Джондров 2011 ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Джондров 2011 ЕООД

Много изчерпателна статия Menphis, поканена съм на интервю в Понеделник, но след като прочетох написаното от теб май няма да отида. Но се чудя, не можеше ли и ти да не отчетеш някоя сделка, както явно жената, която те е обучавала, и така да си избиеш разходите.

Привет на всички потребители на сайта и кандидати за някоя от позициите на опоменатат вече фирма Джондров 2011 ЕООД, по-известна като Fortuna Estate. Реших да пиша тук поради това че бях лъган 2 месеца от управляващите лица на тази фирма. Ето подробно какво се случи.
След 2-3 месеца в търсене на работа попаднах на следната обява "Брокер за недвижими имоти отдел "Наеми", за офис ЮГ на твърда заплата". Сред предлаганите от тях неща описани в обявата са и "постоянна работа на трудов договор" и "възнаграждение - твърда заплата". Кандидатствах и след ден-два ми се обадиха за интервю. На интервюто ми разясниха че ако ме одобрят ще имам един месец обучение което ще ми се заплаща - 600лв. След това ще сключим трудов договор. В последствие ме одобриха да работя там и сключихме договор за обучение в който обаче не пишеше че ще ми плащат, но те ме увериха в това. След 4-5 дена сключих първата си сделка за наем. Когато отчетох парите на управителя, той ми каза че обучението ми приключва и от понеделник започвам работа. След като му припомних за условията за обучение (един месец и заплащане от 600лв.) той буквално се опита да ме направи на идиот, като ми каза че нещо аз не съм разбрал правилно или не съм запомнил (а точно тези неща, съгласете се с мен, няма как да не разбера правилно и да не запомня). Та викам си "Както и да е, една седмица без пари съм работил, но понеделник вече почвам". Уговорката беше че понеделник ще подписвам договор. Дойде понеделник и отидох в офиса му. Предложи ми 2 варианта на заплащане - единия на твърда заплата - 600лв., а другият на % от всяка сделка, като мога всеки месец да си променям начина на заплащане както сметна за добре. Аз избрах първият месец да съм на твърдо понеже за една седмица все още нямах достатъчно добра представа за това колко сделки могат да се правят и респективно колко пари ще ми донесе това на мен, а от следващият месец да мина вече на %. Когато го попитах за договор ми каза че ще подписваме през следващите няколко дни. Минаха и тези дни и той все отклоняваше въпросите ми за договор или ме отбягваше. След като попитах жената която ме обучава, тя се очуди и ми каза че няма никой във фирмата който да работи на договор. И така и с това някак се помирих и започнах работа. Месецът обаче беше доста слаб, първо поради факта че нямаше много клиенти и второ поради изключително несериозното отношение на управителят, който отговаряше за това да въвежда новите оферти в базата данни, реално въвеждаше 2-5 обяви на ден от поне 15-20 нови за деня (който аз си правех труда да търся). Почти всички колеги не бяха отчели и една сделка за месеца, първо поради посочените по-горе причини и второ - някои от тях бяха направили сделки но си ги прибираха в джоба а не ги отчитаха (което не беше никак трудно и сложно). Дойде и денят за заплата. Да ама не!!! Оправданията бяха че е нямало достатъчно сделки и идвали сметки да плаща и щял да ми ги даде другата седмица. И отново да ама не. Почнаха да се отчитат сделки и горкият той все нямаше пари да ми плати. Седях още една седмица с надеждата че в крайна сметка ще ми даде някакви пари поне за да си избия разходите които съм направил през това време за транспорт и храна, но УВИ... И така работих почти 2 месеца за слава... Заедно с мен и след мен започваха още хора работа, но всички си тръгваха след 2-3-4 дни. Явно усещаха че нещо не е наред. Ооо... забравих и да спомена за Офис мениджъра без средно образование, който следеше работният процес. Мисле че това е всичко, а ако съм пропъснал нещо ще допълня в друго мнение.