако сте го закъсали за пари много. В противен случай никога не си причинявайте ужаса да работите там.

Вече съм бивш служител на фирмата.Напуснах защото не е нормално ревизията ти да не излезе с 2000 лева и като го разделите на 4 човека да ти одържат общо по 500 лева.
Не е нормално и да идеш на ревизия в 5 следобед и да си тръгнеш на другия ден в 12 часа и за това да ти заплатят забележете 2.50лв.Не осигуряват нито нещо за ядене през тези 20 часа ,нито ти го заплащат.Е дават ти 2,50.Мечта нали?Тотална експлатация,тотална..Да не говорим ,че всяка седмица ме караха да ходя да замествам по 2 пъти в други магазини.Кошмар.Нямаш и право да откажеш,защото ако го направиш почват да те заплашват.Намерете си хора да ви работят,ама то от къде ще ги намерите като всеки идва за месец,вижда за какво става въпрос и си тръгва.Скоро очаквам цигани да започнат да работят във вашата верига.То май не остана някой който да не е работил в Лили за месец,два

Като човек, който чака да му изтече предизвестието в тази окаяна фирмичка и вече смятащ се за бивш служител с радост напускам. Преди да започна работа надникнах в коментарите, но си казах, че не е възможно да е толкова зле, обаче се оказа, че всъщност условията и ситуацията, в която са поставени да работят служителите на въпросната верига са меко казано потресаващи. Както бивши колеги са писали по-горе назначават те за консултант-продавач, но наистина си всичко друго, но не и това. Нямаш време да изпълняваш тази длъжност, защото си чистач, охрана и хамал преди всичко! За кирливите 700 лева те спукват от работа. Но по-лошото е, че реално трудно можеш и тях да вземеш, защото ревизиите почти никога не излизат. Познайте кой плаща в този случай?!!Непрекъснато има липса на персонал, защото никой уважаващ себе си способен човек не се задържа. Персонала, който е с повече от година трудов стаж във фирмата е от хора, които нямат избор, защото са дошли от провинцията и живеят по квартири или такива, които са потънали в кредити и не могат да си позволят да останат известен период без работа, докато си намерят нещо друго.Третата група са хора без образование и какъвто и да е хъс за развитие. То и развитие там няма как да има, освен ако не си доносник, интригант и подмазвач. Късат се да отварят магазини, без да ги интересува, че го правят на гърба на персонала си. Само ми се ще да ги попитам коя уважаваща себе си и служителите си друга верига плаща толкова мизерни заплати за това работно време и за тази работа? Не се ли усещат, че ,,работа в лили''вече е нарицателно за мизерно заплащане с лоши условия на труд. Почиваш един ден в седмицата, но само ако си го изработиш. Това значи, че ако искаш да почиваш събота, неделя трябва да работиш цял ден. Или обратното.Във веригата има хора, които работят и по 5 години, но дори и те не получават по-високи заплати. На господата дошли тук от Сърбия искам да им кажа, че тази част от веригата, която се намира в България е нещо като балон, който се пропуква. Имате над 60 магазина, а можете ли да сметнете колко е общият брой на бившите ви служители? То май не останаха хора, които да не са работили в Лили. След още някой друг месец ще си карате персонал от Сърбия да работи за без пари, защото вече няма кой да ви се върже тук.С всеки един загубен работник губите и поне 5 клиента минимум, но вие и това не осъзнавате. Напусналите служители стават клиенти автоматично на други вериги, а след тях поне още 5 техни познати. Аз лично предпочитам парите ми да отидат там, където се цени човешкият труд и заплаща подобаващо. Алтернативи има! Вие май не осъзнавате, че не сте някакъв монопол. А още повече не осъзнавате, че ако персонала не е доволен ще пропаднете, защото именно на същият дължите всичко. Ако не са онези, които са най-ниско в йерархията, а именно продавачите вие сте нищо, защото те са хората, които контактуват с клиентите и реално хранят и вас. Защо не плащате двойни надници в събота и неделя, като твърдите, че спазвате всичко по кодекса на труда? Защо не плащате нощен труд в пълният му размер на ревизии? А пък за отношението спрямо персонала, дори и не ми се коментира!

Смея да твърдя ,че нещата във всеки един от магазините на тази верига са меко казано комични. Аз съм бивш служител ,започнах аработа изклюяително мотивирана,но тази фирма е способна да убие всяка форма на добра нагласа за работа. Работният ден започва по следният начин.. Идваш бодър засмян знаейки ,че длъжността ти е ПРОДАВАЧ-КОНСУЛТАНТ , но изведнъж се превръщаш в хигиенист, след отварянето на магазина осъзнаваш ,че си хамал започва се едно грандиозно мъкнене на стока,някоя дама започва да вика ехо има ли някой на касата и ти тичаш за да не изпусне фирмата всеки както казват важен за него клиент ,същевременно си и охрана ,защото на фирмата и се свиди някой друг лев за още персонал. Магазина се пълни с хора и ти нямаш право докато има хора в магазина да вършиш някаква друга дейност освен да ги наблюдаваш,но нейде от някъде се провикват може ли да ни консултирате и ти припкаш.Единствената ти друга колежка с която си на смяна е на касата а ти си разпънат на кръст да гледаш ли ,да консултираш ли ,да нареждаш стока ли, да редиш безумни планограми всяка седмица... Не знам дали ви се струва добре да извършвате всичко това за едно 500 лева а недай си боже и ревизията да не ви излезе както обикновенно става с около 2-3 хиляди ще трябва да оцелявате с по 200 лева.

