Kaufland Bulgaria / Кауфланд България

Много съм разочарована от прочетените мнения за работата в Кауфланд. Кандидатстах за ръководител отдел каси в София и имаше много неуредици, който убиха ентусиазма ми за работата. Може ли някой да ми каже нещо повече за условията и начина на работа за тази позиция?

Благодаря

За кауфланд Сливен 2 да не ви се налага да работите в сектор Свежи храни и най вече с отговорник СТЕЛА държи се с персонала като роби ако не се вземат мерки всички ще напуснат заради нея ужас е .

Разочарована съм от Кауфланд.пред клиентите ни карат да сме учтиви, а когато си оставяш сейфа те правят да се чустваш като най- недъгавия и тъп човек.Все ти си виновния за всяко нещо.Работих като касиерка.Не се наемайте да Ви убиват всеки път като човек и като личност.Имам висше образование, но да работиш в Кауфланд явно означава да не уважаваш себе си като личност.

Може би аз съм единствената служителка която си обичаше работата,но до едно време.Видях че след толкова години,ТЕ пак са недоволни и за тях нищо не вършиш.Чете ли някой тея коментари,че да продължава да се случва това.Качествен персонал си заминава,стари кадри не се ценят.Кой ще се замисли?Някой ще направили нещо изобщо?

Нямам думи за тази верига магазини...по точно за различните филиали!Отиваш на работа в определен час и си тръгваш когато те преценят...за почивките няма какво да коментирам,понеже няма такива...пускат те 30 мин в най-добрия случай и те викат на 10-тата минута,ако ли не можеш и да минеш без почивка с 8-часов и 30-минутен работен ден.По принцип трябва да почиваш по закон два пъти по 15 минути и един път 30 минути.Евала на управата като дойде някой по-виш всичко трябва да е ОК от горе до долу.Повечето от тези,които са сложени за управители са научени да наизостяват различни фрази от голямото добро утро...в действителност са супер ограничени хора.Иначе имат големи претенции към кандидатите за работа там.Който иска да работи без почивка през работно време и да не може и да отиде до тоалетна.............това е мястото!!!Даже нямат и нормални разговори между управител и служител...!!!!

Някаква информация да споделите за магазините в Сливен? Как е работната среда там?

Ще поспоря малко колко "велика и успяла фирма" е Кауфланд. В този магазин не стъпвам дори като клиент. Толкова е мръсен, нехигиеничен и отвратителен, гнус ме е да вкуся каквото и да е отвътре. Не разбирате ли че те разчитат на текучеството, днеска сте вие, утре друг. Въртят простолюдието и то им върши работа - кой колкото се задържи - един, два, три месеца. Като си отидете, за неквалифициран труд има още много. Жалко е само че на такива мижитурски това се позволява, аз имам двама познати, които са бачкали там и са ми разказвали за всичките им мизерии. Идат ми много солени думи на устата, но не е етично, надявам се само на това, че БОГ ГЛЕДА! Дано си го получат!

Здравейте. Прочетох доста от коментарите и останах доста разочарована, а ми предстои интервю за работа. Исках да попитам дали нещо се е променило към по-добро - заплата, отношение, спазване на работното време, почивки?
Благодаря.

