Теленор България

Проблемът е, че човек на 23 няма как да е голям професионалист.... просто защото няма опит. HR е тъпа оперативна работа. Въпросните HR-ки свалят по цял ден CV-та от джобса, а се мислят за голяма работа. Нищо не зависи от тях... решава се от мениджърите. Реално в какво се състои тяхната работа? Да свалят СиВита от джобса? Да правят груб подбор на СиВита?

Искам да попитам ..знам,че тв'а ще е тъпо ...
Ще може ли да ме приемат на работа в Telenor,ако е възможно (разбира се ) ... човек без опит т.е без познания към работата ... Ако има некв'и курсове и по точно къде има ..Ако неко'й знае да ми каже ..
Благодаря ви предварително ...

Не ми харесва.

Какво значение има на колко години е HR и регионалния мениджър?! Не си можел да си вземеш обедната почивка?! Ти явно си смотан, а не колегите ти! Едва ли бих те назначил някога на работа!

Видях, че от тези дни има обява в джобс за продавач-консултант Теленор. Знам, че доста дълго, но ще го направя! Моля ви прочетете поста ми докрай.

Декември месец малко преди празниците 2 седмици видях обява и реших да кандидатствам. Обадиха ми се за интервю, отидох в Бизнес Парка. Въпросната от служител човешки ресурси е 23 годишно момиче, учи в Унсс няма лош мой набор мислейки се за велика. Мога да ви дам и фейсука й. Та както и да е интервюто протече гола вода. След два дни ми се обади да ми каже, че съм одобрен и да се запозная с регионалния мениджър. Отидох всичко беше ок залъгаха ме с напразни обещания, аз съм на 27 години,а регионалния и той мои набор около моите години. Извадих документи и аха да почна работа. Обучение от един месец нямаше - бил съм само аз нов назначен служител, трябвало поне 5-6 нови, но нямало и за това обучението ми ще е в самият магазин. В самият магазин управителя два дни ме заля с информация относно програми, бонуси, таргети и тн.Работното ми време в мола 1ва смяна беше до 17 и 30..всичко окей ноооо всичките колеги излизат почивка моя ред не идва цял ден на крак, искам поне 10 минути да хапна, непушач съм. На обяд 12-13ч колегите излизат почивка, повечето колеги от мола и те тогава почивка и на мен се падна да оставам аз и още 2-3 смотани колеги, които не си знаем правата. Носех си сандвичи и си ги връщах... Бях почивка един ден когато управителя ми каза да отида на работа за малко понеже регионалния искал да говори с мен..и отидох и както бях почивка почнах да работа, облякох си ризата и зачакахме регионалния..онзи влезна и ми каза заплашително "мойто момче браат трябва до края на месеца поне още 20 човека да им смениш абонаментния план с по-висок и да бъдеш по убедителен." Окей..така да бъде бяхме едва 19 декември..направих  и изпълних плана. Минаха празниците..Януари регионалния пак идва и ми казва, че за месец януари трябва да продам 30 домашни телефона..ако ли не "да си събличам ризата и да си ходя"..Окей попитах човешки защо 30 телефона? А той ми каза, че толкова бил минимума миналата година на продавач консултант от този магазин в мола. Е казах си окей ще навивам познати, роднини ще изпълня плана..уви обаче когато продадох 2 плана и 2 домашни телефона управителя в програмата чекира това, че колегата ги е продал а не аз. Последва лек скандал в склада. Казах му на управителя, че искам да си ползвам и почивката за хранене. Той ми каза окей ще те пиша втори смени от 13ч и 30-14ч до 22 22- и 30. Колегите от 1 смяна оставят огромна мизерия и си отиват..а аз отивайки на работа най-вече от 14ч веднага ми казваха да си ползвам почивката..ама аз туко що дойдох?!?! Еми от 16ч до 21ч бил пиков час така, че не можело тогава да ям...дори да отида до тоалетна..смятайте.. Няколко дни 2 смяна приклчвах с управителя..и съответно на интервюто ми беше казано, че ми се полага ваучер и такси..уви обаче защото съм нов служител трябва да се групирам с колега. И така таксито спира в кв Левски където е управителя, а аз после трябвало сам да си хвана нещо до жк Надежда..."айде чао пич имаш още 1ч и 30 минути градски транспорт работи още", постоянно крещене и психологически стрес...и за какво? За някакви си дали ги има и 700лв...ПАРОДИЯ! Инспекцията по труда е подкупна..а да осъдя теленор не си заслужава..защото имат добри адвокати...и това тук от този форум ми се води работодател топ 10...НЕ СЕ ИЗЛАГАЙТЕ!!!!!!! БЯГАЙТЕ НА ДАЛЕЧ!!!!!!

Сменил съм доста ряботни места, но това е първото, което бих препоръчал на приятел. Изключителна работна атмосфера. Културата наложена от норвежците е уникална. На всички служители раздадоха лаптопи и служебни телефони и може да се сяда да се работи навсякъде из сградата, включително и в къщи. Заплащането е прилично, като получих увеличение след изпитателния срок, което не беше уговорено при кандидатстването. И не на последно място най-яките мацки в бизнес парка работят при нас :)
Всякакви идиотски коментари че лъжели клиентите са неверни.

един мой приятел се оплаква от тормоз по телефона как и към кого да се обърнем?
тел.0892395842 го търси по всяко време на деноношието и след това веднага се изключва.

