МедМен /img/frontend/nomap.png"

Не си губете времето с тази фирма. Единственото хубаво нещо е местоположението. Мениджърът е учтив, но закъснява и се усеща, че крие нещо, а това го кара да се държи неадекватно. Това, което се опитва да скрие е, че предложението му е пълна загуба на време. Празен лист хартия посипан с брокат. Работата е свързана с обикаляне на магазини, офиси, учреждения, на които се предлага съответната услуга, която се рекламира. Това е същинската част, останалото е обикаляне на улиците, което е 90% от времето, т.е условия на труд няма. Никой не следи работите ли или не, можете съвсем спокойно да си се приберете вкъщи и да кажете, че сте работили. С две думи, раздавате листовки. В това число, твърдо заплащане няма, ако продадете някое картонче взимате 30% от цената. Няма никакъв "млад екип", всъщност единствения служител, е една възрастна жена, която се води "треньор/обучител", изключително нефелна и невзрачна, буквално прилича на клошар, няма обноски, още по-малко лична хигиена. С това описание може да придобиете представа какъв стандарт поддържа тази фирма.

Въобще не си губете времето да ходите на интервю!!!Интервюто ми трябваше да започне в 10:30ч, а аз бях пред офиса в 10:20ч.Човек, който трябваше да ми проведе интервюто, каза, че залата е заета и ще се освободи след 10:30ч., при което аз попитах: в колко точно след 10:30ч.Той ми отговори, че евентуално към 10:50ч.да се върна, да отида да се разходя, тъй като офиса се намира в близост до НДК. Върнах се в 10:50ч и видях, че има още едно момиче, на което й е казано същото, тъй като и тя като мен подбранила. Започна интервюто с въпросите:Как се казваме и какво сме работили (интервюираха ни двете едновременно). До тук Ок, но аз реших да попитам в какво се състои работата, защото съм работила като промоутър и попитах с какви брандове се работи. Отговора беше да не задавам въпроси, а да слушам, всичко щяло да ми се каже. Оказа се, че трябва да продаваме по улиците карти за частен медицински център на стойност 80лв една карта. След като попитах за заплащането, с чак след вторият път ми се отговори, че колкото си изкарам ще е. Тоест на всяка продадена карта по 4лв. Работи се от 9ч до към 18ч, като първият ми ден нямало да продавам, а само да обикалям с друг човек и да гледам как става. След като отказах, въпросният господин се държа арогантно и недопустимо. Крайно време е повече никой да не им се връзва. Аз въпреки, че прочетох коментарите вечерта преди интервюта, исках да отида и да се обедя сама, е хора, всичко от написаното в коментарите е напълно вярно.

Изключително разочарована от работата като "промоутър", която уж предлагаха. Когато отидох на интервюто много пъти беше отклоняване темата за заплатата, като се обясняваше как човек ако се потруди и е амбициозен ще получава много добри доходи, което не е лъжа, но щом толкова се избягваше темата, трябваше да се сетя че има нещо. На интервюто, на което отидох бяхме 4 човека, а на пробния ден отидох само аз, явно другите хора са се усетил по-бързо за какво става дума. На пробния ден беше направено обучение, на мен и още един човек, което трябва да призная беше много приятно и забавно. След което трябваше да излезнем на терен с техния топ промоутър, който успял (явно веднъж) да продаде 10 карти на ден. Този топ промоутър беше жена на около 50-60 години, която за промоутър или търговски агент(каквото всъщност е позицията) изглеждаше като клошарка.
Работата се състои в това да се разхождате по магазини, кантори, банки и тн. и да предлагате тихните карти. Е разхождахме се около 2часа и едвам 1 карта продадохме. Оо, да не забравя, че валеше този ден, ти като влизаш от магазин в магазин нямаш време да вадиш и затваряш чадъри, а шапката няма да те предпази като стоиш по 2-4часа на дъжда. Та, за 2часа продадена беше 1карта, като постоянно се обясняваше как винаги имало лоши клиенти и не трябвало да се притесняваме, като жената обясни, че днес не ѝ било ден и как била притеснена. Същото така каза, че със старта на нова кампания нищо не се продавало първата седмица или две, тъй като се притеснявала, учела си речта и хората не искали да я слушат и това ти го казва най-добрия в агенцията им. Та тази топ промоутърката беше адски нахална с клиентите, много пъти, за да влезне в някоя кантора или сграда, в която има някаква агенция, лъжеше, кого познава и за какво е отишла...
Работата представена като промоутърство, е като тази на Avon търсиш си сам клиенти и се надяваш някой да ти върже,ако ли не, ами цял ден си работил, на дъжд и студ, лятото може и на жега, но няма да получиш и 1лев за това. И какво е заплащането, ако продадете нещо разбира се- от 1 карта, която в нашия случай продавахме за 30лв,получавате 9лв. Ако стигнете 3 карти получавате 27 и още около 10лв бонус може би..
На следващия ден след пробния, върнах дадените карти и при възражението ми, че няма работини условия отговора беше "Да, така е" с широка усмивка на лице, но пък те шефовете на сухо и топло си стоят винаги..

