IBM Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

Здравейте приятели ето един начин как, да си изскарате малко странични дохои от интернет чрез този сайт:

Това е най- добрия сайт от този тип Advertising Network с над 30 милиона акаунта в целия свят, или казано на български споделяне на реклами, като едни хора споделят и плащат за тях а други гледат и печелят пари.
Най-хубавото, е че има програма за лоялност и колкото повече го развиваш толкова почече ти плащат.
Аз лично го развивам вече повече от 3 години и съм супер доволен докарвам си близо 0,02 BTC на месец, което е около 400$ на месец.

Може би някога е било добре там. Създаване на изкуствени конфликти между работниците и фалшиви обвинения след това.
Тук-там има някой добър служител/мениджър по цялата верига, който крепи компанията. Опитайте, но нямайте много големи очаквания.

При 25%-30% Ковид заразени на ден - ни искат в офиса, а хоум офисът се промотира все едно само тук го има. Колегите по другите фирми бачкат откъдето им е удобно, без да им се налага да пътуват до офиса при 3,50 + цена на горивото или да плащат наеми, докато великите ИБМ държат на колективната работа. За сметка на това мениджърите правят каквото си искат, идват и си отиват когато им е удобно. Шуробаджанащината е на 19та степен, връзкарите и дупедавците си личат отдалеч. Заплатите са на ниво 6ти клас, 2ри срок, като стартовите не са променяни близо 10 години. Всички почват на около 1,000 евро, тия дето избутат поради липса на алтернатива може и да достигнат до 1,3-5, а верните кучета-ТЛ-и заблажват на 1,6 и малко отгоре. Вдигането на заплата е като да видиш Халеевата комета, а борбата с инфлацията е несъществуваща. Ако сте скотове, който нямат семейство, приятели, деца, живот и сте готови да работите на всеки празник, почивен ден, национален празник, в комбинация с всякакви нечовешки нощни смени, пейджъри, он-коли, уикенд шифт-ове и допълнителна почасова работа, без допълнителни облаги - може и да взимате над 1,6. Други бенефити - няма. Работата от вкъщи трябва да си я заслужиш, а работата по Великден, Коледа и Нова Година се промотира като бонус, защото се плащало двойно. Дават се 23 почивни дни, но реално са 20, защото 3те дни са поредния бонус, който обаче идва с условие, а именно - да сте си взели предишните 20. Само че когато във всеки екип има поне 50% understaffing, а отпуските трябва да се планират 6 месеца предварително - как точно мислите, че ще си вземете всичките 20 дни, за да вземете бонуса от 3 допълнителни. Масова практика е отпуски да не се одобряват, но заа сметка на това мениджърите те гонят до дупка, когато трябва да си вземеш някакви дни преди края на годината, само и само да не ти ги плати фирмата, всякаш тия пари от техния джоб излизат. Работи се със стара, евтина техника, в която всеки си е бърсал ковид сополите, спермата и всякакви други телесни флуиди. Офисът е по средата на пътя София-Пловдив, а вътре е непроветрено и смърди на пързалката в Макдоналдс. Обучения няма, само някакви половинчати такива, инициирани от малкото полу-читави колеги, които просто не искат да ви вършат работата след това. В повечето случай ти се дава лаптопа и се оправяй. Работи се с някакви технологии, дето само в ИБМ си знаят какви са и които са нелеревантни и неприложими извън ИБМ. Срам ме е да кажа, че работя в ИБМ, защото си плащам сам здравното, а ваучерите за храна, дето навсякъде ги и дигнаха вече - само ги сънувам.

Абе, може ли стартовата заплата като Procurement Specialist с два чужди езика да е като на касиерка в Лидл/Кауфланд ? ИБМ продължава да се е*ава с кандидатите.

