E.On Bulgaria / Е.ОН България /img/frontend/nomap.png"

E.On Bulgaria / Е.ОН България

Ако бях песимист щях да кажа, че тази фирма и по-специално Мрежи никога не са били толкова зле. Но съм оптимист и казвам - може, може. Просто не се знае дали ще има фирма след това.

Колега S,
Сигурен ли сте, че предстои ново преструктуриране или само пускате слухове?
Това което беше преди 5 години никога няма да се върне. Структурата и преди пет години си беше претрупана, но я нямаше на PDF. Работил съм няколко години при нея и да ви кажа не знам каква беше бройката на шефовете, но не беше по малка като се има в предвид, че във всеки град имаше подобна структура.

Профилактика в В6 през януари и февруари,март и април в РОЦ!
Тази "профилактика" ще наложи създаването на нова структура и постепенно ще се стигне до тази която съществуваше до 2004г.
Най голямата икономия за В6 би била редуциране състава на гурутата първо ниво до една бройка,след което се минава през второто ниво капацитети-мениджъри и се чистят наполовина,а на финала "кошчето" се пълни на кг. с умствен потенциал трето ниво всичкослушници.Нищо против тези 30% които знаят какво правят,но що се отнася до другите 70% лъскав брак сори,паразити загнездели се във времето отдавна не са нужни на тази компания...Някой които се познаят из между тези 70% и искат да започнат работа истински в което много се съмнявам,да си хвърлят костюмчетата и да запрятат ръкави за работа,защото до сега получават хиляди лева за години нищонеправене!
И на края идва ред на четвъртото ниво което също трябва да се чисти от вътре,защото още има не можещи да мислят и не искащи да работят за тази компания. Бързо вън и на тяхно място много млади кадри желаещи да се учат и да работят за да израстват постепенно в кариерата а не като тези от гореспоменатите 70% кацнали в властта  знаещи и доволни /от лукса в В6/ къде се намират,но не знащи как да управляват,така че да се постигне баланс на интересите по-всички нива!
Как да знаят като те си нямат елементарни познания от електротехника, да не говорим за мениджмънт за които се изисква години практика.
Да видим каква ще е политиката на човешките ресурси този път, защото за много специалисти в тази компания чашата на търпението отдавна прелива,когато става въпрос за съкращения и обезщетения...

Радвам се, че някой все пак мисли като мен,защото на работа не е така.Кой както може гепи,и гледат да те оправят отзад.Но не може нищо да се промени,защото няма желание за промяна.Направиха си нов бардак със стари к....и.Както е в политиката.Но това е също политика,да оставиш след себе си кочина и боклук,за да може да каже народът:ето какво беше преди, а к во  е сега.......Но този който се е хванал на хорото  с българи,добро не го чака.Да вземем Европейския съюз, ами че той май ще се разпадне,нали влязохме там?Ами това е колеги,приятни почивни дни.

Съгласен съм с Дебелия и S :
Ако трябва да оценявам шефовете по шестобалната система ще има много 2 и 3-каждии ... по-лесно ще ми е да кажа кои стават, а те не са много.
На тези от Мрежи давам 2.50, на Продажби 3, а на ЕАД-то не знам - нямам много впечатляния

Аз мисля също както колегата,с тази разлика че трябват не само компетентни и знаещи ръководители но и честни.Такива, че да не се замайват от парите на клиентите за да ги уреждат с определени услуги.

Липсва качествен персонал по-всички нива на пирамидата и това е в следствие от опорочения подбор още преди 5 години, когато в самото начало беше нужно да се изберат знаещи ръководители, които са тръгнали от "0-та" и са минали през целия работен процес! Има единични случай на точни попадения на 2 ниво,но е невъзможно да ръководиш мащабно,когато си заобиколен от толкова лъскав "брак".
Е.ОН се предовери на консултантското българско "жури" и то сега му се отплаща пре скъпо. Както е тръгнало се очакват по-лоши резултати и от 2008, и каквито и съкращения да има,този път те би трябвало да започнат от канцелариите на високите нива в В6 и постепенно да се пренесат надолу по етажите.
"Къщичката" има нужда от финно почистване от покрива до входа си, като е добре този път да се взаимства от опита на Немските специализирани фирми в тази област!

На мрежи трябва малко да се поправи пирамидата.
Сегашния вариант:
1000+
не е добър. Нужно е намаление на вторите нива за сметка на третите. Ако си спомняте през април А. Симеонов каза, че един началник най-добре се справя с 6-8 подчинени.

Ааз лично вярвам и мисля че трябва да има съкращения в мрежи,защото всички управляващи са в далаверите и трябва да има яка чистка.

Аз лично не вярвам да има съкращения в Мрежи. Кажете от кого сте го чули това?