Kaufland Bulgaria / Кауфланд България

Здравейте , виждам много отрицателни коментари за тази верига магазини и то навярно са верни а , не измислени ! Днес ми предстои интервю за работа в магазин Кауфланд в Хасково , на неизвестна за мен позиция ( в обявата им в джобс .бг бяха много -касиери, работник щанд и др.) , не конкретизираха за какво съм бил одобрен от 'Милионите" кандидати за работа.По телефона попитах дали е подходящо за студенти задочна форма на обучение , а от там ми казаха , че едва ли не не знаят и трябвало на интервюто да си попитам управителката ..... но като поразгледах коментарите само за 2015 год. виждам , че не е много подходящо за студенти и дали има смисъл ходенето ми за събеседване ?!

Мнение:

Az sum budesht bivsh slujitel OT Kasi ot Ruse sreshty Alta. Nikoga ne zapochvaite rabota v tozi magazin dokato tezi primadoni rabotqt v trezora. Ako ne im lijesh zadnika I ne si traesh shte ti maglasqt nqkolko sporazumeniq uj she ne ti izliza kutiqta .posle she te zavedat pri shefa da te izgoni ili da te natika v nqkoi otdel. Nikoi ot rukovoditelkite ili rukovoditelkata na sektora ne e pokazvala na nqkoq ot nas kude moje bi burkame. Obuchenieto e pri nqkoq kasierka na koqto ne I se zanimava S novata. Na intervutata upravitelq obqsnqva kak She ni so obqsnqva vsicho da be da::))))).Tozi shovek e dalech OT istinata.Anel Redjeb ni dava da se podpisvame uj sme minavali obuchenie. Obushenieto e samo da si podava polovinata glava ot trezora do ni navika I ubijda .nqma smelost daje da gleda v ochite .ne sum vijdala drugu slujiteli OT magazina da xodqt pri upravitel na razgovor osven kasierki.ne zapochvaite rabota v tozi magazine. Kakvoto I da vi govori upravitelq vi luje. Tam smqtat she OT vratata I poshvate da rabotite. Pochivate up 2*15min I 1*30min da be da drug put. Trudno mogat da te smenqt da pikaesh. V sofiq dali e taka. Nishto OT tozi magazin nqma da mi lipsva ne si gubete vremeto tam

До Г-жа Величкова,Г-н Цонев и Г-н Гайдов!
Обърнете внимание на управителите си в новият ВИ филиал в град Шумен ,още колко служители трябва да си тръгнат, за да потърсите вина и малко отговорност на управляващите в Кауфланд Шумен-2.Лицемерието и интригантството им принуди и ще продължи да принуждава много добри и кадърни служители да си тръгнат от този магазин.А на вас всички които мислят да започнат работа в Кауфланд Шумен-2 не го правете- Г-жа Веселинова смачква всички рано или късно,колкото и да ви се усмихва и да се прави че вие за нея сте най-кадърният кадър,пред вас:От вас по хубави няма да има ,а зад гърба ви ще забие не ножове а цели мечове.С ЕДНА ДУМА НЕ ВИ ТРЯБВА ДА ЗАПОЧВАТЕ РАБОТА ТАМ ,НЕ И ДОКАТО ЧАСТ ОТ УПРАВИТЕЛИТЕ СА ТЕЗИ КОИТО СА!

Здравейте на всички които кандидатстват за работа в Кауфланд първо да си помислят добре!Става въпрос за филиалите в гр.София за масовите длъжности(другите длъжности по заплатените са на шуробаджанашки избор и за наши хора).Значи заплатата на която ви осигуряват е 770 лева бруто,чисто получавате 610 лева,имате и 40 лева в купони,с които имате право да пазарувате естествено единствено в кауфланд и лидъл в тях защото и двете вериги са на един собственик.За смешните 610 лева или 305 евро?!,работите като НЕНОРМАЛНИ,със сигурност по вече от колкото в чужбина се работи!!!Направете си сметка 610 лева в София за къде ще ви стигнат по напред за сметки ли,за разходи ли,за наеми ли,за храна ли?То да се поврътваш и да лентяйсташ на работното си място и да чакаш да ти свърши работното време да е лека работата 610 лева горе долу стават,но да работиш натоварено постоянно да не се спираш за тези пари си е пълна пародия.Има и друго осем часовия работен ден важи само на интервюто,никога ама никога не се работи осем часа винаги се остава два-три часа по вече,които никога не се заплащат!!!Който ще кандидатства хубаво да си помисли,защото след това ще разбере само,че си е загубил време,нерви,здраве,а за тези пари ще видите как се работи!Успех на кандидатите за работа.

