HVB Bank Biochim /img/frontend/nomap.png"

parite ot NOI sa privedeni,a v kartata niama ni6to.Baviat gi po 5-6 dni.Kato se obadi6 po tel.za spravka te darjat po 3-4 min.na tel i nakraia ti se kazava,,v momenta nemoga da razgovariam i nikoi ne me e pital dali moga da govoria a me svarzvat,,na kakvo prili4a tova.......Uvajenie nikakvo!Xora znaite 4e NOI privegdat navreme parite a bakite si gi vartiat i gi baviat!

Банката си има както плюсове, така и минуси. Нека да започнем с плюсовете: Биохим е една от четирите най-големи банки в България, което означава, че работил ли си там или работиш значи си работил или работиш на престижно място и имаш повече перспективи за работа на много места. Друг пюлс, че скоро служителит в тази банка, ще сме част от най-голямата такава в България, което е още по-престижно и в CV това стои просто перфектно. Примерно едно е да си бачкал да речем в Общинска банка или Прокредитбанк и съвсем друго в Булбанк, по тона спор няма.
Минусите:
-ниско заплащане: заедно с Банка ДСК, ОББ и Булбанк за съжаление и тук заплащането е доста обезкуражаващо, особено в клонова мрежа. Актуализация на заплатите се прави рядко, което създава предпоставки за голямо текучество, от което според мен губи банката. Тези хора не си ли правят следната сметка: Добре дайте сега да дадем за тази година допълнително 5 млн. лева за увеличение на заплати, което би дигнало печалбата на банката с 20 млн. лева. За съжаление едва ли изобщо някой прави такива анализи и от това губи банката и нейните акционери, а и самите служители.
-възможностите за развитие имаш ако имаш и познати в Централата, т.е. за да отидеш да работиш там, ако си в клонова мрежа трябва някой да те "издърпа". Повишенията не се правят на база това какво си направил и постигнал, а на база връзкарство

Банката е добра, въпреки, че скоро няма да съществува. Струва се да изкараш няколко годинки там...

Това за преструктуриранията е вярно - от едно в друго, два месеца не се задържа положението едно и също. Парите не са никак лоши, особено съчетани с бонусите и социалните придобивки. Възможност за кариера има, тъй като текучеството е високо и ако си постоянен и способен може много бързо да се издигнеш (е не за 3 или 6 месеца:)).

Пълна незайнтересованост на ръководството за проблемите на служителите.

Ако не си от "дълбоката" провинция и не говориш на мьеко, не можеш да порсперираш в тази институция. Непрекъснато текат интриги на фона на непрестанните преструктурирания и "мърджвания" и печеливши от тази ситуация са дивите селяни, защото интригите и наколенките са им в кръвта. Няма никаква система за обективна оценка на уменията и знанията. Липсва политика за развитие и защита на компетентните и можещи кадри. Стимулират се подмазвачите и полизурковците, които по правило се оказват и некадърници, а на премите и честни служители се показва вратата, независимо от способностите им. Заплащането е мизерно. Ръководството (съставено предимно от австрийци и техни подлоги - български селяни) е високомерно и надменно, отнася се със обикновенните служители като към плебеи.

хмм за начална фаза там не е зле, но няма никаква идея за развитие в персонала, постоянно тече преструктуриране, малко хаотична комуникация между отделите. Заплащането също не е кой знае какво