Тъй като остават няколко дни и мога да се нарека бивш служител, реших да споделя моите впечатления от Кауфланд България. Не съм чел други мнения, както и не смятам да влизам повече в тази тема. Ако мислите, че поста е нереален, можете да потърсите името ми в гугъл, където бихте намерили начин да се свържите с мен.
Вече имам 8 години трудов стаж, като съм преминал през вече 4 фирми, две от които немски. В Кауфланд работих близо 1 г и 8 месеца. Кауфланд ще е първата фирма, в която при напускането си, няма да изпитвам радост при напускането си. Радвам се, че отививам ня място, което по сегашно убеждение смятам, че е по-добро за моето лично развитие, но в същото време мога да заявя, че опитът ми в Кауфланд до момента е най-доброто, което съм имал в кариерата си.
Работих във Финансово-Административна деркция в звено казващо се Процес Мениджмънт. Най-общо се занимива с поддръжка на системите във дирекцията. Работата е изключително динамична и мога да кажа за мен силно привлекателна.
Това, което ме впечатли от самото начало е, че това е първата фирма в която не усетих да има "шуробаджанащина". Нещо, на което съм се натъквал на всички фирми преди това и което убиваше винаги мотивацията ми след известно време. Възможно е да има някакви роднински връзки, но те са останали скрити за мен през цялото време, в което съм при тях, което само по себе си е удивително за мен.
Когато говоря за фирмата, имайте в предвид, че моите наблюдения са предимно за дирекцията, в която съм работил. Мога да кажа най-спокойно, че хората на основните ръководни длъжности в дирекцията, подчинени на Михаил Петров, включая и него, са точните хора на точното място. Те са много различни, но в същото време са с подходящите качества за заеманите длъжности, което им помага да поддържат едно от най-високите нива в групата на Кауфланд дружествата в Европа.
- Заплащането е на прилично ниво. Не мога да кажа, че е нещо невероятно на експертните позиции. Ръководните позиции са вероятно нещо различно, но за да се борите за тях трябва да имате перфектен немски и в повечето случаи добър английски
- Уважението, което имах за работата си беше на много високо ниво. Имайте в предвид, че хората, които не се чувстват щастливи и не работят продуктивно, вероятно няма да го получат, а точно обратното. Във фирмата се толерира работолюбието и лоялността. Ако сте щастливи и съответно постигате добри резултати, ще имате възможности
- Привилегиите бяха добри
- Работите ли добре и постигайки добри резултати, едва ли ще имате повод да се чувствате несигурни. Кауфланд е най-голямата и най-организираната фирма от всички останали конкуренти на пазарът в България. Едва ли това ще се промени в близко бъдеще.
- Ангажираността ми беше висока в определени периоди, но в останалото време е нормална. Имам в предвид, че е било възможно да си тръгна навреме.
- Потенциалът за развитие е вероятно една дълга тема. Като цяло перфектния немски ще е от голям плюс, както и знанието на английски, ако искате да се развивате. Компанията е в сравнително плавен растеж, което не предвещава откриването на много нови ръководни позиции. Сегашните кадри са на високо ниво с добър авторитет пред местния и чуждестранния мениджмънт, както и те самите се чувстват добре на позициите. В тази връзка ще изисква доста отдаденост, тродолюбие и лоялност да достигнете до израстване. Разбира се като фирма от такъв мащаб е нормално да се намерят предизвикателства, за хората с много добри резултати. В същото време чисто професионално, ще откриете, че адски много неща се правят правилно във фирмата. За мен опитът е безценен.
- Местополжението е субективен фактор и като цяло е на нормално място
- Колегите са на високо ниво и поради липсата на явна "шуробаджанащина", климътът беше много добмър. Хората са мотивирани, сътрудничещи и знаещи какво правят на позицията. Това рядко срещано в другите компании и допринасящо за добрата продуктивност.
- Работната среда е на много добро ниво. Оборудването е съобразено с всички стандарти за безопасност и в същото време спомагат за доброто ви представяне.

Като цяло, ако сте човек, който иска да работи и да изпитва удоволствие от това, което прави, а не търсите място, в което да мързелувате, то Кауланд е едно много добро място за вас. Ако знаете немски и още повече и английски, то тогава възможностите за вас ще бъдат още по-добри. Успех!

Съветът ми към всички е - освен да се спасявате поединично, никога не оставайте след работно време, каквото пише в договора, това е. Извикайте инспекцията по труда, извикайте някоя телевизия, господари на ефира, така и така ще си тръгвате, разкажете за своеволията на ръководството, не се оставяйте някакви нагли неграмотници да ви тъпчат и да злоупотребяват с вас. Много хора, които са получили позициите си наготово се държат унизително с подчинените си, които са по - умни и по - способни от тях. Съзнанието на хората най-трудно се променя, но не е невъзможно. На робите плащат толкова, колкото да не умрат от глад, и да могат да се върнат отново на работа, но не и да си вдигнат главите и да помислят. Не се оставяйте да крадат от времето ви, нервите, емоциите, и всичко останало. Никой няма право да го прави, освен ако вие самите не го позволите. Поединичното спасяване може да е спасение за вас, но компанията не я интересува, че някой си е тръгнал, идва следващия, но ако 20-50 човека ги няма, тогава вече има проблем. И тогава мениджърите ще го отнесат вместо да си вземат тлъстите бонуси.