Абе палячо, тая компания още в зората на кол центровете си имаше славата на бардак, а ти като се биеш в гърдите колко си се развил там - да ти кажа, че да си примерен гражданин на нездрава/болна общност не е признак за добро здраве/манталитет.

Какво предлагат хората ли, боклук нещастен?! Висше, 1-2-3 езика и компютърни знания, е това предлагат, докато разни слагачки и шуробаджанаци се издигат без да ги имат. След като това е преобладаващото наблюдение, "сори", ама не си Месията, за да докажеш друго.

Погледнах от любопитство какво се говори за C3i в този сайт, много мрънкачи и разбирачи са се събрали на едно място.
Компанията дава на хора без професионален опит шанс за добър старт, шанс да развият качества като самодисциплина, работа в екип, комуникативни умения,т.н., да се запознаят с корпоративната среда, да срещнат много други млади хора с най-различни интереси и да печелят прилични пари като за българската действителност.
Без това, което ми даде C3i за близо 5 години сега нямаше да съм това, което съм и там, където съм.
В тази компания се следи стриктно работата да се върши. Много малък процент индивиди оцеляват и се издигат въпреки, че не си вършат добре работата. Има ги, разбира се,но човешкият фактор не може да бъде елиминиран в която и да е компания. Подмазвачество, лични приятелства, "тайни" интимни отношения и прочие има навсякъде. Тук тези неща са обект на коментар явно за интригантите, онеправданите мързеливци и за тези, които нямат база за сравнение с други компании.

Помнете все пак, че говорим за кол център и хубаво си помислете на този етап от живота си какво предлагате вие в замяна на това, което изисквате. Успех на всички в живота!

Някой може ли да ми каже горе-долу след колко време се обаждат след интервюто? И дали наистина се обаждат ако си отхвърлен като кандидат?

Значи какви врътки правят спрямо клиентите си няма да коментирам надълго, само ще спомена, че конкуренти на пазара тук имат поддръжка, за което те самите не знаят, ами и понеже има голям недостиг на хора във фирмата, прехвърлят акаунти на други и излиза, че един агент има достъп до база данни на два конкурента. Дано разберат някой ден самите фирми, че да ги съсипят от дела...

Защо напускат хора ли? Ами защото за по-малко труд някъде ще вземат същите заплати. Или защото изискват много, но дават малко, повишава се по българска традиция не квалифицирания, а гъзолизеца и негодника. Или ако си гадже с някой мениджър/супервайзър.

При напускане също има проблем: клаузата в договора е, че дължиш двумесечно преизвестие, а ако е по-малко, разликата в сумата за двата месеца. Дотук добре, законно е до тримесечно предизвестие. Но ти изискват неустойката преди да напуснеш, иначе отказват да ти прекратят договора, без значение по какви клаузи пускаш молба, което е против закона, но има една гърбава от отдел "Човешки ресурси", която нагло и уж културно ти обяснява, че е така... Абе ако няма къде - минете през тая дупка, но за тези пари и условия има и други.

Като кандидат мога да ви кажа че за пръв път съм чакал окора час, през който и вода не ми предложиха. Даже по едно време се чудех дали да не си тръгна.... онношението е -5 даже и да ми си обадят не бих започнал!

Много се насират напоследък, преди ставаха горе долу. Назначават всякакви хора, с ниво на езика А1, без английски и без опит, съответно нивото на обслужване към клиента е много ниско. Да не говорим за спазването на договорите с клиента: лъжат и мажат, няма никаква конфиденциалност на информацията, обслужват конкурентни фармацевтични компании, криейки от тях. Вицето им е един бургаски селяндур, а мениджмънта е масово кифли с вафли и диплома от унсс + нацепени батки без дипломи....Човешки ресурси няма да ги коментирам, то  това дори не може да го определиш като ЧР. Ходете там само, ако сте на зор и винаги се пазарете на интервюто за пари, всички получават каквото са се разбрали, наскоро имаше и скандал с проект със двойни заплати ....

Тея кол центрове трябва да ги забранят със закон. 90 процента са пълни с неориентирани, мързеливи, невъзпитани и ужасни селяни. Жалко, че това са млади хора. Искат пари, после ссе задоволяват с някакви 1500 лева и се бият в гърдите, кой сме ние. Поне преди време нещата бяха така, но според отзивите и сега нешата не са се променили особено. Празноглавци, колкото щеш, по всичките кол центрове.

Здравейте, някой има ли актуална информация за заплатите в отдел човешки ресурси? Излязла е обява за Junior Recruiter и се чудя дали да кандидатствам. Образованието по психология го имам, но зад гърба си имам почти 8 години опит в кол центрове, ИТ процеси и сървис мениджмънт. Бих направила смяна на професионалния път само при прилично стартово заплащане. Благодаря!

не е най-лошото място в сектора, в който оперира, но не може и да се откъсне българщината, типична за него: гъзолизничеството, подмолната работа - хората, притежаващи тези качества биват повишавани. също така и шуробаджанащината не се пропуска, онзи незнаен рапър Xplisit някой се е излъгал да го наеме за меринджей, а той не само няма поведението и качествата с цялата си арогантност на парвеню, ми и гадженцето си бута тийм лидер. наемат се малко свестни хора, за да има все пак някой, който да гърби за работа, другото са само неподходящи за тази работа, които могат да бъдат използвани на макс - много е вярно това за HR отдела - препоръчват се хора с качества, а се наемат възможно най-лошите кандидати, което е дело не само на самия отдел, ами и на мениджърите.

всеки един проект в тази фирма е започнал добре, но после е бил побългарен заради изброеното по-горе. и реално не е по-различна от никой кол център, просто не е най-голямата дупка, ама пък и не дават най-големите заплати, а изкарват не по-зле от конкурентните фирми.