E.On Bulgaria / Е.ОН България /img/frontend/nomap.png"

E.On Bulgaria / Е.ОН България

Здравейте и от мен!
Работих за Е.ОН България през 2010 г. Бях офис асистент в офиса на фирмата в София.
За първи път имах възможността да бъда част от компания, чието ръководство и собственици не са български. И европейският манталитет си личеше навсякъде и във всичко.
Работната атмосфера беше много спокойна, навсякъде срещах уважение, всички колеги бяха мили и отзивчиви. Огромно впечатление ми направи отношението на членовете на управителния съвет - всъщност хората на най-високите постове в организацията. Аз бях най-низшият служител в целия офис, тази, която им сервира кафето. Но въпреки всичко, всяка сутрин, когато влизаха, те ми подаваха ръка, поздравяваха ме с усмивка, питаха ме как съм, как вървят лекциите (работих при тях паралелно с обучението ми в университета), как съм прекарала почивните дни и т.н.
Комуникацията и организацията на процесите във фирмата бяха на най-високо ниво.
Винаги бяха коректни с мен, като започнем от трудов договор и минем през осигуровки, заплащане, възможност за развитие и колегиално отношение. Дори когато реших да напусна (поради лични, НЕ служебни причини), нищо от гореизброеното не се промени.
Може би, точно заради коректното отношение, което получих, реших да напиша този пост.
Честно казано, не знам как протичат работните процеси във Варна и в другите градове, където оперира фирмата, но за офиса в София мога да споделя само положителни впечатления.
Успех на всички, които търсят работа!

Какво е заплащането на "началник отдел" в Е.ОН средно? Кое ниво се води това?
Е.ОН и Е.ОН ИТ в една сграда ли са и HR отдела им един и същ ли е?

50-ина русенци протестираха срещу монопола на Е.ОН
Едва 50-ина русенци се включиха в организирания от ВМРО протест срещу поскъпването на тока и ценовия терор на родните монополи.
С автомобили протестиращите потеглиха от паркинга пред „Кауфланд“, след което преминаха през кварталите на града и се спряха пред централата на Е.ОН - Русе на ул. „Мостова“. Там развяха знамена и лозунги с надписи „Не на геноцида“ и „Стига пропаганда!“. Не липсваха и лозунги, срещу управлението на ГЕРБ като „Борисов = Станишев“, „Борисов, по-трезво! България изчезва“! По време на протеста беше прочетена декларация с искане за спиране на увеличенията на цените от всички монополи в България.
Публикуване на Friday, March 25 @ 17:00:00 EET от maximov
****
Милите протестиращи. Дали знаеха, че оня едър чичко с мустаците, дето държеше реч, е бивш служител на ЕРП Русе - този, който им правеше актовете за краден ток, а накрая го хванаха, че той самият краде ток и го изгониха... Бедни ми Българино, затова си на това дередже, защото все вървиш я подир лъжливото овчарче, я подир някой Андрешко...

Голяма компания, голяма реклама - балон с горещ въздух. Пълна анархия и неорганизираност, тромава бюрократична машина и по тромава е направиха с въвеждането на разни Архимеди.... някой гушна приличен бонус за безмислица.

