Гудуил Консултинг ООД

До експерта:
Стой си там където си. Тая работа е на баир лозе, не съм убеден, че има шанс за спасение на фирмата.
1. Мениджмънта и собственика - бизнес-моделът, които се прилага тук е копи-пейст от този в Унгария. Там може и да е добър, но тук заклевам се - не работи. Да промениш нещо в него е все едно да промениш нещо в Библията. На видими слабости - ама не видими, а очеизваждащи, винаги отговорът е "В Унгария е така". Нямам нищо против корпоративната култура и спазването на определени стандарти и модел, само казвам, че "копи-пейст" в такива ситуации не работи. Все едно да си гласуваме немските закони и да станем Германия - няма начин.
2. Политиката на фирмата относно маркетинг и клиенти. Супер агресивен маркетинг без никакво таргетиране и приоритизация на клиентите. Договори на килограм, клиенти на бройка, излъгани, подведени, без никакъв шанс за успех....... Договори с клиенти по ОПК с 50 точки. Например. Безумни договори с клиенти, които са недопустими по повечето програми (преводаческа агенция, транспортна фирма, счетоводна къща.....) Какво да им напишеш, какво да ги правиш? В същото време тези клиенти се струпват на консултантите, ядат им от времето и води до нуждата от поддържане на голям брой консултанти за няма нищо. Следователно високи режийни и голям ФРЗ..... Оттам нуждата да се сключват още и още договори и така - спирала. Ако ме разбираш правилно.
3. Недоволните клиенти. Изпищели са не една и две фирми. Скоро се видях случайно с мой бивш клиент - вдигнали са ръце. Сами са си писали промяна на проекта по "На път", след като цяла една година експертът им не е успял да я направи. Отделно ги е подвел за много неща. Та накрая и тръжната процедура са си писали сами. Между другото - колеги от бранша ми звънят да ме питат за консултанти от фирмата, които кандидатстват при тях. Та и с това ще трябва да се оправяш. Което може и да е за добро, може и да не е.
Па стига се ду, имаш време да пишеш в бгработодател, па нямаш време да пуснеш едно CV...... Бива надуване бива

Не знам какво точно да кажа на всички писали по темата до момента ...
Картинката е доста грозна, но повярвайте ми това е бруталната действителност на българската бизнес среда (ако може да се нарече бизнес).
В този форум попаднах търсейки информация за Гудуил по повод обявата за Управител, която са пуснали. Честно казано се колебая дали да кандидатствам, но по всяка вероятност ще го направя, основно заради предизвикателството, а именно да се изчисти имиджа преди всичко да е изгубено. Низките нива на комуникция между бивши (недооценени) и настоящи (отстояващи позициите си) изобщо не ме притеснява. Ще си позволя да им кажа само едно - ваденето на кирливи ризи и използване на такъв стил комуникация е присъща само на слабите. В бизнес джунглата, каквато е ситуацията в България, или си хищник или си жертва. Междинните форми рано или късно преминават към едните или към другите. Дотук виждам само жертви, които са засегнати на его, неоцененост, подронен имидж и други накърнени чувства, като всичките спадат към недостатъците - основно към гупата на комплексите. Без да се извинявам, но словесната размяна, която видях, е много ниска топка на комуникация.
Всяко гущерче иска да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува.
Обърнете внимание на правописните си грешки - надявам се да не сте писали така проектите. Също и часовете на темите - та това е в работно време и за щастливо отцепилите се недооценени кадри, и за защитника на имиджа. Явно не сте и чували за материята KPI, или по-простичко на български "Оперативна ефективност"? Не се притеснявайте - 85% от фирмите в България не са наясно как се прави последователно устойчив бизнес и икономиката ни се крепи единствено на това, че повечето от тях търгуват помежду си.
Унгарските корени на компанията не ми говорят нищо по отношение на предполагаем тип корпоративен модел на управление, но едвали ще ме изненадат с  нещо различно от това, което съм видял до момента - и добри и лоши практики. Може пък да са отворени към нов тип мениджмънт, който аз бих приложил?
Моментът за промяна е подходящ, защото:
 - Започна новия програмен период;
 - Компанията явно се нуждае от основен ремонт, ако иска да остане на пазара, а това се прави отгоре - надолу.
Аз считам, че отговарям 100% на зададения профил в обявата и имам достатъчен запас от качества, умения и опит, които не са споменати.
За жалост имам чувството, че атрактивното възнаграждение може да се окаже много под моите представи, основно заради големината на компанията и предполагаемия обем приходи от основен бизнес.
Въпреки това ако ми остане време ще пусна CV.
В момента съм работещ на висша ръководна длъжност от близо 7 години и основният мотив да се огледам за промяна е, че няма позивни за кариерно развитие - всъщност ми остава само последното стъпало и то няма как да стане там, където работя в момента.
За проекти няма да говоря, защото няма да ми стигнат символите.
Ако някой настоящ или бивш има информация какво се случва с тази компания през последните 2 месеца няма да е излишно да сподели.
Иначе успех на всички.
Не забравяйте, че който каквото сам си направи - никой друг не може да му направи.

