Пласи ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Искър, ул. Илия Бешков, 3 Б&markers=София,Район р-н Искър, ул. Илия Бешков, 3 Б

Пласи ООД

1 точка от 12 мнения

Здравейте,някой настоящ служител или някой който е работил скоро там (2019-2020г. ме интересува ) да каже мнение за работата в тази фирма.
Благодаря.

МНОГО ЗЛЕ!!! Заплата е трагедия+ това се работи до 20-22 часа РЕДОВНО И БЕЗ ДА СЕ ЗАПЛАЩА! Съботните дежурста се заплаща с "великите" 12 лв.!!! Свещи да си купите с тях! Имаш комендировки от по 24 часа! Да, бъдещи служители 24 часа .... Шефа вечно крежи! Мисли се за бог! Колегите са долни интриганти и само гледат да те изпързалят с нещо или постоянно говорят зад гърба ти и плетат интриги! Обедната почивка е мечта. Ти си РОБ... Коледни боноси има само ако си послушен и лижеш задника на шефа: не се обаждаш, не искаш увеличение, работиш от 8 до 22 часа и събота идваш безропотно на работа! Ако решиш да излезеш в отпуска трябва да си предопредил 5 месеца преди това!!!! НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ В ТАЗИ БОТАФОРНА ФИРМА!!! ЕДНО ХУБАВО НЕЩО НЯМА В НЕЯ!!!

Здравейте,абсолютно всички коментари са верни,не се лъжете да започвате работа там,изкарах 2 седмици там като в началото ми се видя ок,но после ми се взе акъла.

Нямам представа от работната среда във фирма Paperland, но нашата фирма работи с тях. Внасят предимно канцеларски материали. Работехме що-годе нормално за Българския пазар, но изведнъж отношението им се промени. Оказаха се нелоялни към нас. Работехме на разменни начала. Спряха да вземат от нас стока, без никакво обяснение. Дори елементарно, не че е задължително, но мисля че така е колегиално. Това ок, но се отнесоха с пренебрежение и надменност.

Всички коментари написани до тук са верни! Фирмата се управлява от семейство, начело с вироглав и постоянно викащ за щяло и нещяло мъж, и супер готината му, разбрана, любезна, с невероятен бизнес маниер съпруга. За съжаление, много рядко й се отдава възможност да излезе с мнение пред него. Необходимо е да знаете, че е голяма рядкост работните взаимоотношения да приклчат коректно - всичко става от днес за днес. Интересно е, че Управителят постоянно повтаря екип това екип онова, а в същото време плете невероятни интриги вътре в екипа. Хората, които работят от дълго време във фирмата са роднини, с малки изключения. Търговците вземат заплатата си "под масата", а ако напуснеш - не си получаваш последната заплата! Ако искаш увеличение - ти измисля бонуси, от които не можеш да вземеш и 50 лв. Служители се наемат по критерий "каква заплата искаш" - ако кажеш ниска сума - назначен си! Шофьорите работят неимоверно много, не коментирам факта че се сменят точно през 5-6 месеца. В шоурума работят само момичета, които носят тежки кашони и са заприличали на "кобилки". Помислете добре, преди да започнете работа - трябва да сте го закъсали!

Най-мизерното място за работа. Управителите са  хора които въобще не разбират от това, никакво уважение към служителите.Работата е ужасна, средат е ужасно, ЗАПЛАЩАНЕТО Е СМЕШНО.
ДА ЖИВЕЕ СЕЛЯНИЯТААААА

Ако можех да опиша с една дума своето разочарование ще ми е доста трудно. Това е фирмата, за която никой служител не мечтае, освен ако не е отчаян от живота или полен мазохист. Няма определено работно време, няма определена работна заплата, за да си покриваш нуждите, а дори да имаше май нямаше да имам време да я похарча. Съсипваш си нервите и си увреждаш слуха от непрекъснатите викове в работната среда, ако може да се определи като такава. Е най-тъпото в цялата тази фирма е науважението и селенията. Собственика на фирмата може най-точно да се опише с цветущият бъграски израз "селски тарикат"!!!!!!! Не уважава служителите си, дори да работят 10 години за него, ако може да намали заплатите още малко /не толкова малко, а колкото се може повече/, като това ще е по ваша вина естествено, защото не си изплянавте непосилните задачки... Ами мога само да пожелая успех на тези мазохисти, които ще си сложат главата в торбата. :)))))