Здравейте! Днес бях на интервю и реших да не проверявам коментарите за фирмата предварително. Не сбърках! Бях на интервю, говорих с господин, явно от управата, беше съвсем нормално интервю, което не продължи повече от 15мин. И не беше нужно. Човекът се запозна първо с мен след като прочете кратката анкета, която ми предостови преди да вляза при него. След това ми обясни кое как стои. Не говореше за конкретна заплата и не трябваше. Работата е основно за студенти, които да поработят в свободното си време. Не се спря на точна сума за ден, а приблизителна, която разбира се зависи от самите служители и тяхното желание за работа.
Викнаха ме за пробен ден. Ако след този ден някоя от страните не е доволна И ще видим как ще мине.

Ходих там на интервю.Помолиха ме да попълня един дългичък формуляр,от който не си направиха труда да видят отговорите преди да ме попитат същите въпроси. Интервюира ме мъж в ранните си 30 години.Усилено се опита да ми замаже очите с "големи пари" и анонимни млади хора ,които на ден си тръгват с 40,50,60,80 лв. Оказа се,че не плащат на ден,а на процент.Аз нямах опит с такъв тип работа и попитах какъв процент от примерно 10 книги по 2 лв. ще взема реално.Отговори ми,че ВЪПРОСА ЗА ЗАПЛАЩАНЕТО МИ НЕ Е КОРЕКТЕН ,защото не е зададен добре.Преформулирах го и той пак отказа да отговори с думите "Ела един пробен ден без уговорки и ще видим" (демек загуби си един ден ставайки рано и мотайки се по паркове и обществени места без обещано фиксирано заплащане). За мен това не е приемливо и не постъпих на работа там и не знам дали реално се изкарват "големи пари",но разбрах,че реално там работят много и млади хора (които по мое мнение нямат реална представа от пазара на труда и не могат да преценят дали това е най-подходящата работа,която ще им осигурява най-голям и стабилен доход).

Почти всички коментари са пълни глупости !!!

Напълно вярно!

Анонимен

Имам възможност да работа с най-готините хора . Всички негативи за фирмата са лъжи ..... за което ми е болно, защото всеки който не се е потрудил веднага плюе фирмата, хората. Съветвам всеки който кандидатства за работа да не се влияе от негативните неща които пише, ела те пробвайте потрудете се и всеки ще види че се изкарват пари. :) :) :)

Отидоx в уреченото вреве за интервю,чакаx 10 минути,звъннаx на човека,а той дори не си направи труд да си вдигне телефона и.,.си тръгнаx....

Поредната измама .Обявават заплата в джобса,а на интервюто си смучат от пръстите кво да ти каже и омае.На пробния ден когато попитах аджеба няма ли поне 10 лв твърдо заплащане за деня.Господа си зима книжките дето искаше да му промотираме за без пари и вика довиждане !Ако някой има излишно време да губи,нека ходи.Аз,а и почти всички хора искат твърдо  заплащане.В крайна сметка живеем д труни времена и ако разчитаме на някой да си купи нещо то теб,значи ни очаква гладна смърт.Такива посреднически фирми трябва да изчеднат от пазара на труда!

Искам да дам коментар на мнението, което е написано по-горе. Изключително грозно е да се пишат такъв тип коментари без никаква правдоподобност и доказателства. Първо всяка една карта предлагана от споменатите фирми е напълно коректна и истинска. Картите за опера и театър са нещо, което развива културата и духовния свят на България, такаче не виждам нищо лошо в това да се предлагат на обществото.И второ офисите са 'голи', защото хората в тази работа не работят в офиса, а извън него. Хората работещи тази работа не са "нагли измамници", а изключително интелигентни, ерудирани, възпитани, упорити и работливи млади хора, които заслужават уважение, защото тяхната работа наистина не е никак лесна.
Препоръчвам на всеки които кандидатства в някоя от тези фирми да се увери сам в техните качества и недостатъци, вместо да следва добре познатия овчи модел на разсъждения. Аз вече не работя тази работа, но едни от най-прекрасните ми преживявания са били в тази работа, а също и едни от най-полезните качества, които съм натрупала. Пожелавам го на всекиго.