Фирмата и Центърът щели да се разрастват, тук ни чакали само хубави неща, позитиви, бенефити и всякакви неща от този сорт. Това бяха едни от последните думи на мениджъра ми преди да напусне и да отиде да работи за конкурентна фирма. Лоялност нулева, хвърля се само пясък в очите. През 2019 и 2020 уволниха хората от Прокюрмънт центъра, а през 2021 го затвориха официално. 90% от стафинга в Бизнес Парка също беше галъовно разкаран. Има слухове, че огромна част от скапаното Сиско ще минат към Киндрил, най-вероятно са верни. От US страна направиха одит на фирмата и се оказа, че има прекалено много парашутисти на космически заплати за това и изпозатвориха всички локации и останаха само SAC и 10те шефски места в Бизнес Парка. Паразитният български мениджмънт "освободи" огромна част от хората, тип "отрязваме ръката, за да запазим тялото", за да могат те да продължават да са на хранилката. Масово лъжи, интриги, подлизване на д-та и подливане на вода, лицемерстване, щуробаджанащина. ИБМ щяла да се развива и какво ли още не, но така и не могат да осигурят ваучери и допълнително здравно. Мениджърите сами си изгониха персонала, защото гледат собствените си "познати", таргети и бонуси. Няма екип, които да не е understaffed, няма адекватен процес на работа, за обучения не може и да става дума. В Сиско взимат най-много от работата и парадоксално са на най-ниските заплати. Простотията за сметка на това се разпростира на широко. Мениджърите в Системс са от-до утайки, злоупотребяващи с различни субстанции, взимайки до 3 пъти по-високи заплати от останалите си колеги-мениджъри. Висшият мениджмънт доволно облизват паницата от бонусите, които получават, за това че са си назначили любовниците. HR/Recruitment отдела са застаряващи лелки, истерично крещящи някой да им обърне внимание, редовно играейки и обслужвайки интересите на Богоизбраните мениджъри и техните калинки. Процесът от първото позвъняване до наемането е пълен парадокс. Има отворени позиции по 7-8 месеца, но не могат да намерят хора, защото и слепите и глухите знаят, че в ИБМ вече не се живее, вирее и диша. Позициите масово се преотварят като Junior такива, за да могат да наемат 20 годишни от университета, готови да им работят за 1,500 лева. Работа реално няма да се върши, но мениджърите ще имат хора под тях и това ще им позволи да задържат работата и заплатката. Всички Сиско екипи, всички Леново екипи, всички Системс екипи - до един озверели от простотия и лицемерие. Кадрите от 60к, Телъс, Концентрикс са ЗЛАТО в сравнение с последните сервитъорки, баристи и танцъорки, които се наеха. Успех на всички новозапочнали, дано се задържите поне през изпитателния срок. На останалите грешници пожелавам поредното 20 еврово увеличение през Септември. Дано успеете да преборите инфлацията и да си платите парното догодина.

Cisco проекта при IBM Bulgaria - ако ви липсва стрес в живота, там е за вас. Другите тук са писали за проблемите какви са, само ще добавя - най-големият проблем е мениджмънта. Alan, if you're reading this, yes this is about you - cheers!

Още малко мнения за този жалък и побългарен кол център

Щом се е стигнало да се коментира колко е зле ИБМ във форум като БгМама - сами си правете заключенията.

Това го копирам от предходен пост защото много правилно описва ситуацията в компанията.
" Кадърните и оправни хора се евакуират след около 2 години прекарани във фирмата, горе-долу достатъчни да се насъбере критичната маса неизпълнени обещания и неоправдани очаквания. "

Текучеството в повечето екипи става все по - голямо с всяка изминала година и както някой спомена - това е "cost saving center" напомнящ на Телъс и 60к .

Компенсацията на кадрите е супер неадекватна на трудовият пазар, и като добавиш че някой мениджъри отрковенно имат проблем с алкохола ( и не само - Калудов , всички знаят да не се чудиш ) шанса за развитие зависи единствено от това как ще се наредят звездите

Приятели ето начин как да си изкарате малко странични доходи от този сайт: https://www.coinpayu.com/?r=cuculcan

Плащат в биткойн, Аз лично съм много доволен и от три години на сам го развивам като си докарвам до 0.01 BTC на месец, което сметнато по текущта цена в лева е между 600/700 лв. Зависи от волативността.

Реших да опитам, въпреки общественото мнение и прочетеното тук. Ще се опитам да обобщя, защото аз нямам логично обяснение за получения отговор. Имам C2 сертификат по Английски и C1 по Испански. Учил съм "Системно Администратиране и Мрежи" в Англия, специализирах в Испания. Обратната връзка и отговор на запитването "Защо не ме наехте" бяха, че "езиците ми не са на достатъчно добро ниво". Мисля, че това показва достатъчно за "класата" на дадената компания, а съдейки по чутото и видяното на интервютата (ако могат да се нарекат така) - бих смеял да кажа, че най-вероятно и останалите неща, които са изписани са в по-голямата си част верни. Няма фирма в която да съм кандидатствал и да не са поискали да стана част от техния екип. Съжалявам, че си загубих времето с ИБМ, но съм им благодарен, че от рано ми показаха колко струват и какви "професионалисти" са.