Уважаеми г-н Иван Иванов, г-н Бисер Цонев, г-н Евгени Гайдов,
от съображения за сигурност на работното си място ще запазя името си в тайна. Знам, че мненията от този сайт достигат до вашите очи и уши, така, че накратко ще се опитам да обясня ситуацията във филиала в град Габрово, която малко или много се премълчава при посещенията ви.
Позицията, която заемам ми позволява да направя обективна оценка на работния процес, а стажът ми във филиала е достатъчен за да вземете мнението ми напълно сериозно.
Чувството за справедливост ме накара да си изкажа мнението тук, а именно такива несправедливости се случват във филиала. Няма да казвам конкретни имена за да се запази достойнството на тези хора, но изброените по-горе ръководни кадри знаят за кого става дума.
Работил съм в няколко големи национални и международни фирми, преди да започна в Кауфланд и мога спокойно с ръка на сърцето да кажа, че структурата, организацията, социалните придобивки са на много добро ниво. Взаимовръзките между немалкото направления на фирмата са на изключително ниво, йерархията е много добре изградена и отговорностите на всяка една позиция са добре формирани. И точно тук на ниво управител и дежурни управители се къса нишката във филиал Габрово. От отварянето на филиала са минали почти 3 години, и в момента е 3-ти различен управител. Една госпожа, която идва преди 1 година от конкурентна за нас верига. Тук е първото нещо, което не ми се понрави, че уж се дава предимство на собствените кадри, твърдение, с което се "бият в гърдите" висшите ръководни кадри във фирмата. Но да кажем, че точно в този момент не е имало такъв подходящ собствен кадър и се е наложило да се наеме външен човек. Тук е основния проблем, за въпросната г-жа, която за да прозвучи меко бих казал, че няма нужните качества за ръководене на филиала, а по-твърдо бих казал, че е некадърна. Некомпетентността, която е основното и качество, води всички под нея надолу. С неадекватното си поведение ежедневно кара всички служители и ръководители да са с попълнена бланка за напускане в джоба. А мога да кажа, че във филиала има служители, които са от самото откриване и изнасят на плещите си всички неразбории. Хора, на които не им се дава шанс за развитие, поради факта, че не са "гъзоблизци" и не ходят да се черпят с нея след работа и т.н. Конкретно ще кажа, че преди месец напусна един от най-добрите кадри на ръководна длъжност, който в момента заема длъжност управител в конкурентна за нас верига в града. Господа директори, регионални, зонални и т.н. това ли искате да се случва тук, готовите обучени кадри да "изтичат" в конкурентните фирми? Имам информация, че друг от т.н. "стари" кадри, за мен може би най-компетентния от всички, дори и от дежурните управители се готви да напусне фирмата и да започне в конкурентна. Господа събудете се и вземете мерки това да не се случи. Тук идва и реда на т.н. ръководители сектори, които едно изключение попадат също в графата "неподходящи". При тях важи максимата "преклонената глава сабя не я сече". Не поемат никаква отговорност за действията си, нямат качества за длъжността и буквално "заглушават" всеки, който се опита да покаже качества и умения, като умаловажават дейността им. Трябва да подчертая, че служителите се държат умишлено в неведение, не се обучават и не се поощряват когато заслужават, за да не застраши някой случайно длъжността им. Тук е мястото да спомена и начина по който бе избран наскоро един от ръководителите сектор Храни. При положение, че не е показала добри резултати в предишната си длъжност е повишена, като така се подрязаха крилата на хората, които реално показваха добри резултати в работата си и заслужаваха повишението. Отговорът се крие както в много от случаите в България - шуробаджанащина. Само ще открехна за роднинската връзка между нея и мениджър който е на едно ниво под директор на дирекция Продажби. Това обяснява всичко нали?
Бих искал това мнение да стигне до хората, които са отговорни и да се вземат мерки, т.к. повярвайте ми не успеете ли да си задържите качествените кадри, нищо добро не ви чака за в бъдеще.
Благодаря за вниманието!