Хора това е най-ужасното място на което може да почнете работа.Никакъв потенциял за развитие, заплащането е смешно.Работите в среда наситена със скандали, виковете и постояните крясаци са ежедневие.Текучеството при търговците е около 10-15 човека за година, като позициите са общо 8, вие сами може да прецените за какво става на въпрос.Работи се събота, също така и след работно време, което никога не се заплаща, ако пък кажеш че не можеш да останеш всички те гледат на криво.Имате също така ежеседмично командировки, този ден може да отпишете, командировката е с времетраене  между 15-22 чава ако ви се падне район (Варна, Русе,Плевен,Бургас) мойте съболезнования, те дори са по дълги.Естествено пътувате с бус, който е управляван от шофьор, който както може сами да се досетите не е много адекватен след 15 часа шофиране, остави ви само да се молите да не заспи.

Хора, изобщо не се подвеждайте да започвате работа в тази фирма. Нямате ясно дефинирани задължения, отношението към служителите е под всякаква критика, работодателят налага "глоби" в размер и срок по собствено осмотрение и без каквато и да е мотивация и документи за това, да аз бях доволна от самата работа, работи се под напрежение, но винаги е интересно и динамично, но не и от отношението особено от страна на повечето колеги, вечно намусени, готови във всеки един момент да ти подлеят вода, за да може някой да си направи шоуто за деня.

Фирмата е най- големият и сериозен вносител на канцеларски материали в България. Има много хубави марки и цялостни решения за обект книжарници, търтовия на едро и ключови клиенти. Тя е малка семейна фирма с някъде около 35 човека персонал и са само тук в София. Има изградена дистрибуторска мрежа в цяла България и работи с 90% от всички съществуващи клиенти, дори клиентите сами намират услугите на Пласи. Но по въпроса за условия на труд, работно време и заплащене. Работа има в много големи мащаби с големи стойности. Условията на труд там са добри като материална база особено за търговците е най- добре. Всеки си има стационарен компютър и работно място на бюро, което е добре. В шоурума е малко по- зле, защото е хамалогия с вдигане на много кашони и малко е мръсотия. В склада е също зле, защото е огромна хамалогия, особено като дойде внос и е мръсно. Шофьорите са с нови бусове и всеки си има бус, което е добре. До тук са само положителни неща, но работното време не е фиксирано и абсолютно винаги се остава в повече и естествено ви е включено в месечното възнаграждение, особено най- зле са шофьорите и склададжиите. На шофьора работното време особено ако се отива до Варна е сутрин тръгва в 2.30 и се връща в 21-22.00 вечерта при добри обстоятелства и тук се вмъква заплатата, която е смешна на фона на тези километри и часове каране и разнасяне на кашони. Търговците пътуват заедно с шофьорите, което и тяхното работно време е подобно на шофьорите. Работи се и в събота на смени, търговци, склададжии и хора в шоурума, които не се заплащат извънредно и са включени в заплатата, която е много неправомерно ниска и е е свързано с оборотите на фирмата, а точно обратното. Фирмата има сериозни приходи и ако може да се направи разчет на заплащането е:
- Хора в шоурума- шофьори- склададжии - търговци е както следва
- 600 - 650 - 600 - 600 лева
За търговците и малко по- различно и могат да стигнат с бонусите максимем до 800 лева, но работното време е и в събота и като пътуват командировка са с 14 часово работно време така, че ако сте студент и желаете да натрупате малко стаж и нямате семейство и не възнемерявате да имате в близките 1 година и не се притеснавате да работите за някой, който печели невероятно много, а ви оценява на супер малко- вие сте техния човек. Аз все още работя, но съм се разбрал първоначално още преди почването какво да се очаква от мен, а и съм в процес на квалифициране в област, в която работя и при първия удобен момент ще напусна без абсолютно никакви скрупули. И не на последно място е отношението на ръководството към служителите е на много махленско равнище, което ти принизява до асолютно ниско ниво на труд независимо на каква позиция сте. Най- в неравнопоставено положение са шофьори, склададжии и особено търговци от които зависят всички заплати на фирмата.