Добре дошъл в клуба Здравко! Пий една студена вода и продължавай напред.И на мен управителят господин Будай ми дължи горе долу толкова пари с колкото те е ужилил и теб, но съм ги прежалил отдавна.
От измамени клиенти и служители не се забогатява, това е основно правило във всеки бизнес! Но в тази фирма това явно няма кой да го проумее...толкова време вече.

измамен сам от тази фирма с 3600 лв. ИЗМАМНИЦИ

Радвам се, че въпреки всичко изписаното тук има положителен ефект.В този сайт може да се получи реална представа за тази фирма, както от потенциални клиенти, така и от тези които са възнамерявали да кандидатстват за работа там.
Като силно положителен факт оценявам това, че управителят на Гудуил най-накрая е изтрил от сайта на фирмата много измислени референции и най-вече смехотворният процент, който бяха написали за успеваемост на проектите си (84%). Този процент е доста далеч от истината и едва ли някой грамотен човек попаднал на сайта би го приел насериозно.

Въобще не са в час в тази "фирма" - Въобще не са наясно какво правят... Шанса за одобрение по ЕП клони към минус безкрайност.

Г-н Будаи, искам само да ви напомня, че този форум се чете и от настоящи служители. Приятелски съвет- дръжте се като лидер, какъвто трябва да бъдете, а не да се стрелкате по интернет с колеги, били те и бивши.
Доста неприятно впечатление, неприсъщо на професионалист.
След прочита на всички коментари до мемомета, не мога да дам положителна оценка в графа "уважение" в настоящия сайт.

Искам само да напомня на г-н Будаи, че този сайт се чете и от настоящи колеги.
Помислете си за реномето и спрете да се заяждате на дребно.Все пак сме сериозна международна фирма, нали ?
Не излагате себе си, а и нас, като служители, които представляваме компанията.Не очаквах такова дребнаво държание, създавате впечатление за отговорен и разумен управленец.
Поздрави и мислете градивно.