Единственото хубаво нещо е заплащането , но дали е най важното след като те съсипят от работа и си почти инвалид. Ако може един да върши работа за 10 на всякъде , това не е нормално . С палетна количка да дърпаш пале над тон , това си е подсъдимо . И тази верига тръгна по стъпките на останалите .

Здравейте. Тук бих искал да изразя мнението си за Кауфланд България (няма да споменавам град, но съдейки по мнението на колеги от други населени места, моето го приемете като общо).
Нека започна с положителните страни на фирмата. Кауфланд предоставя на своите служители постоянен трудов договор с пакет допълнителни здравни и пенсионни осигуровки. В това отношение нямат грешка. Заплати също редовно се взимат, ваучери от 40лв. месечно също. От тази година вече сме и с тринадесета заплата.
Но за съжаление плюсовете се изчерпват дотук.
На първо място за заплатите. Вярно е, че са сравнително по-добри спрямо кокурентните вериги, но не са и това, което заслужаваме. Знам как се работи в Билла, в Лидл, в Карфур и т.н. Те и затова служители на въпросните хипермаркети като започнат работа при нас се отказват след някой друг ден. За мъжете как да е. Но не можеш да караш 40-50 килограмова жена да дърпа един тон палет с обикновена палетна количка, която и без товар върви едва-едва. И това не е прецедент, а ежедневие. И накрая пак се тупаме в гърдите, че сме много добре заплатени и прочие. Е, не сме. Това е истината. Работил съм в строителство, на полето, но никога не съм се връщал толкова пребит като след смяна в магазина.
И след като споменах смени, нека и на тях обърна внимание. Почти никога не се работи по 8 часа дневно. 2-3 часа отгоре си е напълно нормално, а понякога са и повече. И бих го приел, ако по принцип се плащаше извънреден труд или поне да се дава като компенсации (и това се случва, но уви, много рядко). Почивките са 2 по 15 минути и една половин час. След края на работния ден се разписваме, че сме ги използвали, но дали е така, само ние си знаем.
Другото, на което искам да обърна внимание е обстановката. Уважение от никой и от нищо не можеш да получиш. И как да си "усмихнат и добър" след като цял ден знайни и незнайни началници те правят на нищо, подбиват ти самочувствието и те карат да се чувстваш като нищожество. Някой дори си позволяват и да обиждат и ругаят, представете си (тук е момента да спомена г-ца М.Маринова - който я познава, знае за какво говоря). Не ме разбирате погрешно, в по-високото ниво в йерархита няма нищо лошо, шефовете трябва да са с една идея по-гордо вдигната глава от нас, но не и по този начин. Това другаде не съм го виждал. Дано и да не го видя.
Следва да споменем и хигиената. Ще кажа само, че ако знаете какво става най-вече в склада, а вече и тук-таме в търговска зала, никога няма да си купите и щипки за пране дори от Кауфланд. Аз лично в извън работно време дори не припарвам дотам.
И накрая, но не на последно място - злоупотребите с правата на служителите. Конкретно за трудовите договори. При нас съкращения няма. Всичко е по взаимно съгласие. Може би ние, служителите, сме си най-виновни, защото никой не си търси правата. Колко пъти се е случвало да падне рязко оборота и тогава естествено се налага намаляне на персонала. Но познавате ли някой съкратен? Не? Няма и да срещнете такъв. Тогава се запова едно привикване, едно вадене на от девет дола вода и накрая дори със заплахи за дисциплинарни уволнения,и какво ли не още, и резултатът е винаги един и същ - освобождаване по взаимно съгласие...
За щастие скоро приключвам трудовите си взаимоотношения с Кауфланд България и повече там няма да се върна, ако ще и по кофите да ровя за да се изхранвам.

