Пристанище Бургас ЕАД и Порт Бургас - ДРС ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Пристанище Бургас ЕАД и Порт Бургас - ДРС ЕООД

Желаеите да работят за без пари и да те правят на маймуна то тогава "Пристанище Бургас" е за вас.

Пълна скръб е,нищожно заплащане и експлоатация на работника при изключително мръсни условия.

Пристанище Бургас ЕАД и Порт Бургас-ДРС ЕООД /дъщерна фирма на Пристанище Бургас/са голяма яма за пране на пари,вече 6 години докери и механизатори работят с -50% заплащане в сравнение от началото 2001г.Никакво уважение от страна на работодателите към персонала докери/механизатори които обработват товароразтоварните работи на корабите и грубо погазване на техните социални права.Принципно сме разделени на двусменен режим от по четири дена:1смяна от 05:30-14:00часа.2смяна от 14:00-22:30часа.Но това не пречи на нашите шефове да те размотават както си искат.Яваваш се на работа 2 смяна в 14:00часа и хоп те те задължават да се прибереш у дома и да дойдеш нощна смяна от 22:00-05:30 часа а ти за довечера ако си имал планове просто пропадат и това се случва доста често.По отношение на заплащането докери/механизатори получават при тежки условия на работа{сняг,дъжд,пек}средно 300-350лв заработено от товароразтоварната дейност + пари за храна.Само да спомена че по наша непотвърдена официално информация в Пристанище-Варна заработеното от тамошните колеги е 800-900лв + пари за храна и като се има предвид че товарообработката на Пристанище Бургас е много по-голямо от Варненското и следователно-докери от Бургас за 8 часа ако натоварят на кораб 1200 тона горещо валцована ламарина то надника им ще е по 24лв на човек,а при колегите от Варна е 60лв.Просто Пристанище Бургас в момента е ужас по отношение на заплащането.