Г-н Будаи, с лош привкус в устата остава човек четейки написаното. Това според мен вече минава определени граници.
Досега се въздържах от коментар, обаче явно не винаги мълчанието е полезно.
Почвам да се замисял дали не съм се блъскал напразно за фирмата. Обидно е заради труда, който съм вложил, старанието и себераздаването в името на фирмените ценности и успеха на фирмата. И постигнатите резултати, отразени във референциите ви.
Това което сте написали според мен не ви показва в светлината на един зрял човек и опитен мениджър, човек който да вдъхва доверие, да мотивира служителите си, да вдъхва уважение и да бъде пример. Не ви отива на позицията, която заемате.
Нивото май вярно прилича на махленско. Може би трябва да изтрия от CV – то си времето, което съм работил за фирмата. Срамно е, а все пак този форум се чете. Навлиза се в някакви битовизми, някакви елементарни личностни нападки, някаква дребнава мнителност и клюкарщина, опити за настройване един срещу друг на колеги.
Ако ги бях прочел тези неща от колегите към които се обръщате с имената им, сигурно щях да се обърна към тях. Но вие сте ги писали.
Обърнете внимание за какво е създаден този сайт (карето в синьо под наименованието на определена фирма), вижте въпросите, които трябва да се коментират, зададени от администраторите:
1. Какво е нивото на заплащане;
2. Какво е отношението на ръководството към служителите;
3. Какви привилегии/социални придобивки се предлагат;
4. Каква е атмосферата на работа…… и т.н.
Този сайт е създаден, за да коментира и отговоря на тези въпроси. Това е неговата логика. Никъде в тези въпроси не виждам, че трябва да се обсъжда личният живот на служители и то от работодател!???!! Опитите ви за лични нападки вероятно са именно с цел да се откажат хората да коментират професионалната обстановка в ГудУил и неща около фирмата. Нещо в духа на, „който ни посочва кусурите е ВРАГ да го посочим поименно, оплюем и смачкаме. Да му създадем негативен образ”. Да, бившите колеги, които са изразили мнение имат право на това. Живеем в свободна държава и всеки има право да говори или пише. Какво трябва да им направим – да ги съдим ли, да ги вкараме в затвора ли, да ги обесим ли?
Не вярвам някой да иска да му се споменава името по форумите с кого спи, с кого излиза, изневерява ли на жена си/мъжа си, изрязал/ла ли си е ноктите, издухал/ла ли си е носа и прочие. Докажи после, че нямаш сестра.
Предполагам за всеки може да се намери кусур в личен план. Идеални хора няма. Но аз поне не прочетох някой да ви коментира лично вас в личен план. Коментират се именно въпроси около фирмата, както е логиката на работодателбг, докато вие не решавате да нападате персонално.
Това ли е изходът за вас понеже явно не можете да отговорите на конкретно зададените ви въпроси? Надявам се не. Не виждам конкретни, смислени и обосновани отговори на зададените ви въпроси в този сайт! Отговорете на зададените ви въпроси с точни факти, оборете ги и лично аз ще ви поздравя. С ГОЛЯМИ БУКВИ. Нека ФАКТИТЕ говорят.
И спирам дотук…..няма да повтарям предходните мнения, в сайта написани мот бивши колеги, защото става банално. Бих ги подкрепил.
Личностните нападки, казано в общ план винаги показват липса на аргументи, водят до накърняване авторитета на конкретна фирма, защото управителя е лицето на една фирма, олеква се и това не го казвам с лошо чувство, а като препоръка. Всеки може да си изпусне нервите. Всеки може да си вземе поука и поправи. На всеки понякога емоциите оказват лоша услуга. Затова са фактите – пишете с факти, защитете се мотивирано и с конкретика.

Недей с лошо Томаш,не е хубаво така.Виждам,че не се контролираш вече,но все пак четеш ли внимателно въпросите ми към теб?Помолих за КОНКРЕТНИ отговори на 10 въпроса,защото досега не си отговорил на нито един от тях!Това,което си написал за глупости и заобикалки.Помолих и без вмешателство в личния живот на хората,а ти продължаваш да изливаш помия срещу всички.Откъде я черпиш всичката тая злоба?!Обири,конфликт на интереси,търговия с влияние,а сега и за някакви откраднати проекти почна да пишеш...Приписваш ни някакви неща,които са плод само на болния ти мозък.Продължавай ако искаш,не ми пречиш по никакъв начин с това :-)Но все пак спри с обидите от рода на "келеши" и т.н.,колкото и да си ми антипатичен не си позволявам такива неща...нито пък Руслан.Не ти отива на годините и длъжността.Докога всъщност да те уча как трябва да се държи един управител?
Та значи искаш дори да свидетелстваш срещу мен по някакво дело само и само да ме окаляш...е няма как.Бях завел дело наистина,но не срещу министерството(аз там не съм работил),а срещу АМСП и го спечелих преди две години.И е най-нормалното нещо да нямам референции от работата си в държавната администрация.
Кажи ми обаче ти защо написа толкова много лъжливи рефернции на сайта на Гудуил?
И за хиляден път ПИТАМ КОЯ Е ОБЩИНАТА С ПРОЕКТ ПО ОПОС ЗА БЛИЗО 12 МЛН.ЕВРО,която си посочил в списъка с референциите???Какво е участието на Гудуил в този проект,както и в проекта за велоалеята в Борино? Ще отговориш ли най-накрая???
Относно преводаческата ти дейност - не съм удовлетворен от отговора ти.Сестра ти е в Унгария и не търсеха за преводи нея или майка ти,а теб лично и то на служебния телефон на Гудуил.
Накрая ще ме накараш да посоча поименно 20-те консултатна,които напуснаха Гудуил за период по-малък от 2 години.Затова престани да се правиш на остроумен ако обичаш :)
Кажи какво обезщетение смяташ,че ти дължим с Руслан за нанесени материални и нематериални "щети"?След толкова проекти дето сме спечелили значи смяташ,че и обезщетение ти дължим?Кава наглост само!Ако толкова ти е зорможе да си покриеш тези т.нар."щети" с бонусите,които не си ни изплатил! :)