Работя в Кауфланд около година и половина. Работата наистина не е лека и не е престижна, но много неща се подобряват. Започнах на 360 лв нетна заплата, а в момента тя е 500 лв и 40 лв ваучери. От 2016 с още около 50 лв ще увеличат заплатите на служителите, като за Коледа всеки според стажа във фирмата ще получи 13-та заплата. Стремят се също така /поне на 90%/ да връщат извънредни часове или да ги изплатят. Заплати получаваме редовно и двойни надници на официални празници - Коледа, 3-ти март и т.н. Веднъж в месеца ти осигуряват почивка в събота и неделя. Не се допуска по график днес да си втора смяна утре да си първа. За мен Кауфланд е най-доброто място за работа спрямо конкурентните вериги - Пикадили, Билла, Карфур, квартални магазини.

Вярно е, че повечето ръководители постоянно правят забележки на служителите с повод и без повод, понякога се чувствам като в някакъв филм, в който ролята на ръководителя е да не е доволен никога от нищо и от никой. Мога да призная, че адски много се дразня на неоснователни забележки, ако пък някой започне да ми крещи и аз започвам да му крещя и да го нареждам без значение дали е GPF,WBL, управител, регионален. Подобно отношение не трябва да се толерира, това, че някой има ръководни функции /сигурно притежава някакви качества и умения за да е ръководител/, не означава, че ние като служители сме боклуци!!!

Забелязах, че се коментира и централата в София. През есента кандидатствах чрез jobs за сътрудник в търговска дирекция. Попълних един формуляр и ми се обади госпожа Вълева да си уговорим среща. Но в деня, в който беше насрочена въпросната среща, точно когато пътувах за София /не съм столичанин/ ми се обади госпожа Ирена Райновска, за да ми каже, че срещата се отлага, аз естествено казах, че пътувам в момента и проведохме интервюто. След около две седмици получих e-mail, в който ми съобщават, че съм се представил много добре, но за момента не могат да ми предложат конкретна длъжност. От коментарите, които прочетох, може би трябва да се радвам, че не започнах работа в централата.

Здравейте, до скоро работих в централния склад на Кауфланд в с. Стряма и бих искала да изразя огромното си разочарование от работата и отношението към работниците там. За съжаление там съществува дискриминация за служителите, които работят чрез външни фирми, изисква се най-много работа, а се дава техника, която работи на магия. Всички хубави поръчки са отделени специално за служителите на кауфланд, е има и изключения за определени хора от външните фирми, но при тях нещата се получават само защото са роднини с хората, които пускат поръчките. Най-голямата дискриминация е че вече глобяват разговорите между служители на кауфланд и служители на външни фирми. Освен тези недопустими глупости, всеки ден ти увеличават работното време и вместо 8 работиш поне 10-12 часа, но никой не ти плаща допълнително за това. В момента действащите шефове на склада се държат като животни с всички скужители и най-недопустимото е че склада е пълен с плъхове и мишки. Аз лично като знам през каква мизерия минават хранителните стоки на кауфланд, дори вече не пазарувам в магазина. Не знам дали ще успея да помогна на някого, но колкото и да ви трябва работа, не ходете в този склад. Там ще срещнете само унижение, мръсотия, шуробаджанащина и задължително половината от заплатата си ще оставите за глоби.

Много съм разочарована от прочетените мнения за работата в Кауфланд. Кандидатстах за ръководител отдел каси в София и имаше много неуредици, който убиха ентусиазма ми за работата. Може ли някой да ми каже нещо повече за условията и начина на работа за тази позиция?

Благодаря