Znachi vav lilito tarsqt hora i sega zashtoto e v novia mol Borovo shte otkrivat magazin i im trqbvat kato gledam manekeni i da imash priaten vanshen vid. I samo lujat horata che shte im se obadqt prosto sa mn smeshna firma i jalka

Не знам как стоят нещата в другите градове,но в Пловдив е страшна пародия,откакто регионален мениджър стана Иванка.Като цяло работата не е лоша,заплащането също,като изключим,че има много кражби и съответно удръжки.До преди година работата беше нормална,но откакто Иванка отговаря за Пловдив има огромно текучество на персонал.Самата Иванка няма никакво подходящо образование (да не кажа никакво),няма мениджърски нюх и не може да подбира правилно персонал.Назначават се за управители хора,които дори не познават стоката и нямат грам компютърна грамотност.Самата Иванка по цял ден обикаля по магазините и създава интриги между хората,като ги разпитва и им обяснява кой какво бил казал за тях.Естествено винаги другите са виновни,а не нейната очевидна некомпетентност и селски манталитет.Като цяло фирмата не цени служителите си и ако започвате работа там,не си давайте много зор,няма кой да ви оцени.

За тази фирма въобще не си струва да си мръднеш пръста, от къде ли да започна, изобщо не си ценят и уважават служителите гледат си своите интереси,не им пука добре ли си зле ли си, за това няма служители, бачкаш им за без пари правят те на маймуна, управителите не помагат изобщо на служителите, при положение че има недостиг на персонал, изобщо не започвайте работа там!

Bivsh slujitel sam v tazi izvestna s kakvi li ne otricatelni mneniq za neq firma.Chudeh se ot kade da zapochna za da bada nai tochna,qsna i obektivnaa v mnenieto si i reshih da zapochna ot tuk.Zapochnah rabota v lilly i mislq 4e samo parviq den beshe ok tam s vseki sledvasht vsi4ko stava6e otchaivashto.Vseki ti se pravi na priqtel,tam licemerieto i podlite nomera se tolerirat,klukarstvaneto ot vsi4ki vklu4itelno i upravitelkata e na po4it.Tam nqma nikakva ekipnost nikakava organiziranost za rabota,vseki gleda kak da ti napravi mrasno i ti da makne6 pove4e (govorq za tezi magazini v koito sklada se namira dolu)stoka zashtoto drug go marzi ili prosto taka mu e po udobno.Problemite s personala pri men bqha nai 4estiq mi problem otdelno ve4e ne izdarjah tova izmoitelno maknene nadolu nagore na tazi stoka balvashta ot vsqkade tai kato nito sklada otgovarqshe na stokata koqto moje da zaplani nito upravitelkata moje6e da napravi "normalna"zaqvka bez tq da e prekalena sprqmo sklada na magazina.Tam za malkoto vreme v koeto bqh razbrah 4e trqbva ili da si mal4i6 ili da si tragne6 ,az razbira se izbrah vtoroto tai kato nito regionalniq nito upravitelkata vzemat iniciativnost po otno6enie na problemite v firmata.Ostavaneto sled rabotno vreme sashto e ot problemite v tazi "cvetushta"firma,nqma zaplashtane,izstiskvane kolkoto se moje pove4e ot zaplata koqto poluchish v sledstvie na neipravni revizii v koito vina nqmash ,tai kato v magazina se krade,nikakva ohrana koqto e nalejashta.I sled vsichki tezi prichini ne vijdam kakvo bi vi nakaralo da zapo4nete rabota v lilly ili kakvo bi vi zadarjalo ako o6te ne ste si tragnali.Tragnete si neka ne im davame povod da ni ma4kat pove4e .

Както и управниците ни, така и тези нещастни "мениджарки"/изписвам ги точно както трябва да се отнасят към тях/ не притежават нужните умения, за да създадат екип, който може да е отговорен и компетентен! Истината е, че само много нещастни, прекарани или простодушни люде могат да се докарат до работа в тази фирмица! Ако не сте крайно прекарани, далеч от това, което може да се нарече по всякакъв друг начин освен, уважавана верига. Служителите не уважават шефовете, шефовете смятат служителите за нищожества, крайно вредна работна среда! ДАЛЕКО, ако уважавате и обичате себе си! Никое човешко същество няма право да бъде унижавано и експлоатирано по начина, по който това се случва в тези магазинчета!!! Управителки, мили нещастни другарки, колко пъти взехте чисто 1000 лв. заплатка??? Браво, ако е било 6 пъти в годината! А колко пъти глобихте и унижихте "вашия" екип???Не забравяйте, че всяко унижение се връща, не забравяйте, че утре може да си тръгнете...ДАЛЕКО, ДАЛЕКО от Иренчето и Валенцето, "мили" душички, но нещастни, защото са забравили, от къде са тръгнали...Забравили са да прочетат ПРИКАЗКА ЗА СТЪЛБАТА...
Ако не сте крайно прекарани не започвайте работа в тази фирмичка!!!