Kaufland Bulgaria / Кауфланд България /img/frontend/nomap.png"

Kaufland Bulgaria / Кауфланд България

Славчо, Георгакиев, вместо да обикаляте постоянно и да имате непосилни изисквания съберете го тоз персонал и кажете на две на три ще се увеличават ли заплатите или не. Миналата година не ги увеличихте щото Ковид, преди две години отговора на бате Славчо беше "ми, еди си къде ги вдигнали, ще се работи по въпроса". Март месец стана, бензина ще стане 5 лв, хранителните стоки още миналата година ги вдинаха, ама заплатите - като извънземните, чували сме за тях, ма не сме ги виждали. Толкоз ли е трудно някой от вас да обиколи отговорните му филиали и да бъде мъж и да каже с едно изречение кво ще се случва и ще се случва ли изобщо.

Искам да си изкажа мнението за магазина Ви в град Карлово. Толкова НЕЛЮБЕЗЕН и САМОВЛЮБЕН управител не бях виждал от дълги години в тази сфера. От доста време не бях взлизал да пазарувам там , но такава пълна деградация и липса на познания по елементарни теми и способи в търговията не познавам. Това момченце незнам как е попаднало в този магазин , но го раздава като местният дерибей и знаещ всичко там .Просто ще Ви помоля от София да съберете малко крилата на " шефчето" и неговата клика, защото яко ме дразнят. Не си виждат насраният задник, но и се правят на велики

В 7300 в Бургас сума народ избягаха зсради управителката: руса метла, която няма елементарни познания за това как трябва да де държи с хора. Не съветвам никой да започва работа там, освен ако не иска да бъде ежедневно навикван и унижаван. На хартия всичко е точно, имат чудесни правила, принципи на работа, стандарти итн, но на практика те не се спазват. Ужасна работна атмофера.

Чудя се как Кауфланд става "Работодател на година" за ЧЕТВЪРТИ ПОРЕДЕН ПЪТ??? Ще кажете защо ли?
Защото
1. През последните ДВЕ години, заплатите на служителите не са индексирани спрямо инфлацията, а точно обратното. Намалиха бонусите за обслужване на витрина и каси, махнаха и летните бонуси за натовареност на колегите от морските градове през летните месеци.
2. Докато другите фирми даваха по 80лв. ваучери от януари 2021, в Кауфланд това увеличение е факт едва от края на 2021г.
3. Ако ти се наложи да ползваш болничен- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СИ ПРЕЦАКАН- в зависимост от продължителността му ще си до отработиш част от него. ПРИМЕР: Ползваш болничен в началото на месеца 10 дни, по график си трябвало да бъдеш ШЕСТ ПОРЕДНИ ДНИ НА РАБОТА С ЕДИН ПОЧИВЕН ДЕН и след това още три работни дни, НОО след като си излязъл в болничен веднага ти сменят графика и изведнъж за тези ДЕСЕТ дни ти ПИШАТ ПЕТ ПОЧИВКИ. След като се върнеш на работа след болничен до края на месеца РАБОТИШ ШЕСТ ДНИ, ПОЧИВАШ ЕДИН. ЧЕСТИТООО!!!!
4. За да си вържат графиците с по-малко хора, пак те прецакват като вместо 8-часови смени ти пишат смяна по шест часа и половина или 7 часа и така вместо в месеца да имаш 8 или 9 почивни дни, оставаш с 5 или в най-добрия случай 6 почивки.
5. Друго подобно на горното сумарно време- в края на всеки двумесечен период, когато се прави изравняването на часовете, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЗАВЪРШВАШ МЕСЕЦА С 3-4 ДНИ ПО 10-ЧАСОВИ СМЕНИ!!! АМА ВСИЧКО Е ТОЧНО!!
6. Това да си знаеш графика за месеца, както е по кодекс-АБСУРД! График се вади седмица за седмица, като едва в съботата знаеш какви смени ще си от понеделник. Седмичен график се слага само, ако очакват "внезапна"проверка по сигнал или когато има годишен одит.
7. Това да си планираш ПЛАТЕН ГОДИШЕН ОТПУСК е МЕЧТА! Два пъти в годината по 5 поредни почивни дни отпуск ти стигат! Останалите ти ги дават по 2-3 ЕВЕНТУАЛНО с БОНУС :) "УЙКЕНД"
Мисля да спра с изброяването на още точки, за да ни Ви отегча, само ще спомена, че не си заслужава това което плащат за СТРЕСА И НАТОВАРВАНЕТО на което си подложен ежедневно.