най-новата им оферта валидна само два дни , ако заредиш 10 лв получаваш два бонус ,заедно с 20 мин към теленор.По реално казано нищо по-различно от това че с тези 100 минути ,за които ще ти удържат 2.50 ще получиш още 20 ,всичко валидно 30 дни. не е споменато ,че при всяко зареждане ти удържат 2.50.Това е политиката на  теленор , да ограбва уж предлагайки нещо ново.Но до кога ще взема неизговореното и кога ще престане да залъчва с уж еднократни промоциии,които ти вземат всичко по картата след 3 месеца.само 10 и трябва да си нащрек кога ще ти удържат парите от картата без да си ги изговорил и ще те оставят в неудобна ситуация ,когато трябва да се обадиш.

Ако заредиш за 10 лв  веднага  вземат 2.50 лв за 100 минути към група за приятели .Картата  се продължава с 3 месеца ,а ако за тези три месеца не изговориш парите ги губиш ,за да запазиш номера трябва да заредиш отново за 10 лева или за 6 ,като съответно за 10 лева ще получиш отново три месеца удължаване на картата ,а за 6 лв ще получиш 2 месеца удължаване на картата.Независимо от това за колко ще заредиш след двата или трите месеца губиш парите по нея.
Трябва непременно да се зарежда по 4-5 пъти в годината за да имаш валиден номер  с по 10 лв или 6-7 пъти с по 6 лв .В противен случай губиш и номерът ,който си получил от глобул.
Миналият месец имаше възможност да заредиш за 10 лв и да получиш една година удължаване на картата .Тогава получаваше два  лева и ти вземат 2.50 за 100 минути валидни за 30 дни.След трите месеца отново няма да имаш пари в картата ,а картата ще е валидна още девет месеца.Това е измамната хитрост на оператора и той така те оставя без възможност да се обадиш.Това беше  еднократна оферта ,но после имаше още няколко пъти в които я повториха.Не е правилно да вземат неизговореното и да те оставят без възможност да се обадиш.Парите ти изгарят ,а в един момент може да се окаже ,че нямаш валиден номер и да се наложи като те   потърсят ще получат  информация за невалиден номер.На два три месеца трябва непременно да се зарежда иначе няма да може да имаш номер.Съответно парите по картата се анулират на двория и третия месец,в зависсимост от зареждането 6 или 10 лв.Дори да си ползвал офертата с удължаване на картата с една година ,като заредиш с 10 лв ,пак на 3 ти месец те вземат всички пари по нея.Остава възможност единствено да те търсят ,няма да можеш да се обадиш.

Да аз лично хубаво ги разпитах тези които са в офиса на теленор и ми обясниха ,че политиката на оператора Теленор е да те ограбва и да те принуди да отидеш към договор с тях.После като не платиш да ти дойде частен съдия изпълнител и да ти опише всичко.От една такса може да заборчееш и да отишеш на съд.После се плаща огромна сума пари за няколко просрочени дни по договор.
Също разбрах ,че като презаредя 10 лева веднага получавам 2 лв бонус ,но веднага след това оператор ми взема 2.50.Оправдава ги с 100 минути с група за приятели.Понеже и аз имах един приятел в групата ми казаха ,че след като набера 125 и следвам инструкциите  ,че трябваше да натисна 4  след като чуя сигнала мога да си добавя още 4 приятели и да ползвам минутите,които струват 2.50 и са валидни 30 дни.След това се анулират и говорил или не ,оставаш без тях.След три месеца ,дори да не си изговорил 10 те лева ,които си заредил и след манипулациите от тяхна страна са станали 9.50   10 зареждаш +2 ти дават - 2.50 ти вземат за минути ,значи тези 9.50 ги губиш ,ако за срок от три месеца не ти изговориш.Остава валидна картата  ,която е с определен срок.Не можеш да се обадиш дори ако имаш нужда и ако се наложи и си правил сметка ,че можеш да използваш при нужда да се обадиш не става.Няма да имаш средства.Те това целят да  вземат минутите и парите по картата без да си ги изговорил.Не знам дали е редно да те оставят без възможност да се обадиш,при положение ,че си си правил сметката да ти останат пари ,без да си ги изразходвал,това което си заредил.
Това ,което ми обясниха от офиса на Теленор е че така целят да си вързан за тях с договор ,които ще е още по -неизгоден и ще се плаща още повече.Всички минути вземат и сега не мога нито да се обадя ,защото нямам минути ,нямам и пари в картата .Трябва да заредя и да чакам да ми ги вземат по-същия ужасен начин,без да ги потребя.Трябва също да се зарежда веднъж в годината за 10 лв ,за да продължат срока на картата с една година.
Не знам къде да се оплача  и по какъв начин да се спре това ,да вземат непотребеното,а е платено и в един момент разбираш ,че плащаш за неизговорено.Променили са договора с Глобул и сега си правят каквото искат.Няма да минавам на договор ,защото ,ако се забавя да платя ,последствията ще са огромни.Искам да се обадя в 21 век ,а не може и то в момент в който знам ,че не съм ги изговорил ,но 3 месечния срок е изтекъл.Също и за 6 лева може да се зарежда но тогава е 2 месеца срока и след това пак вземат неизговореното.При 6 лв ,не продължават срока на картата и може да се получи така ,че да не могат и да те търсят ,ако имаш невалидна карта ,защото не си я подновил с една година.