Почвам тези редове с една надежда - бъдещите стажанти на тази компания да не се подлъгват като мен и да си съсипват бъдещето.Е, рабире се и с надеждата да прочетат тези редове преди да вземат решение дали да постъпят в компанията.
Та какво е стажантската програма на Е.ОН - една голяма измама.Защо ли ? Ами защото всичко почва с едни сериозни намерения, обаче после идва отрезвяването.Първо, заплащането.Еми да ви подготвя от сега - мизерия от всякъде.Като теглиш в края на месеца чертата, излиза, че тея пари дет си ги дал за храна, транспорт са в повече от дадените като заплащане.
И като няма нормално заплащане, какво да те мотивира.А да, това, че искаш да продължиши да се развиваш в утвърдена компания.Е и този ентусиазъм бързо минава.Защото идва реалността, а именно експлоатация до предела на възможностите ти.Щото началствата не те приемат като стажант, човек които трябва да го обучиш, да му покажеш кое как става, а като евтина работна ръка.
Разбира се тук искам да вметна, че има тук-таме светни хора,които разбират за какво си там и ти помагат да постигнеш крайната си цел.Но това е игла в купа сено.
Айдее замина и мотировката и ентусиазма.
Я да видим какво остана - а да, тук-таме коткането колко добре се справяш с поставените си задачи, как биха с удоволствие те назначили да работиш в тяхната дирекция и бла,бла, бла.Абе духовна чекия.Победа, морална ама пак победа.
И така минават 18 месеца.Общо взето ад с малки райски изключения.
И идва момента Х - свършва стажа и си казваш, е минах през няколко дирекции харесах да речем две от тях в които би желал да работиш и да се развиваш,обаче идва второто отрезваване.
Няма значение,къде искаш през какви дирекции си минал, ако щете и какво си научил по време на стажа.
Казва се където има място.И отиваш на подбор като най-обикновен кандидат за дадена позиция.Толкоз.Ако няма място - ми съжалявам, ама на тоз етап места няма.
Сетне, ако имате късмета да се класирате за някоя позици не почваш директно с договор.Нее.Още те изпитват.Нищо, че 18 месеца са те изпитвали.
И,ако очакване приказка с щастлив край,недейте.Намира се.и аз не знам как да се изразя тук, най-глупавата причина да ви уволнят.И воала.
Та така е уважаеми бъдещи лапни шарани,пардон стажанти.По-добре по време на стажа си търсете активно работа.Недейте да слушате котканията отляво и дясно.Мислете за бъдешето си.Не мислете днеска стажантче утре на позиция.Няма да такова нещо.

Защото е нормално, както е нормално и да вземаш различна заплата от този, с кого работиш рамо до рамо. Хората сме различни, различни са възможностите ни и начина, по който работим - съответно е нормално и възнагражденията ни да са различни. Освен това е ясно, че една фирма, която оперира на голям географски участък адаптира заплащането на различните места според различните условия и средния стандарт. Може да попиташ познати, които работят във фирми опериращи в София и останалата част от страната и ще видиш, че на всякъде има разлики.

Защо градове като Варна,Русе,Горна,В.Тарново и Силистра ще трябва да имат РАЗЛИКИ В ЗАПЛАТИТЕ С 100-150 лв. между ТЕХНИЦИТЕ??????     НАЛИ Е.Оn Bulgaria е една за североисточна България

Е-ех, смешниците от Е.ОН ИТ са пуснали много интересни обяви в jobs.bg...
Любопитното в случая е дали предстоящия аутсорсинг или напускането на хора по една или друга причина се нарича " Due to its expanding business and increased IT needs"...
Който разбира, тук не се спира...

Нови съкращения предстоят и в Е.ОН-Варна, заяви синдикалният лидер Борислав Добрев. По негови наблюдения техническите екипи са силно намалени. "Има една дежурна аварийна група, големите повреди се отстраняват от странични фирми, скоро предприятието ще се превърне в един офис на подизпълнители", каза Добрев. Последната приумица на началството била съкращения поради липса на доверие в работника. Това е извадка от вестник Труд.

В който работодателят няма доверие, ще е с програмка в ръка и обходен лист,
заплатки ще му се дадат, да ходи де се скита из света.
Няма оценки да има,
дори и труд неуморен да има.
Всичко от трима човеци зависи.
Квалификация на ниво да имаш,
лоялност да притежаваш.
Но критерият за тях не ще да бъде тоз,
а "ПАРИЧКИ" вземал ли си ти?
За жалост, всичко ще е субективно и добър и честен дори да си,
като ще те оценяват двама, с които ти до ден днешен не си творил.
Третият пък е прекия ръководител, с който от април 2009г. работиш ти,
който като теб ще се оценява и каква обективност той ще притежав.
Тази структура, май е ала бала!
За предстоящите съкращения на персонала толкоз не се говори,
а все тез загуби са на прицел, все с тях се оправдават и грешките по структурите не си признават.