Приятели ето начин, как да си докарате малко допълнителен пасивен доход. Аз лично съм доста доволен, като си докарвам до 200$ на месец а и не изисква кой знае колко време да стоиш пред компютъра;

Имах впечатления от кандидатстване за позиция в Кауфланд - позиция в тяхната администрация от преди десетина години. Впечатленията ми бяха, че е една доста тегава, бюрократична, ала комунистическа структура, където се вихри "нашто". HR-отделът им се състоеше от строги лелки (не коментирам визията, макар че и тя съответства, а манталитета).

От най-пресният ми опит от последните месеци на техен експериментален кандидат (пуснах ексеприментално кандидатура за пасваща на професионалния опит административна позиция) мога да кажа, че за едно десетилетие нещата не само не са се променили, но и са се влошили!!!

Директен отказ на ниво кандидатура с клиширан отговор, че профилът не бил подходящ! Подходящ е!
Разбира се, просто е прекалено конкурентен и никой там не желае да си загуби работата, защото ще се появите Вие по-способен, по-опитен и по-мотивирен и тези, които са свикнали да се излежават удобно на стари кълки, ще залязат.

Слава Богу, за мен това е само експеримент, защото си имам чудесна и много добре заплатена работа, но има много хора, за които не е.

Така че...пускайте връзки ако имате, иначе нЕма да ви "огрее", ако много другите сте част от "партията".. хаха

Информация от първа ръка, на хора, които са работили там: тегав "комунизъм" :)

Управителите на Кауфланд едни от най-некадърните тези изобщо не заслужават да са управители но очевидно са на тези позиции заради връзките си а не заради качествата си иначе заради тяхната очевадна неспособност да оценят служителите на Кауфланд съм сигорен че никои нормален човек няма да ги назначи за управители а най-смешното е че тези които са ги назначили им внушават че са на бъдещето явно рибата се вмирисва от към главата служителите на Кауфланд трябва да бъдат преценявани на базата на това което реално са свършили по време на работа като време количество и качество а не тези некадърни Управители да си говорят този неми е симпатичен или този не мисля че ще се справи ако го наема я да него наемам по добре и да избера някой които ми е симпатичен това го пиша защото лично съм ги чувал как си говорят Упавители и замескик управители и то многократно и така е във всички магазини на Кауфанд поне във гр.София изводите са си за вас аз това го и видях и чух така че никои не може да ме убеди че тези хора стават за Управители на Кауфланд аз не бих ги наел дори да ми измият автомобила

Преди два месеца започнах в Кауфланд, на работа като касиер. Интриги и клюки от страна на дъртите колежки и колеги на макс. Държат се любезно с теб а зад гърба ти, интриги. Управителката, се държи с теб все едно си незаменим служител, а на 31.12.2021г.ти заявява, че си освободен от работа, защото не се справяш с работата. Е избутахме праниците, касите ви пълни с мангизи, БРАВО на временно наетите работници. Кауфланд се превърна в магазин Зора, Джъмбо и магазин за дрехи. Скоро ще се предлагат и стоки от секс-шоп, заради ограниченията.

Контролирайте охраната си от фирма Енигма гард. Държат се отвратително с клиентите си. Охранителите освен че са нелюбезни не носеха работно облекло, а баджа на охранителя си го бил забравил в тях. Трябваше да вика колегата си и да ми се обеснявят как и двамата били охранители. Никакви обноски и отношение. Направиха ми забележка че не съм си преместила кошницата около касовата зона. Вие клиент ли сте? Не, аз съм охраната, проблем ли има? И по какво да позная? Един чичко с негови дрехи и без бадж. Миришещ на пот, некъпал се от дни, с гнусна брада. Леле трагедия! Отвртена съм! Не пия алкохол, може освен на пот на алкохол да миришеше. Погнусена съм. Нямам и желания да стъпя и да пазарувам повече при вас!

При посещение днес 26.12.2021 на обяд служителка на Кауфланд Перник - Изток поставяше на много продукти етикети с намаление за периода от 27.12.2021. Също така си закупих тоалетна хартия 32+16 на цена от 15.99лв.